Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dopiero sobie złożyłem kompa i mam problem, oczywiście SEMPRON 3000+ na 939 - nic nie podkręcałem, a procek ma tempereture 50C nie wykonując żadnej wyątkowej pracy , z tego co się orientuje to za dużo. Płyta główna to ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 , a wentylator Arctic Cooling Silencer 64 Ultra TC.

Biosa nie uaktualniałem, nie wsadzałem dodatkowego wentylatorka.

Co z tym zrobić ?

 

Może przy składaniu coś zdupiłem albo jakoś piny źle powsadzałem- może coś z energią ?

Zasilacz standardowy z obudową 400W- (PFC)

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero sobie złożyłem kompa i mam problem, oczywiście SEMPRON 3000+ na 939 - nic nie podkręcałem, a procek ma tempereture 50C nie wykonując żadnej wyątkowej pracy , z tego co się orientuje to za dużo. Płyta główna to ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 , a wentylator Arctic Cooling Silencer 64 Ultra TC.

Mam ten sam zestaw co ty, jedynie wiatraczekAC nie ultra, i na def. (1,8Ghz) mam 38-40st. a na 2,5Ghz mam max 47-49st. w obciążeniu...więc na pewno coś masz nie tak...może źle nasmarowane pastą, albo ...hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok oto co udało mi sie uzyskac z mojego procka zaznaczam ze to nie koniec jego możliwosci w tym tygodniu jeszcze bede go katował jak narazie HTT 310 (bez podnoszenia napiecia)

http://img408.imageshack.us/img408/5552/beztytuu6li.th.jpg

wynik nie jest oszałamiajacy poniewaz wszystkie testy odbywaly sie na div 100

Powiem szczerze, że bardo cieniutko.

Dołączona grafika

 

 

I nie ograniczaj sie do wyciskania proca na jak najniższym vcore.

Są tu userzy którzy z tych sempow wyciskają ponad 2.9Ghz .... respect ... ale trzeba miec lepszą płytke a nie GA-K8NS

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw co ty, jedynie wiatraczekAC nie ultra, i na def. (1,8Ghz) mam 38-40st. a na 2,5Ghz mam max 47-49st. w obciążeniu...więc na pewno coś masz nie tak...może źle nasmarowane pastą, albo ...hmm

No właśnie hmmm, nakładałem paste pierwszy raz i jakoś tak badziewnie to zrobiłem ale pasta nie może mieć aż tak dużego wpływu. Chyba kupię dodatkowego wentylatorka do ubudowy- zawsze coś tym bardziej że dysk, chipset i sam wentyl się nieźle grzeją, sprawdzałem praktycznie tj przez dotyk :)

Mogłem jakoś źle ustawić zasilanie ? w obudowie ? A może musi minąć jakiś czas zanim wszystko zacznie odpowiednio chłodzić ? komp chodził tylko jakieś 3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a gdzie i za ile mogę zakupić Twoje pamięci (nie chodzi mi o Geil'e)?

 

ja kupilem okazyjnie uzywana....

wiec sam musisz szukac, albo poprostu kupic jakiegos samsunga na allegro czy coosik..

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta kończy się na 351mhz i ani 1 mhz więcej. Na 351 proc działa na 1,65V, a powyżej nawet 1,7V nie pomaga, tak samo nie pomaga dzielnik 2/1 i podnoszenie napięcia chipsetu, i jego dobre chłodzenie.

 

Czy jest taka możliwość, że procesor się skończył na 2,8ghz mimo że potrzebuje wówczas "tylko" 1,65V? Temperatura do 50 stopni wówczas, napięcie 12V natomiast wynosi 11,8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że bardo cieniutko.

 

 

I nie ograniczaj sie do wyciskania proca na jak najniższym vcore.

Są tu userzy którzy z tych sempow wyciskają ponad 2.9Ghz .... respect ... ale trzeba miec lepszą płytke a nie GA-K8NS

 

Ja wiem ze to nie jest wynik oszałamiajacy ale mi tylko chodzilo o pokazanie ze ten mój sempron nawet ladnie chodzi bez podnoszenia napiecia!! a ty mi pokazazałes screena gdzie koles miał napiecie 1.6 na takim napieciu to ten mój tez powinien sporo wiecej isc a swoja droga to ja mam epoxa 8KDA3I A nie GA- K8NS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero sobie złożyłem kompa i mam problem, oczywiście SEMPRON 3000+ na 939 - nic nie podkręcałem, a procek ma tempereture 50C nie wykonując żadnej wyątkowej pracy , z tego co się orientuje to za dużo. Płyta główna to ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 , a wentylator Arctic Cooling Silencer 64 Ultra TC.

Biosa nie uaktualniałem, nie wsadzałem dodatkowego wentylatorka.

Co z tym zrobić ?

 

Może przy składaniu coś zdupiłem albo jakoś piny źle powsadzałem- może coś z energią ?

Zasilacz standardowy z obudową 400W- (PFC)

To co ? nie ma nikt pomysłów na to co zrobić aby procek tak mi się nie palił ? A poza tym jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura tego procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ? nie ma nikt pomysłów na to co zrobić aby procek tak mi się nie palił ? A poza tym jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura tego procka ?

jesli masz pewnosc ze pasta jest dobrze zalozona to sprawdz podstawke radiatora przy procesorze organoleptycznie i sprawdzisz tym czy przypadkiem twoja plyta zle nie pokazuje temperatur....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ? nie ma nikt pomysłów na to co zrobić aby procek tak mi się nie palił ? A poza tym jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura tego procka ?

Ten cooler ma chyba regulację prędkości wentylatora zależnie od temperatury i widocznie podchodzi do tego zbyt liberalnie. Te arctici z autamatyczną regulacją niestety tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2600box i gb k8ns

procesor ma takie oznaczenia:

SDA2600AI02BX

LBBWE 0539EAI

X033389J51675

problem w tym ze aby ustawic stabilnie 3x300x8 konieczne jest dodanie 10% V (ok 1,54V) a to jest max jakie plyta posiada, czy zle trafilem czy ostatnie serie sempronow tak slabo sie kreca, dodam ze narazie max stabilne ustawienie to 3x305x8 na 1,54V, ram 2:1,5 2,5 3 3 5 T1 (zmiana na 2:1,33 nic nie daje) co ciekawe procesor na tym ustawieniu ma ok 18*C, w stresie ok 28*C, plyta ma chyba zapas bo ustawilem dla sprawdzenia 4x250 i jest stabilnie bez arefaktow

ma ktos procesor o podobnych oznaczeniach? jak wyglada oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem okazyjnie uzywana....

wiec sam musisz szukac, albo poprostu kupic jakiegos samsunga na allegro czy coosik..

Hehe :) właśnie tak kupiłem tego Hynixa D43, a tu taki klops :sad: - myślisz, że warto próbować te Samsungi UCCC, czy sobie podarować 1x1GB i zobaczyć z 2x512MB? (ja tylko chcę głupie HTT 300Mhz i pamięci ~400Mhz :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) właśnie tak kupiłem tego Hynixa D43, a tu taki klops :sad: - myślisz, że warto próbować te Samsungi UCCC, czy sobie podarować 1x1GB i zobaczyć z 2x512MB? (ja tylko chcę głupie HTT 300Mhz i pamięci ~400Mhz :rolleyes: )

to na ile mhz masz ustawiona ta pamiatke?

timingi napewno masz dobrze poustawiane?

mi na timingach na auto pamiatki nie chcialy isc powyzej 184mhz

dlatego ze jak zmniejszalem dzielnik to plyta glowna sama znizala timingi i bylo krucho....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

To co ? nie ma nikt pomysłów na to co zrobić aby procek tak mi się nie palił ? A poza tym jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura tego procka ?

po pierwsze to sprawdź temp najnowszym SpeedFanem

 

jak nadal temp CPU będzie taka sama to zmień paste termo lub jej dawkę

 

po prostu niemożliwe jest żebyś miał tak dużo na def przy tym procu

 

BTW: o AsRocku jest oddzielny temmat !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na ile mhz masz ustawiona ta pamiatke?

timingi napewno masz dobrze poustawiane?

mi na timingach na auto pamiatki nie chcialy isc powyzej 184mhz

dlatego ze jak zmniejszalem dzielnik to plyta glowna sama znizala timingi i bylo krucho....

Wszystkie kombinacje próbowałem, dzielnik pamięci dawałem 2/1, co przy HTT 250Mhz daje niesamowite 250Mhz dla pamięci 400Mhz, timingi najluźniejsze z możliwych - i nic z tego, system się nie uruchomi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że bardo cieniutko.

http://morpheus.somee.com/fotki/superpi3.jpg

I nie ograniczaj sie do wyciskania proca na jak najniższym vcore.

Są tu userzy którzy z tych sempow wyciskają ponad 2.9Ghz .... respect ... ale trzeba miec lepszą płytke a nie GA-K8NS

Jak chcesz mu powiedzieć że "bardzo cieniutko" to pokaż swojego screena z DEFAULTOWYM vCore, bo jego wynik jest conajmniej dobry.

Wszystkie kombinacje próbowałem, dzielnik pamięci dawałem 2/1, co przy HTT 250Mhz daje niesamowite 250Mhz dla pamięci 400Mhz, timingi najluźniejsze z możliwych - i nic z tego, system się nie uruchomi

Alphy ustawiłeś? Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mu powiedzieć że "bardzo cieniutko" to pokaż swojego screena z DEFAULTOWYM vCore, bo jego wynik jest conajmniej dobry.

 

Alphy ustawiłeś?

No jeżeli chcesz to prosze .... mówiłem że wynik cieniutki!

 

2573Mhz @ 1.4V

 

Dołączona grafika

 

 

Dodam, że przy 2600Mhz komp juz zalicza zwiechy.

 

Pozdro

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dzielnik Pamieci , mnoznik HT <_< ??

div 133 // mnożnik HT 3x nic, 2x nic i 1x nic...wiem, jak sie z nim obchodzić, wiec mowie ze slabo chodzi. Oczywiście jeszcze zanim proca do socketa włozyłem, zdjąłem mu blachę.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli chcesz to prosze .... mówiłem że wynik cieniutki!

No nie wiem czy mój najnowszy wyniik jest taki cieniutki jest fakt od twojego gorszy ale o ok 40Mhz :lol: wiec nie wiem czy mozna to nazwac ''cieniutkim'' 317x8=2536Mhz (screena zamieszcze jak ze szkoły wróce )

Acha jeszcze jedno Gratulacje wyniku :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy mój najnowszy wyniik jest taki cieniutki jest fakt od twojego gorszy ale o ok 40Mhz :lol: wiec nie wiem czy mozna to nazwac ''cieniutkim'' 317x8=2536Mhz (screena zamieszcze jak ze szkoły wróce )

Acha jeszcze jedno Gratulacje wyniku :D

Hehheh ... mała rywalizacja widze ;) Mówiłem ze ten wczsniejszy był kiepściutki ... ten juz całkiem całkiem.

Ale to juz są granice tych sempów na def. vcore.

 

A na tym screenie to który test robiłes 16M? Jakos tak strasznie długo.

 

Pozdro

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zakładając, że na 939 krecą się słabiej, to warto. gdyby to był 754, to byłby normalnie średni.

Na 939, kupiłem takiego z 32 tygodnia, i DFI LP NF3, w przyszłym tygodniu zapodam jakieś wyniki testów oc. A tak BTW czy pentagram freezone 80Cu będzie pasował do tego socketu (939) bo jakoś w specyfikacji nie ma i sie martwie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie...czy krzywy IHS jest podstawą do reklamacji procesora?? Bo temperatury które mam, ewidentnie na to wskazują, a oskalpować procka nie chce, bo gwarancje chce miec dalej....ale z kolei te temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie...czy krzywy IHS jest podstawą do reklamacji procesora?? Bo temperatury które mam, ewidentnie na to wskazują, a oskalpować procka nie chce, bo gwarancje chce miec dalej....ale z kolei te temperatury...

Oddaj na gware ... stanowczo nie powinien być krzywy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj na gware ... stanowczo nie powinien być krzywy!

 

Hmm...czyli chyba faktycznie oddam na gware, nawet gdybym miał dostać cos ze słabszym o/c to wole miec niskie temperatury, zreszta 2400mhz mi styknie. Aha, podam jeszcze moje temperaturki zeby mozna było stwierdzic czy to napewno krzywy IHS:

 

2400MHz @ 1.45v

 

IDLE: 32c

STRESS:40c

 

Chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 64 PRO max RPM

 

Temperatura w obudowie 32c, w pokoju 24c. Co o tym myslicie?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...