Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

asusa a8n-e moge polecic. fajna mobo za niezla kase. szkoda tylko, ze vcore do 1,55V. sciagnij sobie to infinity z neta i jak cos nie bedzie dzialalo to mozesz oddac ja w ciagu 10 dni albo zmienisz live na audigy oem lub 2 value i bedzie po problemie.

Też się zastanawiam czy nie skorzystać z takiej możliwości.

 

A jeśli chodzi o audigy, to z tego co zrozumiałem z artykułu na egiełdzie to ta mobo ma problemy ogólnie z dzwiękówkami, czyli z tą też może tak być, :mur: poza tym braknie mi kasy aby jeszcze dźwięk wymieniać.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sempron to nie zaden 3100 tylko zwykly 3000. pisalem wczoraj do nich i powiedzieli ze to tylko blad. pytalem sie tez czy sprzedadza mi tego sempka z inna plytka, np: k8n-sli i odmowili... co te amd wymyslilo???? ;/

Oki i wszystko jasne :D

Moze nie AMD wymyslilo tylko oni zamiast napisac 3000 napisali 3100.A te plytki moze zalegaja im w magazynach i chca je wysprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego .... prezciez oni na tym tracą. Napewno wielu chętnych sie tylko przez takie jakieś kombinacje zraziło. Co to ma być do cholery ... wolny rynek? Z przymusu musisz coś kupić bo inaczej nie dostaniesz nic? Kurcze niech mają swoje powody ale to jest conajmniej "nieładne" z ich strony.

A nie wiecie czy przypadkiem w zagranicznych sklepach jest to samo? Czy może to tylko u nas w Polsce takie cyrki odchodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z pageup'em co do tych "gigasyfow" sam mam zamiar kupic takiego sempa ale na asrocka k8 939 dual sata2 mysle ze ten asrock to najlepsza plyta w tej cenie na rynku pod socket 939 B)

czy oni mają nakaz sprzedaży tych sempronów akurat z tym modelem płyty?

Jeśli już koniecznie muszą sprzedawać procka razem z mobo, niech przynajmniej dadzą możliwość jej wyboru potencjalnym klientom...

 

skazany na gigAsyf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego .... prezciez oni na tym tracą. Napewno wielu chętnych sie tylko przez takie jakieś kombinacje zraziło. Co to ma być do cholery ... wolny rynek? Z przymusu musisz coś kupić bo inaczej nie dostaniesz nic? Kurcze niech mają swoje powody ale to jest conajmniej "nieładne" z ich strony.

A nie wiecie czy przypadkiem w zagranicznych sklepach jest to samo? Czy może to tylko u nas w Polsce takie cyrki odchodzą?

Ta kombinują jak mogą. Np w Proline już wcześniej wyróżnili te mobo Gagabyte

 

Wcześniej ich nie mieli przez długi czas, wiem bo kumpel taką sobie u nich wybrał, a ja mu zamawiałem. Po jakimś czasie zadzwonili że ich nie mają i aby wybrał inną.

Potem płytki im przyjechały - pewnie w większej ilości zamówili.

I po jakimś czasie dali ją do wyróżnionych - jakby to jakaś promocja była

Kiedy się pojawił semp na 939 najpierw był dostępny luzem, dopiero później pojawił się dopis że trzeba z mobo gigusa. Co ciekawe, te osoby które zamówiły przed tym dopiskiem bez problemów dostały samego procka.

Ten "zbieg okoliczności" że akurat z tą płytą trzeba kupić do sempa jest dla mnie BARDZO podejrzany :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oni mają nakaz sprzedaży tych sempronów akurat z tym modelem płyty?

Jeśli już koniecznie muszą sprzedawać procka razem z mobo, niech przynajmniej dadzą możliwość jej wyboru potencjalnym klientom...

 

skazany na gigAsyf...

akurat my mamy dość dobrego gigasyfa...no ale to jest wyjatek i już skorygowany rev 2.0 płyty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde..... Ale ich posrało w tym Proline

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+SEM+3000%2B+64+939

 

Powiedzcie mi cz to prawda, czy ja mam tylko omamy i widze tam cene brutto: 379,00 zł

 

Jeżeli to prawda to nieżly skok zaliczyli od 310 zł do 380+mobo :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "zbieg okoliczności" że akurat z tą płytą trzeba kupić do sempa jest dla mnie BARDZO podejrzany :mad:

 

To nie "zbieg okolicznosci" tylko celowe dzialanie! Malo ludzi kupuje to MoBo a jakos z magazynow trzeba sie pozbyc :-| Ja tak uwazam ale moze sie myle :lol2:

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde..... Ale ich posrało w tym Proline

1888640[/snapback]

O w morde..... Ale ich posrało w tym Proline

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+SEM+3000%2B+64+939

 

Powiedzcie mi cz to prawda, czy ja mam tylko omamy i widze tam cene brutto: 379,00 zł

 

Jeżeli to prawda to nieżly skok zaliczyli od 310 zł do 380+mobo :mur: :mur: :mur: :mur:

No dobrze widzisz ... co ciekawsze na godzinę 19:45 mają 8% rezerwacji :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrwałem Sempa 3000+ s939 za 340zł w bitcomputer.pl,ale juz chyba nie ma tam :D Narazie mam cyrki z tym Sempem i Epoxem 9NDA3+ - coldboot ma ktoś jakąś radę na to?

Co do o/c to też jakoś dziwnie :? jak mam timingi na auto to mi sie bootuje na te 2,7ghz a jak poustawiam sam to juz tyle nie :-| .Może jakis problem z obsługą dzielników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja swojego semprona s939 3000+ pusciłem na 270 x 9 przy napięciu 1.45V - niech się wygrzeje z tydzień to zrobię v-moda na płycie i zaczne się bawić w OC ;]

to zrób chociaż prawdziwego, a nie Vid4 :-P

BTW: [gluteus maximus]- nic sie nie wygrzeje... tak po prostu będzie chodził, a to całe wygrzewanie to mozna sobie włożyć między bajki...

 

co do cen Sempa to nie wiem czemu tak najeżdżacie na to ?

Było xxx sztuk po 309zł, zeszły w jeden dzień, wiec podniesli cene do 329, potem 339 i teraz 379. Przecież to normalne że popyt warunkuje cene, a skoro za 380 będą im schodzić tak samo jak za 300 to po co maja sprzedawać najtaniej w polsce, skoro mogą dostosować swe ceny do rynkowych i na tym zarabiać

a co do płyt to rzeczywiście AMD tak sobie życzy i jak będą sprzedawać bez płyt to ich podadzą do sądu i tyle...

 

docelowo sempy mają zastąpić A64 3000+(3200+ pewnie też) wiec nie sądze, żeby były tańsze...

 

BTW: gratulacje dla tych co mieli kapitał i kupili za 309zł. Sam jakbym miał to brałbym ze 100szt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Morze mi ktoś opisać jak zdjąć blokade mnożnika z SEMPRON 2800+ 64bit. Dół procesora jest załonięty.

semprony poniże 3000+ są zablokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrób chociaż prawdziwego, a nie Vid4 :-P

BTW: [gluteus maximus]- nic sie nie wygrzeje... tak po prostu będzie chodził, a to całe wygrzewanie to mozna sobie włożyć między bajki...

 

co do cen Sempa to nie wiem czemu tak najeżdżacie na to ?

Było xxx sztuk po 309zł, zeszły w jeden dzień, wiec podniesli cene do 329, potem 339 i teraz 379. Przecież to normalne że popyt warunkuje cene, a skoro za 380 będą im schodzić tak samo jak za 300 to po co maja sprzedawać najtaniej w polsce, skoro mogą dostosować swe ceny do rynkowych i na tym zarabiać

a co do płyt to rzeczywiście AMD tak sobie życzy i jak będą sprzedawać bez płyt to ich podadzą do sądu i tyle...

 

docelowo sempy mają zastąpić A64 3000+(3200+ pewnie też) wiec nie sądze, żeby były tańsze...

 

BTW: gratulacje dla tych co mieli kapitał i kupili za 309zł. Sam jakbym miał to brałbym ze 100szt :lol:

A czym się rózni prawdziwy od vid4 :D??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł na na taki problem:

Jezeli włacze psu i za chwile (np.1min) włacze mobo to załacza sie i zaraz sie wyłącza, tylko wyswietlacz debugera się zaświeci.

Natomisat jeśli włacze psu i w prawie tej samej chwili mobo to jest ok :?

Sprzęt jak w sigu

Ma ktoś jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mam semprona 3000+ na plycie DFI infinity 4 Probowalem go krecic dzis z 1800 na 2,4 GHz ale cos sie zepsulo poczylem spalenizne wylaczylem kompa szybkoi po odpaleniu kompa dioda z hdd zaswieca sie na pol sekundy i kaput wciskanie power nic nie daje dioda na plycie sie swieci, odlanczam zasilanie podlanczam znowu znow oswieca sie dioda z przodu kompa i wylancza sie. Ramy sprawdzilem dzialaja, zasilacz u kumpla dzialal na 1,4 (dosc slaby komp) wiec nie wiem co resetowalem biosa i dalej nic, swiatelko dziala po wlaczeniu zasilacza do sieci mam Huntkey 400W. Blagam prosze niech ktos mi pomoze co moze byc zepsute??

Edytowane przez Draeac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...