Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Na wc dlatego, że pentagram nie wchodzi na am2 a lepszego AC nie mam, moje wc roxuje :D i tak raz dałem mu max V i nie włączyłem pompki-nie buntował się tylko tak działał 30 min testów, jedynie wąż ucierpiał-jak plastelina był :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem tego typu, że mam tylko duplikat gwarancji (oryginał wziął typ od którego kupowałem proca, bo miał tam na inne części też) i pozostaje mi modlić się żeby się nie przyczepili do tego... Jak zaprzestaną produkcji sempów to specjalnie jakiegoś rozwalę-ten 3200+ kosztował rok temu 270zł Kasę za takiego dostać, to by było coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ogólnie proc lipa

No prosze ja Ciebie, mój jest padaczny a Twój w porównaniu do mojego i innych sempków które były padaczne jest wyśmienity. Jakie V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie V? To jakaś nowa sztuka? :)

Nie nowa, kupiona ze dwa miesiace temu, tylko teraz mu ninje dokupiłem.

 

Jakie V? Z bios 1.8V (1.83V z miernika). Na 1.825 i 1.85 nie doszedłem z nim do porozumienia.

 

btw. to przydało by mu się pozbycie ihs, bo różnica temperatur między podstawą a rdzeniem 25*C w stresie przy takim napięciu. W idle około 10. Tylko ja nie podejme się zakładania ninji na tego procka bez czapki bo to pewna śmierć... :P

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie V? Z bios 1.8V (1.83V z miernika).

Gdzie jest punkt pomiarowy?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Podejrzewam tranzystory, ale po ostatniej próbie znalezienia punktu pomiaru mobo się ripowała :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można na tranzystorach, ale to jest jeszcze przed filtrowaniem, najlepiej na kondensatorach z sekcji zasilania CPU.

Akurat mam do mobo przymocowanego molexa (miał służyc do wygodnego pomiaru vdimm, ale cyna nie chciała mi sie kleić do tranzystora <_< ), to przylutuje sobie kabelek do kondensatora i będę miał el0 pomiar :wink:

 

BTW: Sprawdzał ktoś dropa na A64 X2 @ 1.7V i więcej?

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano padaka. 100mhz więcej na ramie niż ja i czas lepszy o 0.4s ?? :D (gdzie ja mam kiepski sys do spi)

 

@hary:

- ile miał stopni przy 1.8V ??

- skalował przy tym V, czy tak dla sportu mu dałeś ??

- zdejmij ihs'a, zmień paste i załóż spowrotem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ile miał stopni przy 1.8V ??

39-40 idle.

 

- skalował przy tym V, czy tak dla sportu mu dałeś ??

Nieznacznie ale się skalował, różnica 1.75 a 1.8 to kilkanaście MHz.

 

- zdejmij ihs'a, zmień paste i załóż spowrotem ;)

Sprawdzałem taką opcje swego czasu na procku na s754, szkoda zachodu, bo tylko mi to pogorszyło temp zamiast poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy możliwe jest zainstalowanie procesora Mobile AMD Sempron 3000+ s754 na desktopowej płycie s754?

Ilość pinów jest taka sama. Czy złącza są fizycznie identyczne?

Pytanie może banalne, jednak zanim kupię takiego proca wolałbym być pewny.

Proszę o odpowiedź użytkowników, którzy testowali lub obecnie używają takiej konfiguracji jeśli jest taka możliwa.

Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od płyty miałem Athlony / Semprony Mobilne Turiona również...

 

Takie procki chodziły mi na DFI nf3 & nF4 / Gigabyte K8NSNXP / Abit NV8 / Epox jakis na nF4 na jednej innej płycie w ogóle się nie odpalały (MSI K8N neo FSR rev 1.0) na niektórych był problem z poprawnym rozpoznawaniem CPU jak i starcie z poprawnym mnożnikiem / napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spookie za info. Powiedz mi czy jest jakiś problem z chłodzeniem? Czy mobilny sempron, który nie ma heatspreadera jest niższy niż desktopowy sempron? Czy "kryształ" jądra jest grubszy i wychodzi taka sama wysokość procka?

Edytowane przez pacuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam mojego dobrego semprona 2800+ na AM2 Robi 2700 MHz na def v core, Cena to około 70 zł (Odbior osobisty w Krakowie) Zainteresowani niech piszą na p.w

 

Koniec Offtopa

 

A teraz pytanie co do wydajności nowych sempronów z 512 Kb kesza

Czy są one tak wydajne jak kiedysiejsze Athlony 64 (zegar w zegar) ? Pozdrawiam

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są one tak wydajne jak kiedysiejsze Athlony 64 (zegar w zegar) ?

Nie wiadomo, bo nikt porównania nie robił, ale na 99% są mniej wydajne. Poza tym nie widzę sensu kupowania sempka z 512kB L2 skoro on jest droższy od Athlona LE-1600 z 1MB cache i rev.F3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem w ramach gwarancji (za spalonego 3000+) - Semprona 64 LE-1100.

 

Mała próbka OC:

Dołączona grafika

 

Jest to wynik dosyć wyśrubowany, wiec nie wiem czy uda mi sie wiecej cos zdzialac. HTT Wall przy 345MHz :?

 

Jakby co, to mogę go sprzedać :-P

 

EDIT: Poprawiony screen

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że dział trochę zaspany...ale "pożyczyłem" na kilka dni Smpka od siostry...

i pytanie czy jest szansa że wycisnę z niego więcej? Czy one tak "kończą" rozumiem ze nie było rewizji f3?

post-162038-1217534504_thumb.jpg

Edytowane przez Dawid111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość kończy się przy ~2800-2900 MHz (~1.5V-1.6V)

 

Sempy 3xxx+ na AM2 to rev F2.

yhy dzięki,mój na razie skończył na 2.5ghz.na 2,6 nawet nie bootuje do biosu..Ale jeszcze się nie poddaję,to tylko box i płytka słaba

i jeszcze jedno jaką wersją coretemp mierzycie temp? bo mam 0.98.1 i mam -49*C a na athlonie wszystko ok.

 

Ps. cały czas mam dzielnik /5 i wiem że niżej nie mogę zejść czy to może mnie blokować?

Edytowane przez Dawid111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

yhy dzięki,mój na razie skończył na 2.5ghz.na 2,6 nawet nie bootuje do biosu..Ale jeszcze się nie poddaję,to tylko box i płytka słaba

i jeszcze jedno jaką wersją coretemp mierzycie temp? bo mam 0.98.1 i mam -49*C a na athlonie wszystko ok.

 

Ps. cały czas mam dzielnik /5 i wiem że niżej nie mogę zejść czy to może mnie blokować?

Może... w sumie to twój ram już ponad 1000 osiągnął to spróbuj zjechać z dzielnika ramu.

 

 

Do temp niższa wersja coretempa lub everest, z którym osobiście nigdy jeszcze nie miałem problemów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...