Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

o grzesiu to wiem ale troche to by trwało itp...

 

na epoxie i fryzjerze to se można testować :/

 

 

a victor nie odzywa sie...

 

 

 

kurde nie ma ktoś dostepu do sklepu albo nie pracuje w jakimś ? stestowało by sie sempy i selekty by były :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to na frazpc jest jakis koles ( jesli interesuje Cie to, to napisz na pm, poszukam jego nicka) który zna kolesia selekcjunacego sempki

 

chcialem sie dowiedziec kto to ale oczwysicie rejestracja tam jest tak upierdliwa ( czeka sie ok 2 dni) a w moim przypadku na 2 proby obie nie udaly sie..nie dostalem maila od nich...

 

////EDIT

poszukalem jeszcze tej stronki i okazalo sie ze grzesiu jest slawny tez na innych forach bo o nim tam mowa ;)

 

tu jest ten temat

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja dzis dostalem swego sempa (pierwszy w domu od wieeeelu lat amd :P)

wszytko poinstalowalem i na start przed instalka windy dalem mu 250*9 i na luzzie chyla na razie.

potestuje dzis wieczorem tylko musze troche poczytac co z tym htt itp bo ja siedzie w intelach bardziej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym wiedzial jak to odczytac hehehe

a teraz jeszcze system ustawiem pod siebie :P

 

wszystko co na nim bylo zanim go wsadzilem(bo teraz jest NXC080 cu :P):

SDA3000AI02BX

LBBWE 0548CPEW(tu chyba jest data produkcji :P ale laik ze mnie jak chodzi o amd)

KO48987K52243

 

a cpu-z pisze ze to DH-E6 - wiec chyba kiepawo

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz, byly i z 64bit i bez.

Nie było Sempow64 na jadrze Paris <_< Oficjalnie wsparcie 64-bit miały dopiero Palermo E6. 64 bitowe rozkazy byly tez w rewizji D0, ale wylaczone. Jednak ich programowe wlaczenie i tak nie pozwalalo na zabawe w srodowisku 64-bitowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było Sempow64 na jadrze Paris <_< Oficjalnie wsparcie 64-bit miały dopiero Palermo E6. 64 bitowe rozkazy byly tez w rewizji D0, ale wylaczone. Jednak ich programowe wlaczenie i tak nie pozwalalo na zabawe w srodowisku 64-bitowym.

Założysz się? Ja wiem co ja miałem w rękach i przez 2 godziny w komputerze a znajomy miał poł roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założysz się? Ja wiem co ja miałem w rękach i przez 2 godziny w komputerze a znajomy miał poł roku...

No to daj skrina jakiegos czy cos, zeby udowodnic, ze tak jest. Nawet na necie nie moge znalezc takiej informacji. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt przyznaje sie do bledu, ale jest D0, a ty stwierdziels ze dopiero w E6 jest 64bit, wiec tez racji nie miales :P

Taaaa, przeczytaj jeszcze raz co napisalem. W D0 tez były 64bity, ale wylaczone, mozna bylo je wlaczyc programowo, wtedy windows widzial procka jako 64-bit, ale Windy64 i przy tym oprogramowania 64-bitowego nie zainstalujesz na wersji D0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wlączaczalem programowo a 64bit bylo, a kumpel se uzywal windy 64bit, to ja akurat wiem.

No to nie wiem, na necie pisza co innego :P A przegladalem fora, artykuly... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990
Nazar jak byś dokładnie poczytał temat to byś wiedział że rozmowa o paris i palermo już byłe parenaście stron wcześniej. Ja mam strasznie wybrednego kompa, przy 1.6V ramy na 100 i htt więcej niż 280 z biosu komp nie wstaje :lol: Clockgenem dojechałem do 280 i potem zwiecha :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie troszke i doszedlem do stabilnego 280*9 na 1.55V

na standardowym 2.4 ciagnie, co lepsze to na 1.4 wstal na 300*9 do win ale niebylo mowy o stabilnosci :P

 

edit:

jak sie zwal ten program co pokazywal oznaczenia. np semp 2600+ na 1800mhz pokazywal 3000+ czy jakos tak :P

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron poszedł do mnie we czwartek kurierem - i do dzisiaj go nie ma :]

jak w poniedziałek nie będzie, to osobiście pojade tam do sklepu i ich pozabijam :]

 

P.S

Jak procek dojdzie, zaraz was powiadomie o serii - z oc mogą być niewielkie problemy, z tego względu iż nie mam monitora :P

ale z tym jakoś sobie poradze :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa max bezpieczne temp dla sempa?? bo chcialbym dac wentyle na min na caly czas bo teraz to wszystko leci na 1/3

Bezpieczne ... hmmm ... ok 40-50

50 bym raczej nie przekraczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go :)

 

SDA2800AIO3BX

CEBBE 0612SPAW

Q417349C60120

 

zaraz go rozpakuje, skombinuje monitorek i testuje :)

 

Grzesio edition to nie jest, ale narazie 15 minut sp2004 prio 10 idzie ;)

1,58v - 2,683Ghz

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera - beznadziejny ten mój sempron :(

Przyznam się że oczekiwałem więcej od niego :/

 

2,7Ghz 1,56v i błąd w spi 16M :/

Dołączona grafika

 

Jednocześnie pragnę zauważyć że jest dużo lepszy od mojego poprzednika ;)

o takich taktach w takich warunkach na 1,68v mogłem zapomnieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

czyli sempy lepiej dusic na 8 niz na 9??

Weź pod uwage że victor89 ma 2800+ który ma mnożnik 8 i brak możliwości zmiany, a Ty masz 3000+ który ma 9 i można zmieniać go w dół ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmniejszyłem mnożnik aby uzyskać 260MHz na pamięciach (powyżej 260 memki już nie chodzą stabilnie). To było jedyne rozwiąznie (niestety Infinity ma za mało dzielników na pamięci).

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

PS: Nie wiem czy już ktoś to pisał ale do prolinu wróciły sempki 3000+ s939 w bardzo atrakcyjnej cenie (niestety dostępne tylko z 2 płytami głównymi do wyboru), zresztą athlonki też potaniały.

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=AMD+SEM+3000%2B+64+939

 

pozdrawiam

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwage że victor89 ma 2800+ który ma mnożnik 8 i brak możliwości zmiany, a Ty masz 3000+ który ma 9 i można zmieniać go w dół ;]

tez racja. zreszta dalem mu 8x325 i jest tak samo wydajny jak 295x9 (pi).

ale tego i tego nieprzeszedl pomyslnie po 1.5h blad sp2004 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...