Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak nie jest to czy opłaca sie sprzedać (mam teraz kupca) i kupic tego nowszego z instrukcjami 64 bitowymi ? Bedzie to jakiś zysk wydajności. Czy da mi to tylko tyle ze uruchomie na nim windowsa 64 bit ? Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Zalezy ile kręci ci sie ten co go masz... Ma wysoki mnożnik ale brak mu ss3 i 64 bit.

 

Jak jest kiepski i mp masz te 2.5-2.6 ghz max to istnieje nadzieja,ze 64 bitowiec poelci wyzej...

Ja sie przesiadłem 2 di temu z 32 bitowego 2600 na 2800 64 bit i na dzieńdobry mam zamiast 2.466 max 2.75...

Licze,zę procek sie nieco dotrze jeszcze i 2.8 ghz pęknie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko Ci dobrze chodzi to po co zmieniac na inny. Roznicy w plynnosci gier pewnie bys nie zauwazyl. Do tego nie masz pewnosci czy sempa wykrecisz do 2,5GHz (chociaz przewaznie wszystkie tyle robia, ale moze dostaniesz jakas slabsza sztuke). Ja tam bym zostal przy tym co masz.

Właśnie, nie wszystkie tyle robią. To gów.no co ja kupiłem robi 2370 przy 1.42 w CPu - Z :mad: Jeszcze bym to przebolał, ale grzeje się przy tym niemiłosiernie :? Następnym razem jak będę procka kupował, to chyba tylko od jakiegoś forumowicza Tweaka :) Bo w sklepie przy moim szczęściu jak kupię to prędzej spali mi się pół komputera, niż procesor osiągnie dobre wyniki. Nie, nie chodzi tu o za małą wiedzę w dziedzinie OC, jak nie którym się już z pewnością nasunęło na myśl :) Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic sempa64 i nie wiem jaki model wybrac 2600+ czy 2800+, zwracam sie dowas z pytaniem czy różnica w wydajnosci L2 128kb pomiedzy 256kb jest duza?? chodzi mi głownie o gry

Edytowane przez kuki1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niet

 

Gregor1230 Ciebie może nie ograniczac proc tylko płyta ;) dlatego więcej ie chce iść ;]

Na tej płycie spokojnie sie robi htt 340 :]

A chce wymienic a64 3000 na s64 3000 z tego wzgledu ten semp tani jak barszcz a jak w gierkach jest to samo to 200 zika droga nie chodzi :D.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie spokojnie sie robi htt 340 :]

A chce wymienic a64 3000 na s64 3000 z tego wzgledu ten semp tani jak barszcz a jak w gierkach jest to samo to 200 zika droga nie chodzi :D.

się robi..ale cz Twoja też tyle robi ? Sprawdź jej max HTT chyba, że już sprawdzałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze mi ktos???

bylo juz o tym, cache w grach daje niewiele. w wiekszosci gier bedzie kolo 2-3% wiecej fps powiedzmy. engine dooma3 lubi wiecej cache - tu roznica bedzie juz wyrazniejsza.

 

zastanow sie jeszcze nad sempronem 2500+, jesli nie masz zamiaru bardzo krecic to powinien tez wystarczyc, a przy tym ma 256 cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Właśnie, nie wszystkie tyle robią. To gów.no co ja kupiłem robi 2370 przy 1.42 w CPu - Z :mad: Jeszcze bym to przebolał, ale grzeje się przy tym niemiłosiernie :? Następnym razem jak będę procka kupował, to chyba tylko od jakiegoś forumowicza Tweaka :) Bo w sklepie przy moim szczęściu jak kupię to prędzej spali mi się pół komputera, niż procesor osiągnie dobre wyniki. Nie, nie chodzi tu o za małą wiedzę w dziedzinie OC, jak nie którym się już z pewnością nasunęło na myśl :)

 

hehe rzeczywiście nie wszystkie-

myślałem że to AsRock mnie trzymał, a na DFI to samo :mur:

 

nie będe pisał szczegółów bo niedługo proc ląduje na allegro

 

w każdym razie 2250 robi na 1,4V :lol: :lol: :lol:

 

oooo- no jednak nie jest aż tak źle- narazie dobiłem do 2530MHz @ 1,55V :lol: :lol: :lol:

2400 to była kwestia zmniejszenia HT z 4 na x3 albo zasiłki (w co szczerze wątpie)

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempy na 939 w proline juz po 339zl...chyba ocipieli....i do tego jeszcz trza kupic ta tandetna plyte buahahahhah :ploom: :ploom: :ploom: :mur: :mur: :mur:

no to ladnie sie rozszaleli. ich chyba porabalo...

Dobrze to ujełeś dzidzion

Zgadzam się z tobą w pełni

 

Byłem ich klientem do tej pory.

Ale na dzień dzisiejszy odradzam kupowanie w tym sklepie. To co robią z tym procem świadczy o ich wielkiej ochocie zdarcia pieniędzy z ludzi, to ich zawód co prawda, ale zaczeli przeginać troche.

 

Ale powiem teraz czemu odradzam: Otóż zamawiałem sprzęt kumplowi, który wtedy neta nie miał. Kupił u nich wszystko, w tym grafike. Jak się okazało nie zgadzała się ona z opisem na ich stronie, więc wysłaliśmy do nich zapytanie przez gg skąd ta różnica, a ci totalnie to zlali i nic się nieodzywali, próbowaliśmy przez kilka dni i nic. Co ciekawe sprawdziłem czy może są zbyt zajęci aby odpisać, więc napisałem równocześnie na innym gg zapytanie do nich odnośnie dostępności jakiegoś towaru, który chce kupić i... tu odpowiedzieli od razu, podczas gdy na tamto pytanie totalna cisza.

Zresztą jeżeli chodzi o obsługe klienta, zwłaszcza gwarancyjną to niestey ta spadła do bardzo niskiego poziomu. A szkoda, bo kiedyś wszystko u nich kupowałem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe....kiedys u nich cos tam kupowalem i cos tam wyniklo, ze im powiedzialem, ze ceny maja dobre, a oni, ze u nich wszystko jest dobre, to ja sie zaczelem smiac, a oni, ze o co chodzi, to ja na to, ze ceny to maja dobre, ale obsluga wyglada niezaciekawie, z racji, ze maja niskie ceny i klient i ta do nich zawita....byscie widzieli te oburzenie, ze jak, ze co, ze gdzie, a jak dodalem, ze to nie tylko moje zdanie, ale rowniez innych co u nich kupuja, to juz wogole mieli blade twarze :D

no i po tej calej rozmowie oczywiscie starali sie byc nadwyraz mili zegnajac mnie slowami:

"dziekujemy bardzo za zakup i zapraszamy ponownie" bueheheheh

 

sorry za offtopa, ale nie moglem sie powstrzymac...w koncu chodzi tu o nasze tanie semproniki, ktore w ciagu 2 dni ,praktycznie bez zadnej przyczyny,podrozaly o jakies 10% :blink: :blink: :blink:

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna gdzies w ogóle kupić jeszcze semprona 3000+ 939? W rozsądnej cenie oczywiście. Jestem zainteresowany kupnem a nie moge znaleźć. Są w ofercie ale tylko z płytami. Chciałbym do niego płytkę Asrock dual sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się robi..ale cz Twoja też tyle robi ? Sprawdź jej max HTT chyba, że już sprawdzałeś ;)

Moja jak ja potraktuje voltami to idzie na 370 :] wiec juz wszystko sprawdzalem nawet innego a64 wsadzielm ktory polecial na 2,7 :). Pytanko czy 2,5ghz w a64 = 2,5ghz s64 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakims cudem wsadzilem dzis procek do socketu odwrotnie, przez co stracil dwie nozki. komp oczywiscie nie startuje....ktos ma jakis pomysl co mam zrobic?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakims cudem wsadzilem dzis procek do socketu odwrotnie, przez co stracil dwie nozki. komp oczywiscie nie startuje....ktos ma jakis pomysl co mam zrobic?:>

Hmmm ... mówisz ,że wsadziłeś procka odwrotnie do socketa i zamknołeś wajchę ???!!! Gratulacje :mur:

A te nóżki ... co z nimi są zgięte czy obcięte , zostały w gnieździe ???

 

Ale zaraz czy zdążyłeś włączyć kompa czy zorientowałeś się wcześniej ,że coś jest nie tak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... mówisz ,że wsadziłeś procka odwrotnie do socketa i zamknołeś wajchę ???!!! Gratulacje :mur:

A te nóżki ... co z nimi są zgięte czy obcięte , zostały w gnieździe ???

 

Ale zaraz czy zdążyłeś włączyć kompa czy zorientowałeś się wcześniej ,że coś jest nie tak ???

po % robilem [;

wajchy nie zamykalem, wsadzilem procka, zorientowalem sie ze uzylem za duzo sily by go zamontowac , po czym stwierdzilem ze nozek juz nie ma...

kompa odpalalem z prockiem wlozonym wlasciwie, ale juz bez brakujacych pinow

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problema :wink: z podkręceniem proca wyrzej niż 2ghz moje ustawienia w biosie

htt ustawione na 3

agp- 66

ram ustawiony sztywno na 133

vcore ramu na 2.7V

fsb- 280 gdy więcej to pojawia niebieski ekran lub nie włącza sie komputer i trzeba restartowac bios

Sprawdziłem max ramu w stosunku 1:1 i idzie tylko na 235mhz

co trzeba jeszcze zmienic by poszedł więcej <_<

Edytowane przez Frezer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna je spoko przylutować

 

jak nie masz zdolności to idź do zegarmistrza lub nawet elektronika jakiegoś

no niestety sam nie przylutuje bo moj sprzet ogranicza sie do lutownicy z praktikera za 10ziko. poza tym nie wiem czego uzyc jako zamiennika tych nozek...

wie ktos ile moze wynosic koszt takiej uslugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...