Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nic nie nadchodzi [;

Kupilem specjalnie nowe mobo coby grafike fajna na pcix jeszcze zmontowac....i jeszcze tego nie zrobilem, wiec wymiana reszty nie jest fajna :P

 

Grafa i ram...ale procka i mobo na pewno nie zmienie, bo takie 2.7-2.8Ghz w gierkach lajtowo starczy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie nadchodzi [;

U mnie też nic nie nadchodzi, narazie mnie tylko nachodzi zeby coś zmienić ale portfel mi to skutecznie utrudnia :P

 

A zmieniłbym tylko dla zabawy, bo do neta i winampa to mi syci s754 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanie ogólne do posiadaczy 754 - zastanawiacie się nad zmianą? bo mnie czasami nachodzą myśli na celerona :P

 

Ja zmieniłem już dawno na s939 i powiem szczerze - nie narzekam....

 

Jak patrze na mój wynik też mi żąl dupe sciska, tam powinno byc gdzies 11:20 albo lepiej, ale cóż, wyszło jak wyszło bo na szybko i mi zimno było ;]

 

Jak uda mi się powtórzyć takty kiedyś to ci udowodnie (ale to zalezy jaka zima bedzie w tym roku bo memki bez zimy to max 270mhz)...

 

Aha,i jakbyś nie wiedział różnica między 128 a 256 kaszy to jest poad 20 sekund w pi16 a już nie mówie o różnicy 128 a 512...

Czekam z niecierpliwością na udowodnienie twojej teorii.

 

Dla przykładu różnica pomiędzy 128 a 512 keszy w przypadku s939:

 

http://img49.imageshack.us/img49/4671/byk1yc.jpg - 512 keszy

http://free.polbox.pl/t/tomekmak/super_pi/...'41.547.jpg - 128 keszy

 

Różnica w zasadzie 25 sekund (chociaż wynik na a64 jest wyżej taktowany).

 

Wydaje mi się, że róznica między 128-256 jest znaczaca, a do 512 to już jes niewiele.

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekmak

Przykład co podałeś to na dwóch różnych systemach, ja robiłem porównanie 128 a 256 na tym samym sycie, mobo memkach timingach, wszystko było identyko i wyszło ponad 20sekund.

 

W tym momencie jestem w stanie wyrównać wynik 11:42 w pi16 na taktach około 3000MHz-3020MHz... ;)

 

Ja nadal twierdzę że 11'42 przy 3000MHz na sempronie jest awykonalne. Poczekamy na zimę - okaże się.

11:58 robie na 2940MHz prz lepszym runie :P Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekmak

Przykład co podałeś to na dwóch różnych systemach, ja robiłem porównanie 128 a 256 na tym samym sycie, mobo memkach timingach, wszystko było identyko i wyszło ponad 20sekund.

 

W tym momencie jestem w stanie wyrównać wynik 11:42 w pi16 na taktach około 3000MHz-3020MHz... ;)

 

 

Szkoda ze nie mieszkasz nieco blizej bo mozna by sie umowic na jakies oc-party z a64 na s754 i udowodnić twoja teorię.

Ja nadal twierdzę że 11'42 przy 3000MHz na sempronie jest awykonalne. Poczekamy na zimę - okaże się.

Jednak może się okazać, że w międzyczasie już będę hasał na C2D :)

 

 

Dzisiaj jeszcze spróbuję zrobić małe porównanko do tego wyniku 2331636[/snapback]

11:58 robie na 2940MHz prz lepszym runie :P

 

 

okaże się wkrótce :D

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okaże się wkrótce :D

To ci moge pokazać dzisiaj ;) Jak znajde chwile chęci to zrobie, miałem gdzieś scr sprzed miecha ale wcieło...

 

Edit:

Ale wieczorem bo się proc obraził na temp i max co policzył to 2927MHz i jeszcze odrazu po final loop zwieche walnął... ;)

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to hary czekamy :P

 

Co do zmian to właśnie zmienić dla zabawy, dla samej idei oc, bo na granie to czasu już nie mam jak kiedyś <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci moge pokazać dzisiaj ;) Jak znajde chwile chęci to zrobie, miałem gdzieś scr sprzed miecha ale wcieło...

 

Edit:

Ale wieczorem bo się proc obraził na temp i max co policzył to 2927MHz i jeszcze odrazu po final loop zwieche walnął... ;)

 

za ciepło jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ciepło jeszcze :)

No mam w pokoju dość duże nasłonecznienie i jest wręcz gorąco, w sierpniu jak były troche chłodniejsze dni to robiłem do 2960MHz ;)

 

 

wcześniej padło pytanie czy dalej hary jest najlepszy w s64, a czy przypadkiem miazga nie ma lepszego wyniku? nie pamiętam jaki on ma :P

12:23

http://superpi.zenfist.pl/bench/1/cat/3/show.html - 48 msc

http://www.morpheus.cba.pl/fotki/Superpi8.jpg

 

I takie małe @ do wyniku miazgi na s2600 click :P

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej padło pytanie czy dalej hary jest najlepszy w s64, a czy przypadkiem miazga nie ma lepszego wyniku? nie pamiętam jaki on ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieniło to hary jeszcze ma zapasu ponad 10s :) Ale to nie był miazga...

a kto? nie znam na pamięć tych rankingów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy co mi tu dupe obrabiacie? Miazga sie dawno w spi nie bawi :P Dajcie mi lepsze memki to zobaczymy. A moj proc to tez taki średni. Nie ma w ogole co porównywac mojego i harego proca. Swego czasu byłem drugi pod względem taktów s64 ale to było dawno temu i minęło.

A ten twoj wynik hary na identycznych taktach jak ja to ciekawy. W sumie tylko jedna sekunda, ale mimo wszystko. Może jak ty robiłes test to akurat był księżyc w pełni i stąd ta różnica :P

A to dzisiaj pełnia? :P

No to masz pewnie lepiej podkręconą klawiature ... moja juz nei wyrabia na takich taktach, chyba ze na nizszym dzielniku wyżej poleci :P :lol2: Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten twoj wynik hary na identycznych taktach jak ja to ciekawy. W sumie tylko jedna sekunda, ale mimo wszystko. Może jak ty robiłes test to akurat był księżyc w pełni i stąd ta różnica :P

A to dzisiaj pełnia? :P

 

No to masz pewnie lepiej podkręconą klawiature ... moja juz nei wyrabia na takich taktach, chyba ze na nizszym dzielniku wyżej poleci :P :lol2:

Mam szybszego entera, wiesz, jak klikne to mniej proca zuzywa, jakbyś się tyle wykosztował na klave co ja też byś miał takie wyniki :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Całego piątaka mnie kosztowała
Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy co mi tu dupe obrabiacie? Miazga sie dawno w spi nie bawi :P Dajcie mi lepsze memki to zobaczymy. A moj proc to tez taki średni. Nie ma w ogole co porównywac mojego i harego proca. Swego czasu byłem drugi pod względem taktów s64 ale to było dawno temu i minęło.

No o to mi chodziło :P No to trzeba się wykazać co do ramów a nie masz jakieś a-data i jeszcze narzekasz :P a tak btw to ile one lecą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to mi chodziło :P No to trzeba się wykazać co do ramów a nie masz jakieś a-data i jeszcze narzekasz :P a tak btw to ile one lecą?

Hahah ... wiesz latanie to zbyt mocne słowo, ja bym powiedział, że one pełzają. Jako ze przestałem sie bawic w spi, kupiłem jedną kość 1GB, a to mówi samo za siebie. Wiecej niz 225 nie pełzają stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Njalepiej to i tak mieć 2 komplety memek, 2x1GB na codzień jakiegoś czegoś i 2x256mb jakisch wybitnych winbondów do pi (bo jakby niepatrzeć w dzisiejszych czasach 512 to już deko zamuł) :P

no hary dobrze mówi tylko jak wygląda sprawa z regulacją napięcia po vmodzie? bo to chyba by trochę kolidowało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa po v-modzie o którym myslisz czyli rail-modzie (przypuszczam) wygląda tak że jak się robi moda to trza troche pomyśleć i zrobić funkcjie on/off...

no spoko nie jestem doświadczony w "tych" sprawach :wink: ale jak tak można to spoko (nie interesuję się tym :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem...na AM2 ;) a sempa sprzedałem w sierpniu za 300zł :D

Szkoda, że też wtedy tego nie zrobiłem, teraz może ze 130zł dostane :sad:

 

...2x256mb jakisch wybitnych winbondów do pi (bo jakby niepatrzeć w dzisiejszych czasach 512 to już deko zamuł) :P

Mi tam wystarczy :wink: A co do nachodzenia, to jak się trafi okazja to myślę nad przejściem na 939, dużo bym nie dopłacił do tego co chciałbym kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wystarczy :wink: A co do nachodzenia, to jak się trafi okazja to myślę nad przejściem na 939, dużo bym nie dopłacił do tego co chciałbym kupić.

939 w sumie też można by było opki są dość tanie ;) a co do ramu też tak mówiłem jak miałem 512 ale 1gb a 512 to spora różnica :P

 

Ludzie mam pytanie jak myślicie opłaca mi się pakować nowego proca w 754? jako że mój 2500+ to jakiś ewenement, chciałem kupić 2800+ (dla samego i tylko samego oc :P nie chodzi o wydajność), czy lepiej sprzedać cyrk i am2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak chce + AM2 jest niewątpliwie przyszłość - procki 0,65nm choć 939 już też ostro spadło :) (Venice @2900 MHz widziałem za 200 zł + DFI LP nf4 za 300/lub w tej samej cenie Asus A8N-SLI Premium)

 

btw. Jak się zdecydujesz na zmiane to jestem zainteresowany twoim DFI z podpisu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowłaśnie taki miałem zamiar tylko że starego nie sprzedaje - poprotu jak nowy będzie cienki w oc to wymieni się ;)

 

Co do waszych propozycji nie no ta płyta jest bezcenna i nigdy jej nie sprzedam :D :P przecież jest w sklepach, możecie kupić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja ją chce od ciebie ;) I jak mi jej nie sprzedsz po dobroci to wpadne ci na chate i sam ja wezme :D

Nie no joke ale jak cos to mamy nie daleko do siebie :P

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...