Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też skręcenie na 20% jest niemożliwe... Jak u mnie w stresie na 100% jest 45C. Prawdopodobnie moje przyszłe zakupy, to będzie właśnie Freeer 64 Pro i do tego ramy Samsung UCCC 1Gb 400Mhz :)

 

PS. Jak sądzicie, czy dla proca i mobo, jak semp osiaga 2,5Ghz na stockowym napięciu - będzie możliwe osiągnięcie dla mobo HTT375 i dla proca wymarzonych 3Ghz np. na 1.55V ? Jak pamięci ciągną 315Mhz na napięciu 2.6V, to ile mogą osiągnąć na 2.8V ? Jak sądzicie ile taki dobry Semp 2600+ może osiagnąć w OC ?

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak sądzicie, czy dla proca i mobo, jak semp osiaga 2,5Ghz na stockowym napięciu - będzie możliwe osiągnięcie dla mobo HTT375 i dla proca wymarzonych 3Ghz np. na 1.55V ? Jak pamięci ciągną 315Mhz na napięciu 2.6V, to ile mogą osiągnąć na 2.8V ? Jak sądzicie ile taki dobry Semp 2600+ może osiagnąć w OC ?

Wróżek tutaj nie ma ;) Mój sempron 2800+ którego miałem do sierpnia 2k6 robił na default 2.6GHz z kawałkiem, ale przy 3GHz i 1.6v sypał błedami. Takze watpie, żebyś osiągnał na swoim 3Ghz na 1.55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dokładnie, wróżek nie ma, ale 3GHz na 1.55 jest baaardzo mocno wątpliwe... tak samo jak to że chcesz pędzić ram na 315? (?!) (Dobrze to zrozumiałem :?: ) ee na codzień "trochę" dużo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miguel707, wysoko mierzysz :wink: Twoje mobo robi takie HTT? Mój 2800+ idzie na BOX-ie śmiało >2,9GHz na 1,525V, ale wywala po chwili, temp już są za duże...

 

Wie ktoś może dlaczego na AM2 nie ma parametru TCaseMax?

 

miguel707, Twój Gigabyte wyciąga 375HTT?

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wróżek nie ma, ale 3GHz na 1.55 jest baaardzo mocno wątpliwe... tak samo jak to że chcesz pędzić ram na 315? (?!) (Dobrze to zrozumiałem :?: ) ee na codzień "trochę" dużo :P

 

Mysle ze 3 GHz / 1,55V jest realne na sepie co prawda full stable to moze byc ciezko ale ak do "PI"...

 

Znalazlem moj jakis stary wynik :P

 

2570093[/snapback]

miguel707, wysoko mierzysz :wink: Twoje mobo robi takie HTT? Mój 2800+ idzie na BOX-ie śmiało >2,9GHz na 1,525V, ale wywala po chwili, temp już są za duże...

 

Wie ktoś może dlaczego na AM2 nie ma parametru TCaseMax?

 

miguel707, Twój Gigabyte wyciąga 375HTT?

 

Widac ze pasta termo cos ci daje u mnie na BOxie max bylo cos chyba 2820.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 3 GHz / 1,55V jest realne na sepie co prawda full stable to moze byc ciezko ale ak do "PI"...

 

http://img64.imageshack.us/my.php?image=oc3yo5.png]http://img64.imageshack.us/img64/5724/oc3yo5.th.png

 

3064 MHz 1,575V tylko juz nie pamietam jakie to bylo chlodzenie chyba zima cooling + Freezer 64 lub FC i tak z 20-40 ponizej 0 :P

O to mi chodziło :P Że stable to wątpliwe i nie przy obecnej pogodzie... No ale pożyjemy zobaczymy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc chciałbym osiągnąć 3Ghz, bo widzę, że przy standartowym napięciu osiąga spokojnie full stable 2,5Ghz, a to jeszcze nie jest wszystko. Jak osiągnę powiedzmy 2,7-2,8Ghz na standartowym, to myślałem, że na 1.55V osiągnie się 3Ghz. Co do mobo, to na każdym HTT innym niż standartowy komp uruchamia się za 3-4 razem :) Pamięci są DDR266, a chodzą na 313 i to na najniższym z możliwych dzielników pamięci (nie mylić z 626Mhz !). Jak sądzicie - czy do 3Ghz będzie potrzebna zmiana chłodzenia i ramów ?

 

PS. Dzisiaj sprawdzę ile osiąga na 1.4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie obowiązkowo do wymiany! BOX + podniesione napięcie = brak stabilności.

 

Przetestuj możliwości pamięci, ale skoro chcesz ostro kręcić, to pewnie potrzebujesz wydajności, a tak nisko taktowany ram raczej wydajny nie jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie na HTT330 komp nie wstaje, a nawet raz się wyłączył <_< . W windzie za pomocą ClockGena przy HTT327 jest zwis. Więc wygląda na to, że więcej wycisnąć się nie da. W biosie przy tych HTT330 włączenie napięcia 1.55V nic nie dało (tzn. 8 restartów i nic). No więc coś nie może działać szybciej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

W sumie ja tez icon_wink3.gif

Ty tylko proca, gdyby ten x2 na 939 był tańszy to bym sie skusił, ale niestety tak nie jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, ile moge teraz krzyknac za swojego procka? Chyba z miecha używany, robi te 2.8 na 1.4v. (Ta obnizka AMD jest dla mnei niemila :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja :wink: możecie mi powiedziec jak się srednio kręca te sempki 3k+ am2? cena kuszaca :) z jakiej serii najlepiej brac?

Za 110zł już można dorwać. Wróżki tu nie ma, ale te 2.8GHz to większość ludzi wyciągała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5zł to zasadnicza różnica, jakby nie patzryć 2 piwa... Nie, codziennie nie sprawdzam, wczoraj kontrolowałem akurat bo się namyślam na am2 :P A do 110zł to można już było od 2 tygodni dostać, teraz pewnie w granicach 100zł będzie na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5zł to zasadnicza różnica, jakby nie patzryć 2 piwa... Nie, codziennie nie sprawdzam, wczoraj kontrolowałem akurat bo się namyślam na am2 :P A do 110zł to można już było od 2 tygodni dostać, teraz pewnie w granicach 100zł będzie na dniach.

Więc zacznie się masowe katowanie sępów :lol2:

Bo jak na razie, to nie mamy fajnych wyników na manilii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...