Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Słabe te procki... 2400 na 3000+? tyle to może każy podkręcić nawet z 0 wiedzą... bez urazy ;)

 

@Venom

Myślałem, że grasz całymi dniami na "ATI Virge II+ 4MB ;)" ;)

 

ogólnie chodzi o znalezienie max procków a nie, żeby działały cały czas na tych taktach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chodzi o znalezienie max procków a nie, żeby działały cały czas na tych taktach...

Szkoda mi czasu na szukanie max nie po to podkrecam zeby moc sie pochwalic ladnymi cyferkami w sigu czy czasem w spi krece bo chce miec szybkiego kompa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi czasu na szukanie max nie po to podkrecam zeby moc sie pochwalic ladnymi cyferkami w sigu czy czasem w spi krece bo chce miec szybkiego kompa ;]

 

i z tym się w 100% zgadzam. Wzrost wydajności po przestawieniu sempka z 1600 na np 2400MHz jest wyczuwalny i to jest to co najbardziej się liczy.

 

Ja maxa z procka nie wydusze przez zasilacz, ponad 2,6Ghz 1,38v już poddaje się a szkoda... ogólnie to fajnego procka mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim czy jest mozliwe aby mój sempron taki jak z podpisu bez podnoszenia voltage robil 2536mhz czyli htt 317 a przy htt 325 wysypywal sie przy 1.55 :mur:

Tak, mozliwe. Typowa dziura napięciowa. Mozesz się jeszcze pobawić alphami, ale to pewnie mało da ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim czy jest mozliwe aby mój sempron taki jak z podpisu bez podnoszenia voltage robil 2536mhz czyli htt 317 a przy htt 325 wysypywal sie przy 1.55 :mur:

Jasne, że tak. Mój idzie na def. Vcore do 2560Mhz potem zwis. Ale więcej papu nigdy nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ma Sempa z 2005 roku, dokładnie z Kwietnia ... Jak dla mnie te 2425MHz na 1,392V jest zadowalające bo komp służy mi tylko do pracy ... max. co jechałem to 2700MHz na 1,6V .. oczywiśćie niestabilnie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Mam zamiar kupic na dniach wlasnie sempka jakiegos,tylko mozecie mi powiedziec jaka jest roznica miedzy tym:

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...976&katid=1

 

a tym:

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...792&katid=1

 

oprocz tego ze jeden jest 3400+ a drugi 3200+ i przy nim (x86-64).

Obydwa na s939 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One mają 256l2? 3000+ miał 128 to taka różnica no ale pomylili się nic nowego/strasznego ;) 3200+=3000+ tylko że cache większy 2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema dawno tu nie zagladałem ale naszło mnie na porzadne oc mojego semprona i stad mam pytanie do was (acha sempron taki jak z podpisu ) czy jesyt mozliwe aby 2536 mhz robil bez podnoszenbia napiecia a juz 2600Mhz wywalał przy 1.55 v :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Siema dawno tu nie zagladałem ale naszło mnie na porzadne oc mojego semprona i stad mam pytanie do was (acha sempron taki jak z podpisu ) czy jesyt mozliwe aby 2536 mhz robil bez podnoszenbia napiecia a juz 2600Mhz wywalał przy 1.55 v :mur:

Jak byś przeczytał kilka postów wyżej to byś wiedział...

 

Kto wie jak sie kręcą nowe sempy na am2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tak samo jak na 754/939, Athlony równiez. OC jest na poziomie lepszych sztuk z 06, np. moj robi 2.7ghz @ 1.43v.

Czyli będzie różnie, jedne lepsze, drugie gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

 

Niedawno wyposażyłem się w Semprona 3100 na s.754, do kompletu z płytą K8NS Gigabyte'a.

Kręci się... ja wiem... chyba średnio. Pisząc tego posta, męczę procesor wesołym SP2004 ;). Ustawienia jak tutaj, HTT 260, mnożnik x9, co daje ~2340MHz. Napięcie standardowe - 1,4. Chłodzony Freezerem 64 Pro ze śmigłem na ~1500 obrotów (obecnie i tak zagłuszają go dyski :P). Temperatura (w stresie) utrzymuje się na poziomie 39-40 stopni, idle około 30.

 

Tyle słowem wstępu. Teraz, jeśli pozwolicie ;P, kilka pytań.

1. Jak długo powinien śmigać Prime/SP2004, żeby uznać komputer za "stabilny"? ;] (Tu i ówdzie widziałem coś w rodzaju "SuperPi 16M stable". Ale chyba samo SPi nie wystarcza do określenia stabilności? o.O)

2. Czy taka temperatura (~40 stres, ~30 idle) jest akceptowalna do codziennej pracy (komputer włączony średnio 10-20h na dobę)?

3. Puszczając procesor na 280x9 (~2,5GHz) musiałem podnieść napięcie o 5% (taki urok płyty rev. 2), czyli ~1,47V, bo inaczej SP2004 wywalał się dość szybko. Wówczas temperatura w stresie wahała się między 40 a 42 st. C (a CPU-Z czy Everest wskazywały napięcie od 1,47 do 1,5 ;/). Czy to nadawałoby się "do codziennej pracy"? ;P

4. Wczoraj rano, albo przedwczoraj w nocy ;), montowałem ten nowy coolerek. "Smarowałem" procesor pastą AS5 przy użyciu metody "ziarenko na środek i *pac* radiatorem". Możliwe, że za xx godzin temperatura spadnie jeszcze o 1-2 stopnie?

5. Można przy jednych z ww. ustawień (2,3 lub 2,5GHz) manipulować z poziomu windy napięciami i mnożnikiem? Np. na noc mnożnik x5, vcore 1,2-1,3 i śmigiełka na minimum?

 

 

Pozdrawiam,

n.

Edytowane przez ntec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) 24h :)

2) jak najbardziej

3) dlaczego by nie ale jesli nie jest stabilne to szkoda nerwow

4) podobno u siebie nie zaobserwowalem

5) nie widzialem jeszcze takiego softu i juz chyba sie nie pojawi zreszta przy tych prockach nie potrzebne jest manipulacja mnoznikiem czy napieciem bo w idle i tak sie przeciez nie grzeja ;) jesli chodzi o obroty wiatraka speedfan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft do tego jest :P. Nazywa się RightMark CPU Clock Utility i nawet działa ;P.

3) dlaczego by nie ale jesli nie jest stabilne to szkoda nerwow

Pare godzin w Prime przeszedł, dłużej nie chciało mi się czekać ;). Panicznie boję się większego napięcia ;P, no ale skoro można bez obaw, to jeszcze pokombinuję.

 

Dzięki :)

 

edit:

jesli chodzi o obroty wiatraka speedfan

Ta moja płyta chyba nie pozwala na regulację obrotów. Zalmanowski fan mate już się zadomowił. :P

 

Heh, jeszcze jeden myk.

Speedfan pokazuje temperatury Temp1, Temp2, Temp3 (ujemna :]), dyski i Core.

Która z nich jest faktycznie temperaturą procesora? Dodam, że odczyt Temp2 odpowiada temu, co podaje Everest i EasyTune (program GB dodawany do płyty) jako temp. procesora, i w tej chwili wynosi 30 stopni. Z kolei Core: 36... Niefajnie. Mam się bać? :P

 

edit2:

W nowszym Everest są odczyty "Procesor" (30 idle) i "Dioda procesora" (35-37 idle). Zaczynam się martwić. ;P

 

 

Pozdrawiam,

n.

Edytowane przez ntec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...