Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na mysli? Wydaje mi się, ze skoro zakupiłem procka za 320zł i taką cenę mam przelać, to nie może ona nagle wzrosnąć. To tak jakbym kupił coś na allegro i po zakonczeniu aukcji nagle sprzedający zażadałby 20% więcej. Hmm...

1686803[/snapback]

to cie poinforumują przed przelewem ze masz zapłacic wiecej i mozesz albo odstąpic albo dopłacic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cie poinforumują przed przelewem ze masz zapłacic wiecej i mozesz albo odstąpic albo dopłacic...

1686822[/snapback]

Wpłaciłem pieniądze i otrzymałem takiego maila:

 

Twoje zamówienie o idetyfikatorze: xxx

Zostało przyjęte do realizacji.

 

Mam nadzieję, że to znaczy, ze przyjęli przelew. Ale martwie się też bo np. w Proline Sempron 3000+ 369zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę dojść do ładu niech ktoś mi pomoże jak to jest z tym HTT ...??? jak ma się HTT do FSb Ramu i do zegara proca .?? założmy chciałbym uzyskać zegar 2700 Mhz z proca o mnożniku 9 .. czyli Htt na 300 Mhz a Fsb Ramu na 200 Mhz ?? jak to jest z tymi dzielnikami ...?? itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna Semprony podsumowaćć w ten sposób, że w zależności na jaki kontroler pamięci trafimy , to o tyle damy rade go przetaktować. Świetny kontroler pamięci to wysokie Fsb na poziomie 340 i więcej ,dobry fsb 300 i powyżej , słaby fsb>300. Zawsze się mozna ratować podniesieniem napięcia procesora , Można by też wnioskować że wersje 2800 i 3000 najlepiej by sie kręciły.

 

Takie wnioski po artykule z elektrogiełdy. Dobrze mysle czy się myle ??????

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego kontrolera to przynajmniej u mnie tak zle nie było miałem 3x512 przez chwile 2xtwinmossy na moselach vitelicach i jedna kosc goodramu na infineonach wszystkie dwustrone i działalo na htt312 dzielnik 166 3-3-3-9 2t. W kompie kumpla który ma sempa 64 tylko jakis pozny tydzien 3 kosci równiez biegały tyle ze przy htt dzielnik 166 2.7v wszystko oczyswiscie. Powyzej 300 w sempie nr 2 kontroler juz wysiadal znacznie gorzej niz w moim sempie potrzebny na 3 kosciach byl dzielnik dla ramu 133 przy czym 2 mosele biegały sobie na 166. Tak wiec jak dla mnie 3x512spokojnie sobie pobiegaja na 2t i przy akceptowalnych timingach przynajmniej w przypadku moim , u kumpla juz znacznie gorzej ale tez przyzwoicie. Aha pamieci nie były testowane memtestem ani goldmemory tylko prime95 krótko wiec nie do konca to mozna nazwac stabilnymi ustawieniami. nara a wiec puenta jest taka ze przynajmniej według moich doświadczeń jezeli nie chcemy super oc pamieci to 3x512 dwustronne bede sobie biegac wporzadku oc nie bedzie super ale kontroler da rade

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro(wlasciwie to dzisiaj :D) zabieram sie do podkrecania.

 

mam do sprawdzenia 3x sempron 64 2800+ i 1x sempron 64 3000+, do tego dwa zestawy pamieci: geile i twinmosy 400Mhz cl2.5, wszystko na plycie gigabyte k8ne bedzie testowane, zobaczymy co z tego wyjdzie. mam nadzieje ze ktorys 2800+ da mi 2.5Ghz stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny procek mój z biosu potrzebuje 1.525 v , pochwal się jak to wygląda wyzej moj naprzyklad zeby latac z 60 mhz wyzej potrzebuje juz 1.65v do 2600 mhz jest piknie pozniej schody sie zaczynaja.pzdr sprawdz czy ci poleci np 350x8 to by bylo ciekawe bardzo.pzdr

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie to samo. Do 2.7Ghz potrzebuje już 1.6X V :sad: Pobawie się nim mocniej jutro :wink: Na 2.8Ghz raczej nie ma co liczyć - na pewno nie na A/C :-P

1699852[/snapback]

wsadź go do lodówki i będzie git :-P Przy 20*C w stressie potrafi conieco pokazać (w okolicach 1,8V oczywiscie) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy ta plyta gigabyte k8ne nie jest jakas z [gluteus maximus], krecil ktos na niej? jesli tak to ile wycisnal?

1700113[/snapback]

o kur.... tyle razy o tym gadalismy...

 

max osiagnalem HTT 372 clockgenem, w biosie nadal magiczna granica 327.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jakos cos namieszalem i 8x300 jest. superpi 8M bez bledow, sprawdzam teraz 16M a na noc sp2004 cpu stress test puszcze.

dziwi mnie ze pamieci mimo ze 400Mhz musialem timingi poluzowac i do tego 2T dac...

jest jakis fajny bios do tej plyty? jade na F6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Mam taki oto problem.Chciałbym się dowiedzieć dlaczego funkcja AMD Cool'n'Quiet nie działa na sempronach64 : 2500 ,2800 na innych nie sprawdzałem .Sprawdzane było na płytach ASUS K8n4-E i GIGABYTE GA-K8NE.Podobno dopiero od modelu 3300 jet ona aktywna ,jeżeli tak to moje pytanie jest takie .Czy jest to podstawą do reklamacji jeżeli AMD oznacza na pudełkach tychże procesorów w wersji BOX iż tą funkcję posiadają -przecież w tym momencie to kłamstwo.No chyba że się mylę i robię coś nie tak.

 

Tak na marginesie GIGABYTE K8NE jest nieżle wyposażoną w bios płytą [ z wyjątkiem napięcia na pamięć] ale NIE POLECAM JEJ NIKOMU..Dlaczego -tak problematycznej płyty dawno nie widziałem.Kręci się super i wszystko jet ok do momentu gdy nie odłączy się całkowicie zasilania [np na listwie] i odczeka kilka godzin .Wtedy za cholerę się jej nie uruchomi trzeba resetować cmosem bios i od nowa ustawiać :mur: Pisałem już do gigabyte o tym problemie podobno bios F6 to rozwiązał ,a ja uważam iż nie do końca .Teraz trzeba po naciśnięciu powera poczekać na sygnał z głośniczka[albo kilka sygnałów bo PC się nie uruchomi] i nacisnąć reset dopiero taka kombinacja pozwala na uruchomnie " z deszczu pod rynnę". płyta działa na FSB290 HTx3 na X4 jest to samo.problem nie występuję gdy nie odłączamy listwy -Dziwne.Jeszcze jedno, płyta do której wsadzamy podzespoły, nic nie ustawiemy w biosie [wszytko domyślnie] i nawet nie możemy zainstalować sytemu napewno nie jest godna poleceniu,dopiero ręczne zmiany ustawień pamięci owocują poprawną instalacją.Oby nie było niedomówień pamięć geil i płyta dla FSB200 ustawia sama 2/2/2/4 gdy w specyfikacji pamięć ma 2,5/3/3/6.Nie wszyscy chcą się bawić w ustawianie na początku wartości pamięci zwłaszcza gdy są one na default.

Mam pytanie do wszystkich co śmigają na tej płycie - macie takie problemy jak opisuję wyżej.???

TU także poczytacie na temat braku Cool'n'Quiet

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.Jeszcze jedno, płyta do której wsadzamy podzespoły, nic nie ustawiemy w biosie [wszytko domyślnie] i nawet nie możemy zainstalować sytemu napewno nie jest godna poleceniu,dopiero ręczne zmiany ustawień pamięci owocują poprawną instalacją.

1700322[/snapback]

w instrukcji plyty glownej JEST NAPISANE by po zmianie jakiegokolwiek sprzetu ustawic wszystko (recznie) na domyslne

 

opisane u Ciebie problemy u mnie nie wystepuja, ja za kazdym razem jak wylaczam kompa na noc odlaczam tez listwe

 

 

chyba zle wkazuje temperature :} 72C po 6godzinach sp2004 cpu test (w ogole by przeszlo przy takiej temp)? napiecie 1.55. odkrecilem proca, i 70C w idle :D

1700420[/snapback]

to jest temp chipsetu... ale jest ona bardzo dziwna bo nawet gdy dalem na chipset wentylator (80x80) i temp radiatora byla 29 stopni to w windowsie nadal bylo 70-71 Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji plyty glownej JEST NAPISANE by po zmianie jakiegokolwiek sprzetu ustawic wszystko (recznie) na domyslne

 

I dokładnie tak robię .Najwyrażniej żle mnie zrozumiałeś .Poczytaj dokładnie o pamięciach, co się dzieje jak daję domyśle ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry :oops:

 

U mnie tez plyta obniza timingi (kingston podaje 2.5 3 3 6, plyta ustawia 2.5 2 2 5) ale wszystko chodzi teraz bez problemu na 2 2 2 4. U mnie zaden z opisanych u Ciebie problemow nie wystepuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważen pytanie czy spotkaliście sie z systuacją, że senpron 2500 odmawiał pracy przy szynie HTT nie przekraczajaćej 220 Mhz.

Miałem dwa kompy z takimi prockamii i oba na K8NE z biosami F6

Pamieci GOODRAM CL2.5 DDR 400.

Moj procek bez problemu wstaje na przynajmniej jedenj z tych plyt na HTT 240 (fakt trzeba cierpliwie malymi kroczkami FSB podnosić, tak doszedłem do 240) a tamte proce na mojej plycie też maja problem z FSB wiekrzym niz 220.

 

Czy to możliwe ze aż takei padaki te sempy, ze nawet 250 nie osiągaj.

Acha zmiana na piecia na obu procach nie daje rezultatu.

W jednym kompie prąd podaje szef 350 W a w drugim Modecon 350 GTF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolan

 

To nie wina procesora, a płyty. Masz słynną K8NE, więc skoro w biosie nie wstaje, to sprzwdź pod windowsem. Najpierw w biosie HT=2,5, nisko ustawiasz ramy, następnie pod windą za pomocą Easy Tune zwiększasz fsb o kolejne 10mhz (byle nie za duże skoki) i dochodzisz przynajmniej do 300-350.

 

Druga opcja to podkręcacz w biosie wszystko, jak nie wstaje to reset, wchodzisz do biosu zanim się zawiesi zatwierdzasz po raz drugi i potem wstaje.

 

Moja płyta jest jeszcze gorsza, bo po wyłączeniu wstaje tylko na 210, a w windzie dochodzi do 330.

 

EDIT: czy wy też tak macie, że jak się uaktywni spread spectrum, to nie ma blokady PCI?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...