Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny Sempron wpadł nam z kumplem dziś w łapki, 3200+ na socket ... 939 :-P

 

Nie wiem jak się kręci, może w weekend sprawdzimy, podam wam jak to jest oznaczone;

 

SEMPRON 3200+

SDA3200D103BI

CBBID 0504CPFW

 

i prośba do was - pomóżcie wycenić to cacko, ile za takiego procka można krzyknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzaleczka, mozecie mi podac dokladnie jaki model ma ile cache, bo kazdy serwis podaje co innego np taki 2500+ podaja ze ma 128L2 a ja osobiscie na pudle widzialem 256! i czy te semprony maja juz w sobie obsuge dwukanalowej pamieci! bo ktos tam wyzej rzucil takie haslo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te semprony maja juz w sobie obsuge dwukanalowej pamieci! bo ktos tam wyzej rzucil takie haslo??

1624273[/snapback]

Wszystkie procki pod S754 mają jednokanałowy kontroler pamięci :blink:,pod S939 dwukanałowy. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik łady ale za to napiecie na rdzeń masakryczne-wróże szybki zgon proca  :?

1625268[/snapback]

nie ma strachu, takie napiecie zostalo mi z ataku na 2700 :), rekordowy wynik jest do zrobienia na duzo nizszym napieciu, zreszta tu jest screen z windy i napiecie jest duzo nizsze : KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma strachu, takie napiecie zostalo mi z ataku na 2700 :), rekordowy wynik jest do zrobienia na duzo nizszym napieciu, zreszta tu jest screen z windy i napiecie jest duzo nizsze : 1625335[/snapback]

Nie chciałbym wszczynać jakiejś mega dyskusji,rozumiem że wynik(bardzo ładny) robisz na DFI,znamy też mozliwości Twojego procka; ztego co czytałem masz do dyspozycji inną mobo,czy mógłbyś sprawdzić jakie osiągi (cpu-taktowanie +czas sPi16M) możesz na niej wyciągnąć? (jeżeli oczywiście chce Ci się w to bawić).

Można będzie obiektywnie porównać osiągi mobo przy tym samym procku i ramkach.(bez żadnych podtekstów) :wink:

 

Edit 21:50

Co do twojej odpowiedzi rozumiem doskonale :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez mi duzo mniej :)) napiecie na tym procu , zreszta na kazdym, jest bezpieczne w granicach 110-15 % wiecej niz nominalne wiec 1,55-1,575 czyli twoje napiecie troche juz niebezpieczne, ale jak zapewniasz procu dobre chlodzenie to wytrzyma i taie , ale wiadomo -pozyje troche krocej :(, ale.................

 

czego sie nie robi dla rekordow :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez mi duzo mniej :)) napiecie na tym procu , zreszta na kazdym, jest bezpieczne w granicach 110-15 % wiecej niz nominalne wiec 1,55-1,575 czyli twoje napiecie troche juz niebezpieczne, ale jak zapewniasz procu dobre chlodzenie to wytrzyma i taie , ale wiadomo -pozyje troche krocej :(, ale.................

 

czego sie nie robi dla rekordow :)))

1625402[/snapback]

chlodze freezerkiem, max temp jaka widzialem to 50 stopni w superpi wiec uwazam ze nic mu nie grozi, poza tym na codzien nie przekraczam 1.4v bo tyle potrzebuje do 8X300 (bardzo lubie prace 1:1 ramkow z procem)i mam 2400, do tego co robie wystarcza spokojnie 1600mhz nie kreconego sempka, te 800mhz daje po prostu wiekszy komfort pracy i tyle, a bicie rekordow to inna sprawa, jak max to max:) a przez 13minut i 41 sekund PI nic mu nie bedzie od 1.6XX ;) teraz mierze w 13.31 zrobione na sempronie 3000+,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnson, widzę, że pozbyłeś się swojego wypasionego 8RDA+, do którego miałeś nawet bios nazwany Twoim nickiem. Toż to jest zdrada, która woła o pomstę do nieba! ;)

Żartuję ofkors, sam za kilka dni przechodzę na 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wszczynać jakiejś mega dyskusji,rozumiem że wynik(bardzo ładny) robisz na DFI,znamy też mozliwości  Twojego procka; ztego co czytałem masz do dyspozycji inną mobo,czy mógłbyś sprawdzić jakie osiągi (cpu-taktowanie +czas sPi16M) możesz na niej wyciągnąć? (jeżeli oczywiście chce Ci się w to bawić).

Można będzie obiektywnie porównać osiągi mobo przy tym samym procku i ramkach.(bez żadnych podtekstów) :wink:

1625401[/snapback]

Chcialem robic porownanie gigabyte-dfi ale to bez sensu, moj egzemplarz ma klopoty z bootowaniem na htt powyzej 300, wiesza sie nie wiadomo kiedy, poza tym za male vmem zeby adaty mogly pokazac co potrafia, i za kazdym razem jak sie zwiesi trzeba odlaczac kabel zasilania i bawic sie wlacznikiem zeby nie trzeba bylo robic clearcmos, nie mam czasu ani cierpliwosci na takie zabawy, wole precyzyjne "docieranie" sempka na dfi, znam ta plyte i wiem co jej dolega kiedy lapie zwis albo cos, a ten gigabyte jest lekko nieobliczalny, zaluje ze kupilem ta rev 2.0, pierwsze wersje sa sporo lepsze, ale stalo sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczóóóóóóóór :) czy na opakowaniu od sempa 64 bit jest jakaś wzmianka , że to jest semp 64 bit? Bo wybieram się po proca a znając fachowość sprzedawców w sklepach chciałbym jednak to wiedzieć bo jak nie ma to nie kupię tam gdzie mam kupić.pzdr aaa i jeszcze 1 pytanko czy freezer pentagrama żeby zamontować to wystarczy koszyczek , czy musi być ta blaszka taka?aha i jak by ktoś uprzejm7y i dobry mógł mi powiedzieć czym w oznaczeniach różni się semp 64 od 32 to jak bym oema brał . Z góry dziękuje

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczóóóóóóóór  :) czy na opakowaniu od sempa 64 bit jest jakaś wzmianka , że to jest semp 64 bit? Bo wybieram się po proca a znając fachowość sprzedawców w sklepach chciałbym jednak to wiedzieć bo jak nie ma to nie kupię tam gdzie mam kupić.pzdr aaa i jeszcze 1 pytanko czy freezer pentagrama żeby zamontować to wystarczy koszyczek , czy musi być ta blaszka taka?aha i jak by ktoś uprzejm7y i dobry mógł mi powiedzieć czym w oznaczeniach różni się semp 64 od 32 to jak bym oema brał . Z góry dziękuje

1626068[/snapback]

Na przykładzie Sempa 2800+

Oznaczenia:

1 SDA2800AIO3BX-step E6,odbl 64bity

2.SDA2800AIO3BO-step E3,zabl 64bity

Mowiąc prościej dwie ostatnie litery w oznaczeniu procka(w BOXie na pudełku jest okienko i procka widzisz,a w OEMie wiadomo)decydują:

 

BX=64bity step E6

BO=32bity step E3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Juz podobny temat byl na 4um ale zalatywal ostrym Ot pod koniec i w sumie jakos dalej nie znalazlem odpowiedzi. Zastanawiam sie czy wybrac AMD Sempron 2500+ BOX (64-bit) czy moze Semprona 2600+ Box (nie 64bit :-P ) Jaka jest roznica w ich wydajnosci.

Ten cache l2 256 zamiast 128 sporo daje i ta technologia 64bitow sie jakos sprawdza. Nie mam za bardzo pieniedzy wiec doplata do 2600+ 64 bitow nie wchodzi za bardzo w gre ( chyba ze ktos wie gdzie mozna takie cos dostac tanio w 3city)

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Juz podobny temat byl na 4um ale zalatywal ostrym Ot pod koniec i w sumie jakos dalej nie znalazlem odpowiedzi. Zastanawiam sie czy wybrac AMD Sempron 2500+ BOX (64-bit) czy moze Semprona 2600+ Box (nie 64bit  :-P ) Jaka jest roznica w ich wydajnosci.

Ten cache l2 256 zamiast 128 sporo daje i ta technologia 64bitow sie jakos sprawdza.  Nie mam za bardzo pieniedzy wiec doplata do 2600+ 64 bitow nie wchodzi za bardzo w gre ( chyba ze ktos wie gdzie mozna takie cos dostac tanio w 3city)

Pozdrawiam  B)

1626390[/snapback]

glowna roznica lezy w mnozniku, ktory wynosi tylko 7 dla 2500+ i to jest najwiekszy problem, wielkosc cache jest tu drugorzedna, lepszym wyborem bedzie na chwile obecna 2600+, no chyba ze nie chcesz krecic i chcesz miec win xp64bit to wtedy zostaje 2500+,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tymi sempronami 64 bit jest tak samo jak z 32 bit ze tylko od 3000+ wzwyz mozna zmieniac VCORE chodzi mi tutaj o mobo wyposazone w nforce4

1626461[/snapback]

Co ty pierdzielisz??? Zawsze mozna zmieniać v-core, tylko trzeba mieć odpowiednią MoBo a nie jakiś syf..

 

A jeszcze chyba nie ma ludzkich mobo na s754 i NF4, trzeba czekać ąż jakieś wyjdą...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy nie ma moim zdaniem i było to juz wczesniej pisane jest dobra płyta pod Nf4 np ASUS K8N4-E DELUXE tylko ze tam Vore mozna zmieniac w sempronach wyposarzonch w technologie Cool’n’Quiet a jak juz ktos wczesniej napisał maja ja tylko semprony od 3000+ wzwyz

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...