Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz topic o MSI przeczytaj nie jest długi,podałem w nim ustawienia w biosie w głównej zakładce do oc Cell Menu.

Z dzielnikami pamięci jak będziesz miał sprzęt to szybko się nauczysz.

 

Generalnie jest tak,że jak podkręcasz szynę HTT to proporcjonalnie podkręcają się pamięci w takiej proporcji jak ustawiony jest dzielnik pamięci.

 

Przykład

Dzielnik pamięci div200 proporcja 1:1 HTT=200MHh RAM=200MHz

podkręcasz HTT=220MHz RAM=220MHz itd... :wink:

 

Edit:

Odnośnie liniowej regulacji Vcore-dla mnie jest to rzecz bardzo ważna można zmieniać napięcia na procka od 0.9V do 1,55V(plus regulacja procentowa) w zależności od potrzeb przecież nie zawsze jest potrzebna max wydajność, a i jest się czym "pobawić" :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas osoba co ma tego gigabyte`a?? bo ja im nie ufam..to wlasnie na niej moj proc amd athlon 1800+ nie chcial sie krecic...a plyta po 1.5 roku sie spalila

P.S choc nie wiem oc daje to liniiowe regulowanie vcore..o i tak wezme ta MSI

Gigabyta ma tutaj ponad polowa posiadaczy Sempronow 64bit.

Bierz i nic sie nie boj a jak beda jakies problemy z konfiguracja to sprobojemy pomoc ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas osoba co ma tego gigabyte`a?? bo ja im nie ufam..

1652539[/snapback]

oO

no tak czytanie boli, 3/4 ludzi klepie te gigabajty ale widocznie tak żeby nikt inny o tym nie wiedział ... hm widocznie nikt nie chce chwalic sie tym jak gigabyte jest żałosny ? :blink: człowieku czy tak trudno jest sie COFNĄĆ I PRZECZYTAC TE PARE STRONEK? :-|

nie ma lepszej płyty od gigabyta....chyba ze chcesz wydac 400ziko na dfi <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a potrzebuje szybkiej odpowiedzi na malo skomplikowane pytanie wiec tak : mam semprona 2500 64, plytke glowna gigabyte K8NE, MSI gf 6600, kingmax 512, wentylatorek boxowski i zasilacz 350W. I nie wiem do ilu moge podkrecic tego kompa ( mowie o procku ) max temp na procku to 35 C. Ktos mi moze powiedziec do ilu spokojnie moge go podkrecic ale bez bawienia sie napieciami aha mam bios na plytce najnowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a potrzebuje szybkiej odpowiedzi na malo skomplikowane pytanie wiec tak : mam semprona 2500 64, plytke glowna gigabyte K8NE, MSI gf 6600, kingmax 512, wentylatorek boxowski i zasilacz 350W. I nie wiem do ilu moge podkrecic tego kompa ( mowie o procku ) max temp na procku to 35 C. Ktos mi moze powiedziec do ilu spokojnie moge go podkrecic ale bez bawienia sie napieciami aha mam bios na plytce najnowszy

1653399[/snapback]

a powiedz nam skąd mamy wiedziec ile podkrecisz sobie kompa? :?

polecam forum wrozka.pl tam napewno odpowiedzą na wszelkie twoje inteligentne pytania :lol:

 

TIP na dzis

 

 

sam sprawdz? wszystko kreci sie do kufy inaczej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się pochwale SCREEN'em :D

 

Juz myślałem, że moim pamieciom napiecie nie pomaga, a tu sie okazalo zę kontroler pamieci, aby przeliczył pi na 259MHz na pamięciach musiałem go nakarmić 1,565v. :D

 

Wynk oczywiście jeszcze do poprawienia... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem jak mowiliscie i przy fsb 230 jest lepiej przynajmniej w 3d marku na cpu mam 400 punktow wiecej ale nie pojdzie na wiekszym fsb czy juz od 230 musze zwiekszyc napiecie ( widze ze zmienilem fsb w miejscu gdzie mozna wejsc do biosu ale juz dalej nie idzie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy chcialbym podkrcic wiecej ale gdy wgralem nowego biosa F5 do gigabyta k8ne to nie mam zakladki "advanced chipset features" i nie moge zmienic nigdzie memclock i HT frequency. bez tego biosu plytka glowna nie wykrywa mi semprona :? ?? co zrobic lub gdzie jest ta zakladka?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka.

 

teraz mam sempa 2600+ i asus k8v-x se

narazie mam temperatury bez podkrecania (idle): 31/30 (stres): 36/32 (procek/plyta)

czekam na gigabyte k8ns i bede chcial go krecic gdzies 1600@2200

i tu moje pytanie, oplaca sie kupowac nowe chlodzenie do proca? narazie jade na boxowym coolerku, w budzie tez jest wiatrak. planuje takze maly wiatraczek dac na chipset gigabyte.

Edytowane przez kamiloz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o szybką odpowiedź-czy pastę termoprzewodzącą smaruje się na całej blaszce przykrywającej rdzeń, czy tylko na brzegach (tak mi kumpel powiedział, choć nie za bardzo mi to wygląda na prawdopodobne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o szybką odpowiedź-czy pastę termoprzewodzącą smaruje się na całej blaszce przykrywającej rdzeń, czy tylko na brzegach (tak mi kumpel powiedział, choć nie za bardzo mi to wygląda na prawdopodobne)

1656928[/snapback]

Jak już coś to całą powierzchnię równo i cienko; druga wersja na środku pasta wielkości ziarenka ryżu(dociśnięcie radiatorem, blokiem rozprowadza pastę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny sprzet masz, inaczej podkręcony, inną tempe w pokoju, soft przekłamuje, lepiej założona czapeczka...

 

U mnie na zalmku 7k cu na min. obrotach mam w stresie 39 stopni, zarowno po 5 minutach jak i 11 godzinach stresu (8x316@1,45v). Obudowe mam otwartą non-toper.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...