Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ten wyżej robiony dzisiaj. Żaden ekstrim ale pare sekund sie urwało.

Mam prośbę... :rolleyes:

 

Daj mnożnik na 8 + timingi 3-3-3-6/8 zrób teścik 1T i 2T; leć jak najwyżej ile sie da 1:1 i wstaw wyniki. Potem ja zapuszcze PI na takich samych taktach...

 

Chce zobaczyć jak Sęp na AM2 z DDR2 z takimi samymi timingami wypadnie w porównaniu z wersją DDR1 :P :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak napięcie podniosłem do 1,450, pamięci mam goodram 256 mb/400 mhz +no name 256 mb /266 mhz(kości jakies vtec, niedługo leci do wymiany), działają oczywiscie jako single i jako obie 266, a timingi wyglądają tak:

tcl2,5 trcd3 tras6 trp3 2t timing

nic innego nie zmieniałem oprócz fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja podeszłem na swoim do 2400mhz i dalej za nic nie chce przejsc dalej.Mam ostawione 8*300,ale ponad 300 nie rusza.CPU/RAM =2/1.33.Zmiana napiecia proca lub ramu nic nei zmienia.Tzn zawsze wiesza sie przy włączaniu,ze nawet do biosu nie moge wejsc i tylko clr cmos pomaga.

 

Jak se pomóc?Mam na idlu 38C.Moze chipset nie wyrabia?Ale niestety nie moge zmienic chłodzenia bo nic nie wejdzie bo AC Silencer zasłania:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja podeszłem na swoim do 2400mhz i dalej za nic nie chce przejsc dalej.Mam ostawione 8*300,ale ponad 300 nie rusza.CPU/RAM =2/1.33.Zmiana napiecia proca lub ramu nic nei zmienia.Tzn zawsze wiesza sie przy włączaniu,ze nawet do biosu nie moge wejsc i tylko clr cmos pomaga.

 

Jak se pomóc?Mam na idlu 38C.Moze chipset nie wyrabia?Ale niestety nie moge zmienic chłodzenia bo nic nie wejdzie bo AC Silencer zasłania:/

Też tak kiedyś miałem :D Za cholerę powyżej 2.4Ghz nie chciał iść :lol:

Jak miałem na auto timingi to mi je jakoś zmieniał je dziwnie, jak ustawiam je ręcznie to 26xx +10%V.

Temperaturę mam taką samą na boxie + AC Fan 9 5V z tylu budy. Rano po nocy z otwartym oknem to 12* przy starcie, 28* w idle :D :D :D

W drodze jest TT Big Typhoon, ciekawy jestem jakie temperatury będą ;).

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sempa 2800+ i żeby wyciągnąć HTT 300 musiałem podnieść napięcie do 1,6v ! Macie może jakieś złote rady co robić? nawet na HTT 306 i 1,7v się nie bootuje :( czyżby nadszedł FSB wall?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RP i Mal jak ustawione? Mobo powinna spokojnie pójść dużo więcej..

A co to RP i Mal??

 

@Venom Ajak ustawileś timingi?Ja mam wg CPU-Z :2-3-3-6-11.

 

 

p.s.

Znalazłe art o patchu na bios z tymi parametrami.Ale jak ustawic to?Bo chyba mam to w biosie do ustawienia.Co to mi da w podkręcaniu?

Mam RP do 9.5ns,a mal 2-11.Jak tego użyc?Dać na maxa i równoczesnie zwiekszyc htt i moze odpali windows??

Edytowane przez netmajor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nIE daje.Wciaż nie wstaje przy bootowaniu :/

Nie wiem czego to wina.Procek to selekt który przy defaultowym napieciu na 2600 idzie.Ramy to Geile,choć radiatory są ciepłe u nich.Moze za ciepło w budzie?Pokombinuje jak wrzuce jakis 120 wentyl.A moze to zasiłak,bo programowo skazce u niej napiecia,a nawet programowo nie powinny,choc patrzy sie profesjonalnie na maiernik.Chyba bede musiał na jakiegoś shefa za 120 kupić,choc amaroxy mnie kręca bo są czarne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Sądzę że tu zasilacz nie ma dużo do gadania. Zmieniłeś mnożnik ht?? Może płyta sie skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że tu zasilacz nie ma dużo do gadania. Zmieniłeś mnożnik ht?? Może płyta sie skończyła.

Płyta raczej nie.Ona ma htt do 455,wiec jeszcze jest spory zapas,pozatym to jedna z lepszych płyt do oc na 754.Myśle ze moze to jednak zasilacz bo napiecia na 5v są około4v.Narazie dam spokuj bo i tak nie kupie teraz nic bo kasy nei mam.A pozatym potrzebuje z 512 lub z 1gb ramu,bo komp sie muli z lekka w grach :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

moze to jednak zasilacz bo napiecia na 5v są około4v.

Czym to zmierzyłeś?? Poza tym 2 linie 12V w tym fortronie powinny dawać rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta raczej nie.Ona ma htt do 455,wiec jeszcze jest spory zapas,pozatym to jedna z lepszych płyt do oc na 754

To że w biosie można ustawić 455MHz to nie znaczy nawet że płyta na 201MHz wstanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja kupiłem go od uzytkownika z pcpure,który podkręcił go nawet na 2900,a na default napieciu na 2600,jeżeli dobrze pamietam.I to na płytce Gigabyte k8ns rev1. Dlatego powinien pójsć wiecej wg mnie.

Ale narazie ta czestotliwosc mi wystarczy.Teraz moim zmartwieniem jest ram,bo gry mi nie chodza wszystkie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że tu zasilacz nie ma dużo do gadania. Zmieniłeś mnożnik ht?? Może płyta sie skończyła.

No dobra daje spokój sobie.Jakimś dziwnym pechem nie chce przekroczyć 300htt:/Ach 2400narazie mnie zadowala.Najpierw spróbuje schłodzić bardziej kompa ,kupie miernik i spróbuje za jakis czas.

Odpowiedz na pytanie Grzecha, tak dla pewności bo różne rzeczy sięna tym świecie zdarzają :-P

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

ja też swego czasu nie mogłem przekroczyć htt 300 przez ram :damage_wall: tyyyle kombinowałem z ustawieniami a ten syf nie chciał dalej puścić mobo... no to rach ciach szybka zmiana i doszedłem do 350 ;) wiem, mało ale proc się niestety skończył :blink: (nawet go z nudów oskalpowałem ostatnio o tak nic a nic nie dało-rzekomo niektórym daje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...