Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Mnożnika nie idzie zmienić bo ani 2600 ani 2800 nie ma cnq, dopiero 3000 ma i mnożnik można oczywiście zmieniać tylko w dół, w góre mnożniki odblokowane mają tylko FX'y.

 

3000+ na AM2 nie ma cnq i nie ma możliwości zmiany mnożnika

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000+ na AM2 nie ma cnq i nie ma możliwości zmiany mnożnika

754 3000+ ma

939 3000+ ma

am2 3000+ nie ma c'n'q :P

 

24/7

 

Dołączona grafika

 

reszta...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pi ogólnie do niczego :?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200+ AM2 =>C&Q

 

Powracam do "gry" :D Tym razem Semp na AM2, rocznik 2007 :lol:

 

2700@1,525V BOX-ed, max 40stopni. Coś mi chyba Biostar odmawia współpracy na HTT>310 :?

 

Nie wiecie, czy można "przerobić" zapinkę Freezera64 (nie PRO) aby pasowała na AM2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mnie oczywiscie o FSB :D

Hahaha, jeszcze lepiej. W K8 nie ma FSB. Temperatura podczas zmiany np. z 1600MHz na 2600MHz przy takim samym napięciu rośnie w stress o kilka stopni w góre...

 

mnie poszedl na 2,7giga :D

screen

Taa, brak zadnych potwierdzeń stabilności, pff, z czym do ludu [; Tutaj mój ostatni semp na 754 którego miałem. Z tego co pamiętam, to nikt lepszego sempa na forum nie miał ;)

post-3788-1171712611_thumb.jpg

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Hahaha, jeszcze lepiej. W K8 nie ma FSB. Temperatura podczas zmiany np. z 1600MHz na 2600MHz przy takim samym napięciu rośnie w stress o kilka stopni w góre...

Taa, brak zadnych potwierdzeń stabilności, pff, z czym do ludu [; Tutaj mój ostatni semp na 754 którego miałem. Z tego co pamiętam, to nikt lepszego sempa na forum nie miał ;)

czepiasz się :blink: przecież wiadomo że jak ktoś mówi o FSB to ma na myśli htt, i na co się czepiasz? co do temp masz rację-parę stopni...

 

a semp harego chyba jest jednak lepszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaky, po 2700 mam scianke. S&M wiesza sie przy testach pamieci...Gold memory rowniez sie scina. Dzielnik pamieci nie ma nic do tego. Czym sie pobawic? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiasz się :blink: przecież wiadomo że jak ktoś mówi o FSB to ma na myśli htt, i na co się czepiasz? co do temp masz rację-parę stopni...

 

a semp harego chyba jest jednak lepszy :P

Nie chodzi mi o MHz, a o stabilny wynik. Miałem 2.9GHz @ 1.59v stabilne 100%, gdyby nie max 1.6vcore mojej poprzedniej mobo to pewnie proc zrobiłby o wiele więcej. Max 1M miał na 2972MHz i 1.6v, niektorzy do takiego taktowania potrzebują 1.8v :>

 

@ leborg - a async latency/read preamble zmieniałes [; ?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie chodzi mi o MHz, a o stabilny wynik. Miałem 2.9GHz @ 1.59v stabilne 100%, gdyby nie max 1.6vcore mojej poprzedniej mobo to pewnie proc zrobiłby o wiele więcej. Max 1M miał na 2972MHz i 1.6v, niektorzy do takiego taktowania potrzebują 1.8v :>

 

@ leborg - a async latency/read preamble zmieniałes [; ?

a co za różnica ile potrzebują? IMO ważne że chodzi, a czy ktoś dał 1.8 a inny 1.6 to co za różnica?...

więc w 1M był lepszy (bez V) ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za różnica ile potrzebują? IMO ważne że chodzi, a czy ktoś dał 1.8 a inny 1.6 to co za różnica?...

więc w 1M był lepszy (bez V) ;P

Myśląc takim sposobem, mozna sprzedawać Athlona 3000+ @ 2.7GHz @ 1.8v jako SELEKT, bo przeciez chodzi na 2.7 a napięcie nie ma znaczenia [; EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Myśląc takim sposobem, mozna sprzedawać Athlona 3000+ @ 2.7GHz @ 1.8v jako SELEKT, bo przeciez chodzi na 2.7 a napięcie nie ma znaczenia [; EOT.

ale przecież dyskutujemy na temat sempronów :D nie chodzi mi o sprzedawanie a domowy użytek i ten konkretny przypadek, jakoś nie słychać o ludziach którym zdechły sempy z powodu zbyt długiego jechania na wysokim V [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, jeszcze lepiej. W K8 nie ma FSB. Temperatura podczas zmiany np. z 1600MHz na 2600MHz przy takim samym napięciu rośnie w stress o kilka stopni w góre...

Taa, brak zadnych potwierdzeń stabilności, pff, z czym do ludu [; Tutaj mój ostatni semp na 754 którego miałem. Z tego co pamiętam, to nikt lepszego sempa na forum nie miał ;)

ten twoj semp 2800+ co poszedl na niecale 2,9 to nic wielekiego. Tyle to moj osiaga tyle ze stabilnie nie chodzi. Wlasnie robie testy na 2,7 i ci wkleje to se zobaczysz niedowiarku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten twoj semp 2800+ co poszedl na niecale 2,9 to nic wielekiego. Tyle to moj osiaga tyle ze stabilnie nie chodzi. Wlasnie robie testy na 2,7 i ci wkleje to se zobaczysz niedowiarku. Pozdrawiam

:lol2: :lol2: Jakie niecałe 2.9? Jest równo 2903MHz. Taa, nic wielkiego, zobacz sobie ile srednio wyciągają sempy stabilnie na ~1.6v a potem pisz. No widzisz, Twój tyle osiąga ale nie chodzi stabilnie takze w tym problem. 2.7GHz to mój robił na defaultowym napięciu...

 

EDIT: Niedowiarku - :lol: Na forum jest taka zasada, że sie nie chwali swoim "mega" prockiem który robi xxx MHz bez screenow potwierdzających stabilność.

 

ale przecież dyskutujemy na temat sempronów :D nie chodzi mi o sprzedawanie a domowy użytek i ten konkretny przypadek, jakoś nie słychać o ludziach którym zdechły sempy z powodu zbyt długiego jechania na wysokim V [;

Nie zdechły, bo mało kto uzywa na codzien np. 1.8v ;) Zresztą, teraz sempy mozna kupic za ~100zł takze nieduza strata :D Jeszcze co do tego FSB a HTT - czepiam się, bo jak ktoś pisze FSB to wprowadza innych w błąd.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: Jakie niecałe 2.9? Jest równo 2903MHz. Taa, nic wielkiego, zobacz sobie ile srednio wyciągają sempy stabilnie na ~1.6v a potem pisz. No widzisz, Twój tyle osiąga ale nie chodzi stabilnie takze w tym problem. 2.7GHz to mój robił na defaultowym napięciu...

Chlopie nie grzej sie tak. Nie porownuj swojego sempa 2800+ do mojego 2600+ bo to sie mija z celem. Pozatym swojego 2,7 puszczalem na defaultowym napieciu. Takze proponuje ci sie troche ostudzic. Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dołączona grafika

Macie na wyluzowanie sie, 1.75V. Przy 1.775V zwiecha na 2850. Więcej już nie dawałem, mam go dosyć [; Chyba trzeba będzie kupić X2 :P A chciałem jeszcze te 12 ujrzeć na początku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

 

Pozatym swojego 2,7 puszczalem na defaultowym napieciu.

Pokaż prime/s&m... ja też se moge powiedzieć że mój se chodzi 3GHz na defV ;]

 

dokładnie kolego czekamy :P

 

no to może zrobił bym teścik mojego ;> max V z DFI i htt 350 (wyżej nie chce iść za nic w świecie) i zobaczymy ile wytrzyma :D i tak padaka ;P swoją drogą ciekawe ile bym tak wytrzymał na pentagramie QV-100AlCu+ zwolnionym do 20%

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz tylko nam powiedz dlaczego sp04 zaczynales liczyc na 2400MHz i dlaczego dzielnik z cpu-z nie zgadza się z rzeczywistością? No i pozatym to ja tam widze w cpu-z 1,45V wiec nie do końca asrock daje ci defV ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

no to ja kolegi nie ogarniam, po co żeś w ogóle zaczynał tego prima na 2400 skoro sprawa rozchodzi się o 2700? po co było tracić czas? "nie chciało mi się tego tamtego" no 3min z pewnością by Cię zbawiło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja kolegi nie ogarniam, po co żeś w ogóle zaczynał tego prima na 2400 skoro sprawa rozchodzi się o 2700?

Mógł zacząć na 2600MHz, bo prime zczytuje MHz z biosa (czyli jak ma w biosie 2,4 to tak pokazuje), podałem tylko taką możliwą sytuacje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mógł zacząć na 2600MHz, bo prime zczytuje MHz z biosa (czyli jak ma w biosie 2,4 to tak pokazuje), podałem tylko taką możliwą sytuacje ;]

no tak, ale czy było tak jak przypuszczasz czy normalnie leciał ten prime, to i tak sprawa rozchodzi się o 2700 czyli 100 brakuje [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ leborg - a async latency/read preamble zmieniałes [; ?

Staralem sie poluzować ale jakos nic to nie dało....

Dołączona grafika

 

Jakies pomysly co poprzestawiac jak? Bo kombinowalem caly dzien i djupa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...