Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby tak wyogolnic, to ktore kreca sie najlepiej? Czy jest tak, ze im szybsze, tym, najprawopodobniej, wiecej sie z nich wyciagnie, czy raczej sytuacja w taka jak z t-bredami 1700+, ktore raczej bily 'szybszych' rywali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

przypuszczam ze to zalezy od batcha i stepinga.

mialem semprona 3100+ 64bit czyli steping E6, batch ponad 1900 i stabilne to: 2620 przy 1.65-1.7V :|

natomiast sepmron 3100+ steping D, batch ok. 250, szedl na ok. 2.5GHz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moge sie nie zgodzic. Dzis przyniaslem do domu sępa 2800+ 64 z 27 tygodnia i czym predzej zabralem sie do oc. Niewiele zwojowalem, bo nie mialem czasu, ale 2400Mhz wyciagam na def vcore. Jutro powiem nieco wiecej, dzis jestem padniety po ciezkim dniu :/ Dodam tylko, ze chlodzenie boxowe, a temperatury przyjazne (przy superpi nie osiagnalem 46C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800+ 64 z 27 tygodnia.

 

8x300htt - 2400mhz @ 1,5v (1,48v realnie)

 

8x320htt - 2560mhz @ 1,55v (1,52v realnie)

 

i to narazie tyle. musze wymienic chlodzenie chipsetu, jest dosc cieply i mysle ze to mnie ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaczyna sie ładnie :) Właśnie ktoś napisał ,ze podskoczyłomu kręcenie z 317 na 340 szyną po zmianie chłodzenia. Ja mam tego seryjnego z termoglutem- moze teś zie pobawie to chociaż do 2.5 bym dociągnął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak potwierdzisz rewealcje to sei chyab kopsne po zalmana czy coś w tym stylu.

Mam jeszcze radiatorek od p166 mozna by sie pobawić - maly ale miedziany i z wiatraczkiem na wierzchu szkoda,zę nie ma wtyczki tylko jest wpiety w molexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej jest to cieniutka blaszka powleczona obustronnie czymś klejącym, w moim przypadku stykało sie to z chipsetem na samych rogach w 4 punktach, wiec około 90% powierzchni chipsetu wogole nie dotykało radiatora, nieźle nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Ja ten glud zdiolem przed montarzem procka, przesmarowalem pasta na srebrze i teraz jak zmienialem chlodzenie na samorobke to zdejmujac orginalny radiator zauwazylem ze chip stykal sie z radiatorem w 4 punktach.. to samo mialem. Ten rdzen jest wklesniety jakby do srodka.Najlepiej nalozyc paste i radiator.Jak pasta odbije sie na radiatorze to git.Jak nie to trzeba grubsza warste walnac.Ja chyba 1/10 pasty tam rabalem zanim bylo dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Powiem tak dzisiaj sciagne pod wieczor tego sp2004 i puszcze skrena postaram sie jutro dodac ,bo ucze sie na poprawke (wrzesien i serkam do kompa na tweka )a google ni chce mi sie uruchamiac.. len ze mnie straszny ,ale dodam napewno tylko teraz mi sie nie chce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sp2004 to na nocke zapuść nim na 8h to sie przekonasz czy stabilne jest

 

 

A dla wyniczku to:

 

http://www.radeonx.com/superpi/

 

 

a tutaj cpu-z

 

http://www.cpuid.org/cpuz.php

 

 

 

sp2004 masz tutaj leniu:

 

http://sp2004.fre3.com/download.htm

 

 

szukałem 2 min 3 linków :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Wyniki wyniki:P:D:D Mnie nie interesuje wynik chce tylko pokazac ze magistralka chodzi crobie screena magistrali te super pi i tak jakies inne pseldo miezaca wydajnosc po co to komu

 

Komp ma plynnie chodzic z wiekszaoscia nowych gier ,net szybko smigac ,a tam miec proca ustawione na 2.8 i i tak nie odczuc wydajnosc ... nie wiem czemu ludzie na forum tym tak sie podniecaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

hee..no :) moze i tak ale jak masz dobra karte to ni robi czy proc jest wyzylowany na maxa czy na srednio jedziesz... co za roznica 100 kl czy 60 .Mi słuzy kmp tylko do muszy i programowania a ze nie lubie pracowac na slabym sprzecie wiec fgo zazwyczaj krce ale z zdrowym rosadkiem... po co cieszyc sie z 300 dodatkowych mhz jak napiecie prawie 1,6 lol :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak potwierdzisz rewealcje to sei chyab kopsne po zalmana czy coś w tym stylu.

1618634[/snapback]

Jak najbardziej potwierdzam.

 

Ten termoglut prawie wogole nie stykal sie z chipsetem - jedynie przy krawedziach.

Przesmarowalem ten radiatorek pasta ceramique i ustawieniu 320htt radiator zaczal byc dosc goracy (wczesniej przez brak styku z chipsetem byl ledwo cieply).

Dodalem maly wiatraczek od starego gf2 i jaknarazie jest niezle.

SP 4M juz stabilnie.

 

Z zamocowalem bloczku jest maly problem - jest bardzo malo miejsca no i zaraz przy otworze ustawiony jest rezystor, trzeba koniecznie uzyc podkladek albo zamalowac go lakierem zeby sruba sie nie stykala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj k8ns robi jakies 320mhz max, zadnych vmodow, aktualnie podmienilem go na DFI bo slaba ta plyta jest po prostu, niemniej sempronek radzi sobie z ramem na htt 300 mhz 1:1, (dlatego dzialam teraz na DFi, gigabyte ma za male napiecie zeby tak pogonic adaty), chcialbym zobaczyc 350 mhz na k8ns i prosze kolege ecikmen o podanie screena z superpi przy taktowaniu w granicach 2600-2800 zeby mogl sobie porownac czas ze swoim sempkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nowy nabytek wspomagany przez adaty vitesty ddr 566

1621100[/snapback]

I to są właśnie te konkrety o które chodzi :wink:

Ładny wynik :rolleyes: przegoniłeś mnie o ok 12 sek na mniejszym taktowaniu cpu ok 20MHz no co memki mogą porafic.

Ja czekam na lepsze memki i też coś powalczę z procka też jeszcze coś wycisnę :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafilem na jakas tragedie...

 

Moje Winbondy BH6 na Abicie NF7-S smigaly 230mhz 2-2-2-11

 

a na obecnej S64 juz przy 220mhz 2,5-3-3-8 sie wysypuja.

 

proc dobrze sie kreci ale kontroler pamieci z pupy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafilem na jakas tragedie...

 

Moje Winbondy BH6 na Abicie NF7-S smigaly 230mhz 2-2-2-11

 

a na obecnej S64 juz przy 220mhz 2,5-3-3-8 sie wysypuja.

 

proc dobrze sie kreci ale kontroler pamieci z pupy :|

1622620[/snapback]

K8NS ma tragicznie niskie napiecie dla pamieci a ty potrzebujesz pewnie kolo 3,5v zeby pokazaly pazurki, poza tym nie jest tak ze winbondy nie lubia cl 2.5 i ze rozluznianie timingow nic nie daje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...