Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

a propo tego ASRocka k8 dual sata2 to w testach czasami przewyzszal mozliwosciami dfi lanparty ut nf3 tak samo bylo z oc na tej plycie!!!!!ja osobiscie ja polecam. i nie ma co sie zrazac do firmy ASRock bo to nic innego jak troche gorszy asus na tych samych czesciach!!!!!!!

a asus to co? taki wspaniały? to że kika modeli mają całkiem fajnych nie znaczy ze mogą konkurować z DFI :lol:

 

 

BTW: przy takiej różnicy cen to tylko 2800+ - z reguły lepiej sie kręcą niż 2600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@majkel84

na ile ci poszedl w koncu ten semp na dfi bo moj na asrocku robi 2.5G na 1.425V ale do 2.6 po modzie potrzebuje juz 1.6V jak dla mnie jest to za duzy przeskok w napieciu i niechce mi sie w to wierzyc ze do 2.6 potrzebuje az 1.6 a 2.5 robi na 1.425 sadze ze uklad zasilania proca juz nie wyrabia z amperami i dlatego sie tak dzieje co prwada jakbym sie przesiadal na DFI to na infinity a nie lanparty bo potrzebuje coma i lpt ale daj znac jak ci twoj biega w koncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety na 2600 juz potrzebuja 1,6v conajmniej! i nie wazne ze robi

robi 2.5G na 1.425V bo moj tez sie odpali na niskim vcore ale o stabilnej pracy niema mowy!

fakt, chociaz duzo zalezy tez pewnie od danego egzemplarza.

moj 2500+ przy 2.3GHz chodzi stabilnie na 1.25V, ale do 2.5GHz potrzebuje juz 1.5V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@pixelik

tylko ze moj robi te 2.5 na 1.425 stabilnie 12h prime stress cpu a do 2.6 juz mu potrzeba 1.6V takze nie wiem co mnie ogranicza czy plyta czy cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe.

Mój semp 3000+ s939 dobrze chodził na twinmosach 2x512 na @2520MHz (pamięci 229) na cl 2,5. (stabiny w 100%)

Jak to samo (cl 3) uzyskać na pamieciach 2x512 kingstone?

prosze o podanie timingów osób które takie pamięci posiadają. Proc chodzi na @2520MHz ale z dzielnikiem 150 :( , na 166 juz jest niestabilny....

płyta DFI Infinity

 

z góry dzieki za pomoc

cl 2.5-3-3-7 dzielnik 166 htt 270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cl 2.5-3-3-7 dzielnik 166 htt 270

 

a masz kingstonki co chodza defaultowo na cl3?

bo ja własnie takie mam(tymczasowo do testu-ale sie zawiodłem na nich) i nie wiem jak je ustawić na płycie infinity, a na cl2.5 to nawet do win'a nie wgrywa-dzielnik 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz kingstonki co chodza defaultowo na cl3?

bo ja własnie takie mam(tymczasowo do testu-ale sie zawiodłem na nich) i nie wiem jak je ustawić na płycie infinity, a na cl2.5 to nawet do win'a nie wgrywa-dzielnik 166.

Tak, standardowo CL 3, chodzą max na 230 MHz przy tych timingach co CI podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@dzidzion

czas kiepski ale memki kiepskie i robione na asrocku 939 dual-sata pod koniec tygodnia bede mial epoxa to postaram sie lepiej przetestowac tego sempa

post-115193-1137972650_thumb.jpg

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sork pomylilem sie mialo byc 8x300. Ale na plycie mam max 320 a chcialbym z tego semprona troche wiecej wycisnac bo kupuje nowy zasilacz a tu kapa. Na plycie mam max 320 co daje mi 2560Mhz to juz koniec?? Czy update biosu w czyms pomoze??

spróbuj nie zaszkodzi, zresztą i tak zawsze do wyższych HTT trzeba podciągać clockgenem nawet w DFI ;)

Ale i tak nie wróże Ci duzo z tą płyta ;)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidzion: mi na @2700 PI na 16M 13m20.453s ale prime już jest niestabilny. Problem u mnie to pamięci. Na @2520MHz chodzi full stabilnie (na 1,450V)ale nie na tych kingstonach co teraz mam, tylko na Twinmosach.

 

Nuklear: niestety ale coś w ustawieniach powoduje że na 40%(nawet na cl3) w teście memtest wysypuje się nieskończona liczba błędów......na defaultowych ustawieniach chodzą poprawnie. Musze wrócić do starych dobrych Twinmosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy moge jeszcze wiecej wycisnac z tego procka mam takie ustawienia jak nizej w zalaczniku tylko ze tam gdzie jest cpu clock mam 304 wiecej nie idzie , co nei pozwala mi bardziej podkrecic tego procka , czy pamieci poprostu juz nie daja rady ?? obecnie procek pracuje tak jak w podpisie da rade wycisnac z niego okolo 2600 mhz

post-3202-1138053585_thumb.jpg

post-3202-1138053642_thumb.jpg

post-3202-1138053735_thumb.jpg

post-3202-1138053763_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to dziwne bo na tej rewizji powinno leciec az milo patrzec ;)

a "wiecej nie idzie" tzn nie mozna zmienic na wyzej czy tez zwiecha czy cos innego? moze ram sie skonczyl?

albo hypertransport chipset sie przegrzewa. zjedz z mnoznikiem htt i dzielnikiem ramu i sprawdzaj dalej.

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to dziwne bo na tej rewizji powinno leciec az milo patrzec ;)

a "wiecej nie idzie" tzn nie mozna zmienic na wyzej czy tez zwiecha czy cos innego? moze ram sie skonczyl?

albo hypertransport chipset sie przegrzewa. zjedz z mnoznikiem htt i dzielnikiem ramu i sprawdzaj dalej.

no wlasnie moge leciec dalej i dalej ale powyzej tych wartosci wysypuje sie windows to znaczy htt na ile ustawic 2x ?? , a te cpu ddr clock na ile zapodac ?? , czyzby to ram juz nie dawal rady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...