Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze jakby to o cene chodzilo to luz, ale koles nie wiedzial jakie plyta ma osiagi.

tzn. wiedzial, na poczatku rozmowy bylo to okolo HTT 300, pozniej 330, 350-360 az skonczylo sie na 380 :P i dogadac sie z takim :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości

Czy jest ktoś z forumowiczów kto kupił sempa i go nie podkręcił?

 

Czy podkręcacie procka tylko do testów czy raczej na stałe?

 

Ile procesor powinien być testowany żeby stwierdzić, że ewentualna zawiaszka systemu nie jest spowodowana przez OC tylko po prostu przez przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechać na sempie na 1600 czy 1800 to wstyd (a zatem na stałe się kręci, a do zabawy się kreci mocniej)

 

Nie ma zawieszek spowodowanych przez przyapadek, wszystkie są przez niestabilność spowodowaną OC, uszkodzeniem sprzętu, uszkodzeniem systemu itp.

 

Ja testuje proca stressprime-blend około 12h w porywach do 20h, oraz 5-6h s'n'm zapętlonego :wink:

+ do tego trzeba zawsze zrobić test pameci gm6.64, około 7-9h :wink:

Wtedy można powiedzieć że ma się w miare stabilnego kompa.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości

Czy jest ktoś z forumowiczów kto kupił sempa i go nie podkręcił?

 

Czy podkręcacie procka tylko do testów czy raczej na stałe?

 

Ile procesor powinien być testowany żeby stwierdzić, że ewentualna zawiaszka systemu nie jest spowodowana przez OC tylko po prostu przez przypadek?

Ja na codzien jade 1,6ghz @ 1.0v - do www, filmow, office'a wystarcza. Takze do gier w jakie gram - cod, pes, wow. Jak jakis czas temu gralem w fear czy tam q4, to sobie zwiekszylem z poziomu windowsa na 2,4ghz i juz.

Nieraz komp u mnie chodzi 24/7 wiec troche tych w zjada, a po co ma pracowac podkrecony, kiedy tego nie potrzebuje... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jakiś czas temu napisał, że można uszkodzić kompa jeśli da mu się zbyt niskie napięcie. Czy to prawda?

Na XS krązyły pogłoski ze nizsze napięcie niz 1v jest zabójcze. Równiez wysokie napięcie dla pamięci, np. 3.3v i niskie dla proca np. 1.2v miało szkodzić kontrolerowi mem, a ile w tym prawdy....nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze może tak spytam.

Jeśli podkręce kompa i dam mu za małe napięcie to albo się zrestartuje albo odpali się system i zawiesi, ale tak czy inaczej mogę zmienić w razie czego coś w biosei.

Czy jeśli przy nie podkręconym kompie zacznę obnizac napięcie to będzie tak samo czy czeka mnie reset biosu ?

 

Z pamięciami nic nie kombinowałem więc tu się raczej martwił nie bedę

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze może tak spytam.

Jeśli podkręce kompa i dam mu za małe napięcie to albo się zrestartuje albo odpali się system i zawiesi, ale tak czy inaczej mogę zmienić w razie czego coś w biosei.

Czy jeśli przy nie podkręconym kompie zacznę obnizac napięcie to będzie tak samo czy czeka mnie reset biosu ?

 

Z pamięciami nic nie kombinowałem więc tu się raczej martwił nie bedę

Na podkreconym kompie powinna byc zwiecha. Z poziomu biosu moze juz komp nie odpalic.

Mialem jakis czas temu smieszna sytuacje, bawilem sie w jak najninsze napiecie pod winda i nie pamietam do ilu zjechale no i nagle to na co czekalem - zwiecha. ;]

Spoko, restart a tu komp nie bootuje, black screen, 2, 3, 4, 5 restartow - nic. No dobra, wylaczylem gamonia, wlaczam ponownie - to samo. ;]

Wylaczylem kompa, wylaczylem zasilacz przyciskiem, czekam 3' - wlaczylem - nic. Jedynie reset biosu dal rade, smieszna akcja, jakby bios zapamietal ustawienie napiecia spod windy. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XS krązyły pogłoski ze nizsze napięcie niz 1v jest zabójcze. Równiez wysokie napięcie dla pamięci, np. 3.3v i niskie dla proca np. 1.2v miało szkodzić kontrolerowi mem, a ile w tym prawdy....nie wiadomo.

Bajki... :wink: Nie jeden puszcza sempka na 0,95V-1V, druga część też raczej mało prawdopodobna, u mnie czasem se chodzi 1,225V@cpu i 3,3V@mem, a może się jeszcze user Strongmen wypowiedziec który czesto smiga na 1.0V@cpu i >3,3V@mem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem z poziomu windy można zminić napięcie?

W taj chwili jadę na 1.225

Everest wyświetla 1.200

I zapuściłem test.

Mam temp w granicahc 38* do 39*

 

Jeśli kręcimy w górę to wiadomo, że ewentualna awaria przyjdzie albo od razu albo z czasem.

Jak jest w przypadku zchodzenia z napięciem w dół?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty taką kosmiczną temp. masz na takim niskim napięciu? :blink:

 

Czym ty go chłodzisz? Powinna byc duzo nizsza!

 

Jeśli kręcimy w górę to wiadomo, że ewentualna awaria przyjdzie albo od razu albo z czasem.

A kto ci takich bajek naopowiadał? CIęzko jest coś zabić OC, chyba ze na dziendobry zapodasz 1,9V na box-coolerze :lol:

 

 

Edit

Dużo niższa przy stresie 100 %?

Boxowym chłodzeniem.

Wg. mnie powinna byc niższa, u mnie na 1,225V na zalmanie 7000cu i 700-800rpm miałem max 35st. Przy tak niskim v na boxie tez nie powinna wykraczac poza te granice. Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem z poziomu windy można zminić napięcie?

W taj chwili jadę na 1.225

Everest wyświetla 1.200

I zapuściłem test.

Mam temp w granicahc 38* do 39*

 

Jeśli kręcimy w górę to wiadomo, że ewentualna awaria przyjdzie albo od razu albo z czasem.

Jak jest w przypadku zchodzenia z napięciem w dół?

Np. easy tune 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da radę jeszcze z moim poprzednim pytaniem?

Chodzi o ewentualne "zniszczenia" przy zmniejszaniu napięcia.

Wyjdą od razu czy za jakiś czas ?

 

p.s.

 

ET5 jest chyba do płyt gigabyte?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ewentualne "zniszczenia" przy zmniejszaniu napięcia.

Wyjdą od razu czy za jakiś czas ?

Nigdy nie wyjdą, niższe napiecia nie niszcza, tak samo jak i wyzsze do pewnych rozsadnych granic (1,6V dla sempa wg. mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokombinuję ze zmianą pod winda

jakiś inny soft niż easy tune?

 

czy 38-39* przy 25 minutowum stresi i obniżonych obrotach wentylatora to na prawdę tak dużo ?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol...ja na 1.400v mam 50c na boxie :lol2: wszystko dobrze założone, pasta ceramique...nie wiem co jest, na kazdym procku tak samo....a co dziwne, osoby z tą samą płytą mają o wiele niższą temperautre...czyżby czujnik u mnie nawalał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmieniłeś bios?

ja przed zmianą biosu miałem 48-50*

a po zmianie trochę się uspokoiłem.

 

Ponawiam pytanie. Jest coś innego do zmiany napięć itp pod windą niże easy tune?

Mam najnowszy Bios ze strony producenta, zreszta na starszych to samo.

 

albo Ci źle berety (moherowe?) na procki kładą ;)

:P Procków miałem sporo w domu, i jakos nie mozliwe zeby kazdy miał takie temperatury, no bez przesady!...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da radę jeszcze z moim poprzednim pytaniem?

Chodzi o ewentualne "zniszczenia" przy zmniejszaniu napięcia.

Wyjdą od razu czy za jakiś czas ?

 

p.s.

 

ET5 jest chyba do płyt gigabyte?

Masz racje do GB, cos mi sie pomylilo, ze pisze w temacie o k8ns. :lol2:

Kolega informatyk mi kiedys mowil, ze bramki logiczne czy tam fizycznie (jak zwal tak zwal :D ) dzialaja poprawnie tylko od 0,7 v wzwyz, a tak nie powinno sie nic zepsuc, jedynie moga byc zawieszki i niestabilnosc pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba już wiem :)

Zmieniłem w biosie napięce na 1.00 i system nawet nie zaczął się ładować

Później zmiana na 1,025 i zawieszonko przy połowie ładowania

1.050v i na razie sp2004 stresuje mi proca i wszystko działa

Temp w stresie 36-37*

Sprawdzę jeszcze przy podwyższonych obrotach wiatraka :)

 

P.S.

 

CZY jeśli po zmianie napięcia na sporo niższe system sią odpalił to moge liczyć na to, że proc będzie żył? Czy wg tych co uważają, że zmniejszenie napięcie może być złe katastrofa może jeszcze nadejść ?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba już wiem :)

Zmieniłem w biosie napięce na 1.00 i system nawet nie zaczął się ładować

Później zmiana na 1,025 i zawieszonko przy połowie ładowania

1.050v i na razie sp2004 stresuje mi proca i wszystko działa

Temp w stresie 36-37*

Sprawdzę jeszcze przy podwyższonych obrotach wiatraka :)

 

P.S.

 

CZY jeśli po zmianie napięcia na sporo niższe system sią odpalił to moge liczyć na to, że proc będzie żył? Czy wg tych co uważają, że zmniejszenie napięcie może być złe katastrofa może jeszcze nadejść ?

To, ze system sie odpali to nie jest stabilnosc, musisz dac jakis test 100% load i testowac przez kilka h. ;]

Ja juz od dawna jede na 1.0v i jakos proc zyje, poza tym chyba masz gware to czym sie martwisz ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze przestancie z tym szkodzeniem przy niskim napieciu! a C&Q to niby nie obniza napiecia...skoro AMD samo umozliwia prace przy niskim napieciu to niby dlaczego mialoby sie cos zepsuc? nizsze napiecie=DŁUZSZE ZYCIE PROCA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze przestancie z tym szkodzeniem przy niskim napieciu! a C&Q to niby nie obniza napiecia...skoro AMD samo umozliwia prace przy niskim napieciu to niby dlaczego mialoby sie cos zepsuc? nizsze napiecie=DŁUZSZE ZYCIE PROCA!!

A myslalem, ze zabija temp. a nie napiecie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...