Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Na 2280Mhz procka 8x285 ht 855 pamieci chodza na 456 :D bez bledow.Mem testy super pi i 3dmarki chodza(super pi 16m w 16,44).Ale jak wlanczam komputer to nie idzie chodzi tylko na szynie 255mhz wyzej nie startuje chociaz nie ma zadnych bledow :(.Teraz testuje 2033Mhz 8x254 Ht 762.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można dać maksymalnie vcore na semprona64 2800+ ? Bo nie moge stabilnie dobić do 2,4GHz nie wiem czemu  Pamięci do o/c mam całkiem dobre, płytka może nie super ale htt300 to powinna wytrzymac ale nie moge tego procka puścić na te htt300 uruchamia sie ale ramki zaczynają wariować tzn. wywalają błędy w gold memory i w różnych benchamrkach. Zwiększyłem napięcie na ram na 2.85V i to samo....ma ktoś jakieś pomysły ?

 

A i co myślicie o mojej zasiłce ? Czy nie jest za słaba ? Niby jak mierze miernikiem to napięcia są b.dobre

htt ustaw 4x nie 3x jak na nf3 via woli 4x miec i powinno chodzic spoko tylko ma jeden minus ze gryzie sie z radkami:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam semprona 2600 s754. z jaka max temperaturą może pracowac ten procek ? miałem wcześniej semprona 2600 na socketA i pracował przy ponad 50 stopniach. jak jest z sempronami na s754 ?

 

mój procek wstał i chodził na 2,7 GHZ lecz potrzebował 1,55 v i temperatura wynosi około 50 stopni.

 

 

ustawiłem 325 x 8 czyli 2600 MHz i chciałbym żeby tak pracował ale temp w steresie podchodzi pod 50 stopni . czy może tak być ?

Edytowane przez człowiek stres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie mam pentagram qc-92cu więc całkiem dobry. pasta jakś za piataka. może ta wysoka temp ma związek z wentylacją budy. mam drugi wiatrak na obudowie który wyciąga powietzre. może przestawic go tak żeby wtłaczał powietrze do srodka.

 

czy temp pod 50 stopni są naprawdę za wysokie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja otworzę to jest lepiej ale tylko o jakieś tzy stopnie. niestety musze mieć zamkniętą-nie mam miejsca w biurku. najdziwniejsze jest to że dałem teraz 8x300 i 1,42 vi temp w windzie 39. moze ma to związek z tym że włączyłem inteligentną pracę witraka na 40 stopni i teraz kręci mi tylko 1500rpm. jest to dosyć wygodne. jak wchodze w grę to zaczyna dopiero kręcić na 2600 rpm a tak jest cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w tamtym tygodniu nabyłem Sepka 2800+ 64bit i nie kręci się juz tak cudownie jak inne:\

Na defaultowym napięciu (1,4) doszedlem na szynie do 230 (HTTx3), jak dam +7.5% VCore dochodze max do 275. Pożniej pewnie pomoże podniesie nie napięci na +10% ale narazie nie bede go katował. Teraz chodzi na 2100 MHz (8 x 263) 3400+ I żadnych blędów i problemów w stresie max 41*C na BoXie zredukowany do 2600obr/min

 

Aha a rdzeń i rewizje mam taka:

 

Nazwa kodowa Venice-256 S754

Seria DH-E6

 

U kogoś też już jest słabo z o/c na takim sempku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w tamtym tygodniu nabyłem Sepka 2800+ 64bit i nie kręci się juz tak cudownie jak inne:\

Na defaultowym napięciu (1,4) doszedlem na szynie do 230 (HTTx3), jak dam +7.5% VCore dochodze max do 275. Pożniej pewnie pomoże podniesie nie napięci na +10% ale narazie nie bede go katował. Teraz chodzi na 2100 MHz (8 x 263) 3400+ I żadnych blędów i problemów w stresie max 41*C na BoXie zredukowany do 2600obr/min

 

Aha a rdzeń i rewizje mam taka:

 

Nazwa kodowa Venice-256 S754

Seria DH-E6

 

U kogoś też już jest słabo z o/c na takim sempku ??

1727621[/snapback]

Zmartwiłeś mnie troche....na dniach chce kupic tez 2800+ i jak bedzie sie słabo kręcił to sie załamie :( podaj moze serie tego sempka, aby wiedziec czego sie wystrzegać...a własnie, moze wygrzewanie procka cos by pomogło?? Widze ze masz 2x256 elixirów...nie gryzą sie z nf3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rana sciagne cooler i spisze serie. No a elixiry jak na razie nie gryza z nf3 ale moze to one sa winowajca takiego o/c (bo na poprzedniej płycie to wydajnością nie grzeszyły) zreszta jutro wkladam nowy ram chyba kupie twinmos'a 512 i zobacze jak wtedy bedzie z o/c. A co do wygrzewania to też mysle że pomoże. Zreszta teraz to juz totalna loteria co dostaniesz za egzemparz proca do O/C. No a a że to E6 to już chyba poczęści jest winopwajcą niższego podrecania.... :unsure:

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój marny Semp :P -> http://img383.imageshack.us/my.php?image=17554hm.png ...ale o/c + ponad 50% bez zmiany Vcore.

 

Aktualnie moje mobo GB K8NSNXP jest w serwisie i w zastępstwie mam Asusa K8N ;/ wyżej mnie płyta blokuj na GB mam zamiar znacznie wyżej polecieć :P

o/c bardzo jakoś mnie nie interesuje ale tak na oko to ten GB ile da rade ?

 

Jak mam podpiętych wiele rzeczy do kompa to to powoduje większe nagrzewanie się elementów mobo = mniejsze o/c ??

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...