Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi sie popsulo!!Jak chcesz info to jest w Monitorach.Ale powiem ci że ma problemy z wchodzeniem do win xp.Podejzewam ze to monitor bo jest juz stary,ale sam już nie wiem...

 

Choc wyglada to ze procek sie przegrzewa,bo nawet na 1600,kiedy normalnie mialem 30pare stopni to teraz kolo 44 idzie.Przesmaruje go jeszcze raz i zobacze...

Edytowane przez netmajor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dołączona grafika

Wyżej już sie chyba nie da. Napięcie 1.725V, jeżeli miał bym WC/DI/LN to może wtedy... Ale wynik jak na lame mi sie podoba ;] Przy taktowaniu 2658 i ram na 221 miałem czas gorszy o 10 sekund od tego na screenie.

 

EDIT: Chłodzenie to freezer64 pro, otwarte okno, temperatura w okolicach 40 stopni wg programów.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

co wy tacy bojaźliwi jesteście? ja dawałem max z dfi czyli 1.8 lub więcej (nie pamiętam teraz) i jakoś proc umrzeć nie chciał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tacy bojaźliwi jesteście? ja dawałem max z dfi czyli 1.8 lub więcej (nie pamiętam teraz) i jakoś proc umrzeć nie chciał :P

Po tym jak dałem mu 1.5 teraz jakis niestabilny jest system:/ . Zaczął sie na aqq wieszac i wogóle. Przesmarowanie troche obniżyło temp. ,ale nieznacznie. Jednak myśle że to te ramy jakies są do d***.Wymienie ja na cos bez radiatorów to przynajmniej bede wiedział co mam...I bez 120 na przodzie sie nie obejdzie...I zastanawiam sie czy nie wymienic coolera na Arctica...Lub HP-100,bo ten jakoś mnie super nie zadowala,a na cos ze stajni Scythe mnie nie stać :/

Edytowane przez netmajor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja mam chłodzenie jak Ty i na nim i wcześniej na box dawałem mu max napięcie i nic takiego nie stwierdziłem

 

btw jednorazowe podwyższenie napięcia i późniejsze zaniżenie powoduje niestabilność systemu? pierwsze słyszę... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie zabieram sie do skladania komputera, czy wie ktos czy sempron w opcji box wymaga jeszcze jakies 'smarowania' oprócz tego ktore juz jest na radiatorze ?

Pozdrawiam.

Teoretycznie nie, ale lepiej zmienić to badziewie zanim przywrze do cpu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie zabieram sie do skladania komputera, czy wie ktos czy sempron w opcji box wymaga jeszcze jakies 'smarowania' oprócz tego ktore juz jest na radiatorze ?

Pozdrawiam.

nie ma takiej potrzeby. Spokojnie starcza. Ja przetaktowalem swojgo sempa z 1600mhz na 2500mhz i tem mi wzrosl tylko z 32stopni do 50stopni. Wszytskow stresie mierzone. Wiec potrzeby chyba niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ona powininna sie swobodnie krecic czy byc nieruchoma, moze mam jakis marny egzemplarz. Jedyna opcja to zgiac ten plastyk po prostu do oporu, ale watpie czy to wytrzyma i czy mam tyle sily xD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz clockgena to w sumie możesz ustalić sobie jakąś wartość którą ci CG zapoda przy starcie systemu albo możesz sobie to ręcznie robić za każdym razem, as you wish (jeśli o to pytałeś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze jest do oc CG czy Easy Tune5?

Bo w ET5 mam więcej opcji które mi sie zmienią podczas włączania kompa,np jest napiecie na cpu i ram,których brakuje w CG.Ale z drugiej strony ET5 jakiś niestabilny jest i bardziej pamieciożerny niz CG wg mnie...

 

No chyba że używać CG i odrazy zapodać w biosie c 1.5v na cpu i 2.6 na ram??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia nic nie zmienialem bo sie nie da bo to sempron 2600+. Napiecia mozna zmieniac sempron od 2800+ wzwyz.

A kto ci takich bajek na opowiadał? :lol2:

Pozatym wzrost temp bez podbijania napięcia, przy samym tylko zwiekszeniu MHz może wynosić 1-2*C a nie 18 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie glupoty. Mam proca to wiem. Ani napiecia ani mnoznika nie idzie zmienic chyba ze jakiego vmoda robic. Ale to szkoda zdrowia na takie cos. Pozatym to co ty mowisz o wzorscie temp o 1-2 stopnie to totala glupota.

Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2600+, w OC bawię się nie od dziś i wiem że same MHz powodują minimalny wzrost temp.

 

Mnożnika nie idzie zmienić bo ani 2600 ani 2800 nie ma cnq, dopiero 3000 ma i mnożnik można oczywiście zmieniać tylko w dół, w góre mnożniki odblokowane mają tylko FX'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to obadaj se napiecie w stresie przy htt 200 a pozniej w stresie na htt 320. I jak ci wzrosnie napiecie o 1-2 stopnie to ja jestem urlich von jungingen :D

Ty chyba nie masz pojecia o czym piszesz, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...