Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Na am2 jest DC.

 

Różnica w wydajnosci... syntetyki na korzysc 754, a am2 ma pare klateczek w grach więcej... :lol:

 

I ktos słusznie zauważył... stare sempy z nową podstawką, gdyby w 0.65 robili... to by sie można było zainteresowac... wieksze OC na mniejszym napięciu :) a takto... :lol:

 

PS. Jeszcze nie zapomnijmy, ze semp 3k na am2 ma 1.6GHz, a na 754 ma 1.8GHz, a wg mnie za róznice w fps w grach są odpowiedzialne szybsze ramki... bo dual to jak wiadomo tylko w syntetykach duzo daje :)

mniejsze rozmiary tranzystorkow=mniejsze dopuszczalne max napiecie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyrost OC może nie być proporcjonalny do napięcia, na A-XP dawałeś 2,1V a i tak na normalnym WC to powyżej 2,7GHZ z mobilkami nie pojechałeś, teraz dajesz 1,6V i masz 100% stable 2,8GHz na AC (przykładowo, bo są gorsze i lepsze sztuki)...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że rzucam słowa na wiatr:

 

oto co udało mi się na moim sempronie osiągnąć przy temp niewiele ponad 30*C (dostał jeszcze 14 godzin grzania)

 

Dołączona grafika

 

a oto jak "wygrzewałem":

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o moim pomyśle : ustawić pamięci 133 mhz (266 mhz) na 100 mhz (200 mhz) i walnąć 250 FSB bez zmiany napięcia (wiadomo - zasilacz jakiś noname (Macron), więc bez zmiany napięcia) Czy Sempronik ze słabym zasilaczem wytrzyma coś takiego ?.Nie będę musiał używać zworki CMOS ? :)

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o moim pomyśle : ustawić pamięci 133 mhz (266 mhz) na 100 mhz (200 mhz) i walnąć 250 FSB bez zmiany napięcia (wiadomo - zasilacz jakiś noname (Macron), więc bez zmiany napięcia) Czy Sempronik ze słabym zasilaczem wytrzyma coś takiego ?.Nie będę musiał używać zworki CMOS ? :)

A czy my wyglądamy na wróżki spróbuj i sie przekonasz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o moim pomyśle : ustawić pamięci 133 mhz (266 mhz) na 100 mhz (200 mhz) i walnąć 250 FSB bez zmiany napięcia (wiadomo - zasilacz jakiś noname (Macron), więc bez zmiany napięcia) Czy Sempronik ze słabym zasilaczem wytrzyma coś takiego ?.Nie będę musiał używać zworki CMOS ? :)

HTT:250MHz na 1,4V to on na 99% z palcem w [gluteus maximus] zrobi, zasilacz jeśli ciągnie 1600MHZ@1,4V to i 2000MHz@1,4V powinien sobie poradzić bo to duża różnica w poboze prądu nie jest, ale zasilacz i tak raczej wymień czymprędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o moim pomyśle : ustawić pamięci 133 mhz (266 mhz) na 100 mhz (200 mhz) i walnąć 250 FSB bez zmiany napięcia (wiadomo - zasilacz jakiś noname (Macron), więc bez zmiany napięcia) Czy Sempronik ze słabym zasilaczem wytrzyma coś takiego ?.Nie będę musiał używać zworki CMOS ? :)

Proc tak ale zasilacz... :oops: :unsure: :rolleyes: :mur: :blink: :lol: :cry: :angry: :? <_<

 

EDIT:

Są w cennikach sempy na AM2 :) ceny przystepne choc wyzsze od starszych

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4666

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Proc tak ale zasilacz... :oops: :unsure: :rolleyes: :mur: :blink: :lol: :cry: :angry: :? <_<

 

EDIT:

Są w cennikach sempy na AM2 :) ceny przystepne choc wyzsze od starszych

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4666

czekamy na pierwszych użytkowników (ja narazie sie nie przesiadam)

Zakładamy nowy temat czy lecimy w tym z Spermonami AM2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze mozemy zostac tutaj bo archtiektura i jak sądze zasacy OC wiele się nie różnią...

Też tak myśle, no ale jak tam se chcecie, ja tam sensu w nowym topiku nie widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTT:250MHz na 1,4V to on na 99% z palcem w [gluteus maximus] zrobi, zasilacz jeśli ciągnie 1600MHZ@1,4V to i 2000MHz@1,4V powinien sobie poradzić bo to duża różnica w poboze prądu nie jest, ale zasilacz i tak raczej wymień czymprędzej.

Ten zasilacz trzyma mojego Sempa 2600+ właśnie tak :

 

VcoreA: 1,420V

+3,3V : 3,280V

+12V : 11,980V

 

Tak właśnie trzyma na FSB 202. Można dać FSB 250 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz trzyma mojego Sempa 2600+ właśnie tak :

 

VcoreA: 1,420V

+3,3V : 3,280V

+12V : 11,980V

 

Tak właśnie trzyma na FSB 202. Można dać FSB 250 ?

czym mierzyłes? tylko nie mów ze jakims super extra programem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym mierzyłes? tylko nie mów ze jakims super extra programem...

No wiem, że powinno się mierzyć miernikiem, ale tak na szybko, ale (no cóż) mniej dokładnie. Owszem - programem, ale nie super extra programem ... A dokładniej Easy Tune 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Znalazł sie kolejny... Masz słaby zasilacz nie podkręcaj i nie zaśmiecaj tematu czy można, czy sie spali i czy napięcia są dobre mierzone programem. Kilka stron wcześniej też był taki. 250 możesz dać ale czy zasilacz wytrzyma to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że powinno się mierzyć miernikiem, ale tak na szybko, ale (no cóż) mniej dokładnie. Owszem - programem, ale nie super extra programem ... A dokładniej Easy Tune 5.

programy to se mozesz wsadzić wiesz w co..miernik w łape albo nawet nie pisz jakie masz napięcia bo po co... Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam sie ze napewno nie ja :P ale pierwsze co robilem to sprawdzalem czy zasilacz wylacza sie przy zwarciach :D kawalek spinacza w molexa ;) pozatym do kompa typu 566 riva tnt nie trzeba mega zasilacza ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie podciągnij go więcej chyba że nie masz wentyla do ninji :), a ramki co to za kupa przy takim taktowaniu i 2T??

 

Na wynik w super pi nie patrzcie bo memorki były zluzowane na maxa

http://img136.imageshack.us/my.php?image=s...perpi16m0gh.jpg proc który kupiłem od Victora max robi 2830Mhz przy 1.7V ale z nim już się pożegnałem.

 

Dzisiaj dotarł do mnie nowy sempik 2600+ 9tydzień 06r i powiem jak narazie procek mnie zaskakuje

Takie o to mhz, wynik w super pi nie robiony na najlepszy czas tylko narazie stabilność.

http://img154.imageshack.us/my.php?image=sempboss124yh.jpg

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to stestowany czy taki pierwszy z brzegu kupiony?

 

Ładnie podciągnij go więcej chyba że nie masz wentyla do ninji :), a ramki co to za kupa przy takim taktowaniu i 2T??

 

Na wynik w super pi nie patrzcie bo memorki były zluzowane na maxa

http://img136.imageshack.us/my.php?image=s...perpi16m0gh.jpg proc który kupiłem od Victora max robi 2830Mhz przy 1.7V ale z nim już się pożegnałem.

 

Dzisiaj dotarł do mnie nowy sempik 2600+ 9tydzień 06r i powiem jak narazie procek mnie zaskakuje

Takie o to mhz, wynik w super pi nie robiony na najlepszy czas tylko narazie stabilność.

http://img154.imageshack.us/my.php?image=sempboss124yh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika że znowu trafiłem na kupkowatego semprona ;] (za tydzie chyba pchne go na allegro - 2,635Ghz 1,61v mnie nie przekonuje ;])... ale 3 godziny sp2004 przeszedł przy takich parametrach pracy ;)

 

Ten mój zrobił aż 2,83Ghz? :P

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victor89 tak zrobił 2830Mhz :D

99tomcat składałem kompa koleżance i semp był pierwszy z półki, mówie sobie włoże go do siebie i zobacze jak z oc no i kurde jestem w szoku narazie 2740Mhz 1.475V z biosu, a do jej kompa włożyłem procka od Victorka :-P taki mały przekręt he

SABUR napięcia są dobrze odczytywane przez Cpuz

 

Jade dalej ale wygląda na to że na moim GB K8NS kończy się HTT 345 i zwis

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...