Jump to content
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Recommended Posts

[...]

11:58 robie na 2940MHz prz lepszym runie :P

[...]

okaże się wkrótce :D

Prosze: 2948MHz - 11m.59s.

Wynik powinien być 1-2 sekundy lepszy, niestety system do pi mi się postarzał od BSOD'ow itp., trza reinstalnąć + defrag to powinno być OK ;)

(na przykład na tych samych taktach 23 loop o 0,8s lepszy miałem a w final loop 0,7s gorzej)

Prosze: 2948MHz - 11m.59s.

Wynik powinien być 1-2 sekundy lepszy, niestety system do pi mi się postarzał od BSOD'ow itp., trza reinstalnąć + defrag to powinno być OK ;)

(na przykład na tych samych taktach 23 loop o 0,8s lepszy miałem a w final loop 0,7s gorzej)

ładnie ładnie :)

bardziej miałem na myśli twoje dywagacje n/t twojego max wyniku (że będzie znacznie lepszy), ale z tym poczekamy do zimy :D

Edited by tomekmak

Jesli potrzebujesz wydajnosci ponad przecietnosc to moze i tak. Ja mam najzwyklejsze na swiecie pamieci pc3200 cl2,5 i jakos mi wystarczaja, poaz tym nie sa takie drogie jak hyperx. Ceny ramow znow sa wysokie, wiec nie zazdroszcze Ci zakupow. ;]

poprzestawialem cos (sam juz teraz nie wiem co :P) w biosie i troche pomoglo, 2843MHz so far..

wynik z spi dam pozniej, jeszcze cos moze doszlifuje ;)

może poprzestawiaj w a64 tweaker + faq timingów na dfi? ;)

Zakupiłem sobie sempa 2800+ i jak narazie stabilnie jest na 2000mhz, na 2100+ już miał zwis. Myśle, że tu ograniczają mnie moje pamieci ( no-name DDR 2x265mb 133mhz :/) Na 2Ghz bez problemów przeszedł 3dmarka i supepi, na noc mu zarzuce prime lub sp2004 może żeby miec pewność co do stabilności. Wiem, że wynik nie jest raczej jakimś mega wyczynem ale zawsze moze się komuś przydac informacja :D

PS. podkręcałem za pomoca programu EasyTune5 z poziomu windy, który dostałem razem z płytką Gigabyte K8NS rev.2.0.

Edited by kisiel91

Z ciekawości sprawdziłem dziś czy boxowy cooler wystarczy do pełnego pasiva i niestety okazało się, że nie daje rady. Po 10 minutach od uruchomienia sp2004 temp wzrosła do 49* i wówczas uruchomiłem wiatrak na 5v. Poskutkowało to obniżeniem temp o 18* w ciągu 5min a zwiększenie napięcia do 7v pozwoliło na zbicie tylko 1*.

"test" przeprowadzony na sempie2800@1600 przy 1,0v.

W przypadku mojego procka box jeszcze nie jest taki tragiczny, pozwala na utrzymanie cpu@2600MHz na def przy ok ~49*C. ;)

Witam! Składam kompa na K8NS z sempem 2800+ i teraz kupuję pamięci - czy te bedą dobre? - LINK. Nie wiem czy są jedno czy dwustronne a słyszałem, że powinny być jednostronne jak będą obsadzone jak w tym wypadku dwa sloty. Alternatywą do nich są HyperX 1 GB w jednej kostce - ale droższe o 30pln ;/.

Pozdrawiam

JA mam szybkie pytanko!

Czy ktoś ma może Sempronika2800+ na s754 z 19 tygodnia 2006roku

i wie ile max się da z niego wycisnąć?

Bo ja dzięki pomocy Kosiarza_1987 na jego sieciowej imprezie ukręciłem 2520Mhz na

standardowym napięciu.

A bardzo mnie zastanawia czy dałoby sie więcej. bo pewnie jak mi GigaShitByte wróci to coś

spróbuje ale pewnei nie wiele pociągnie.

A ciekawi mnie czy wymiana na DFI pozwoli na więcej.

pozdrawiam