Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem czy ten s&m jest taki dobry skoro przechodzil mi bez problemu testy a w sp2004 po dwoch sekundach pojawialy sie bledy

 

a moze ktos ma semprona3200+, leborg zapodal to o co michodzilo ale z inna seria proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg co to za programik ten S&M ?

Chyba najfaniejszy progamik do testowania bo najszybciej mozna sprawdzic czy proc jest niestabilny. Prime wyłoży sie po 5 godzinach, on po 15minutach :P

 

ładnie :)

mój do tego potrzebował 1.52V

Ale jestem zmeczony, bo przeczytalem ze potrzebuje 1.25v. No sie udało sie :lol:

 

Wiesz, prockow nie etstuje się 1 programem tylko kompleksowo, mi się jeszcze nie zdażyło żeby s&m byl stabilny a prime nie (przy testowaniu 10h s&m + 12-15h prime zwyczajowo).

Dokładnie. Ja jednak preferuje S&M, orthos i counter strike source :P Jezeli komp jest stabilny w csie to wszystko przezyje :lol: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno podkręciłem o 40% Semprona 3000 (1,8 GHz) do 2520 MHz bez zmiany napięcia.

Jako test na temperaturę zainstalowałem SpeedFan 4.32

i mi tam pokazuje że temperatura procesora 49C a core 59C.

Nie wiem co to jest to Core ? bo ta wartość jest wysoka.

Mój wentylator Box wyciąga tylko 2800 obr.

 

Czy ktoś ma mocno podkręconego semprona i mógłby zapodać screena z progrsamu SpeedFan4.32 ?

post-122404-1175690696_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora to pojęcie ogólnie. Jest albo temperatura obudowy procesora, albo temperatura rdzenia procesora. Spalić moze i się nie spali jak przekroczy te 70c, ale jakby tak podziałał pare godzin to coś na pewno by mu się stało. Mierz temperature programem Coretemp a nie speedfanem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowalem procka na 1.3V/2.4GHz (przed wygrzewaniem musialem dawac 1.325V) i ten programik S&M nie wykazuje zadnych bledow, natomiast kiedy testuje SP2005 to sie wykrzacza po 40 minutach, ktoremu wierzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowalem procka na 1.3V/2.4GHz (przed wygrzewaniem musialem dawac 1.325V) i ten programik S&M nie wykazuje zadnych bledow, natomiast kiedy testuje SP2005 to sie wykrzacza po 40 minutach, ktoremu wierzyc ?

Wiesz, prockow nie etstuje się 1 programem tylko kompleksowo

 

Ehhh, moj niestety nie robi 2.9 na 1.4v :(

Chyba sie potne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg

Wiesz, prockow nie etstuje się 1 programem tylko kompleksowo, mi się jeszcze nie zdażyło żeby s&m byl stabilny a prime nie (przy testowaniu 10h s&m + 12-15h prime zwyczajowo).

wiec dlatego zapytalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dszywala

 

Czym go tak "wyczyściłeś" :?:

 

btw. Ładne wyniki. :)

Pastą do usuwania wys z wyświetlaczy kupioną na allegro, jako że do wyświetlacza sie nie sprawdziała znalazłem jej inne zastosowanie :D

 

Wyprzedziłeś mnie w pi1m o 0.15s brzydalu :P Ale co dual to dual i tego nawet 286MHz na mem nie dogoni ;] btw. ile na memkach miales?

Musisz się bardziej postarać :P

 

 

Teraz mam juz nowy systemik tylko do benchów. Tamten na którym robiłem to 1m był moim domowym systemem do pracy, nawet nie wyłączałem żadnych usług.

 

Dołączona grafika

 

jak widzisz mam mniejsze takty cpu :] a memki to już nie pamiętam, ale miałem problem z ustabilizowaniem na div 140

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych taktach to z tym "sporo" nie przesadzaj ;) Albo mnie zaskocz ;)

27,12 zrobiłem.

Chciałem powalczyć o zrobić choćby 26,99, spędziłem nad tym całą noc i nic.... memki się buntują powyżej 266, a kiedys obydwie kostki latały w 32m na 273... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno podkręciłem o 40% Semprona 3000 (1,8 GHz) do 2520 MHz bez zmiany napięcia.

Jako test na temperaturę zainstalowałem SpeedFan 4.32

i mi tam pokazuje że temperatura procesora 49C a core 59C.

Nie wiem co to jest to Core ? bo ta wartość jest wysoka.

Mój wentylator Box wyciąga tylko 2800 obr.

 

Czy ktoś ma mocno podkręconego semprona i mógłby zapodać screena z progrsamu SpeedFan4.32 ?

Lepiej uważaj na tą temperature Core, bo troche za gorąco tam masz. Po pierwsze, proc może mieć krzywą czape (co jest bardzo prawdopodobne), twoje chłodzenie może być bardzo słabe i nie daje rady (lub jest źle założone).Radziłbym zmienić pastę na CLP oraz oskalpować proca (zdjąć) czape. Wartość tych procesorów i tak nie jest wysoka i ponowna szansa sprzedaży jest znikoma, wiec nie ma się co przejmować. Oskalpuj go a tempy sie poprawią ... a na pewno temp rdzenia (core).

 

Mierz temperature programem Coretemp a nie speedfanem [;

Te dwa programy podają tą samą temperature gdyż biorą ją z tego samego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po długiej walce z Biosem i siedzeniu na procku podkręconym jedynie w windzie na 2,1Ghz udało mi się osiągnąć 2,5Ghz na standartowym napięciu. BTW komp uruchamia się za 3-4 razem (wina kapryśnej mobo). No i w stresie na tych 2,5Ghz proc ma 43C (SpeedFan). Chciałbym mojego sempa podkręcić jeszcze bardziej ale ograniczają mnie pamięci (chodzą max na 315Mhz, a mniejszego dzielnika nie ma) i chłodzenie (nie wiem jak będzie z odprowadzaniem ciepła). No więc ramy zamierzam wymienić na Samsungi 1Gb 400Mhz UCCC CL3. Wtedy już ogranicza mnie mobo, proc i chłodzenie. Jak sądzicie czy warto zmieniać cooler na moim procu ? Czy jednak proc/mobo może nie działać na jeszcze większym OC ? Jeśli tak, to który z nich będzie najlepszym wyborem (najlepiej z www.skleppc.pl) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chłodzenie warto zmienić chociażby dla ciszy, bo z tego co wiem box cichy nie jest. Ja obstaje przy freezerze 64pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Chłodzenie warto zmienić chociażby dla ciszy, bo z tego co wiem box cichy nie jest. Ja obstaje przy freezerze 64pro.

Skręcony do 20% jest wręcz niesłyszalny [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...