Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Model 2600 wydaje się być najlepszym wg kryterium cena/jakosc

albo 2800+

 

mak777

 

Sempy dobre robią 2700-2800 @ 1,55V

miałem takiego wynalazka co robił max 2630 na wyyyysokich voltach, ale wymieniłem właśnie na takiego normalnego

tylko problemem może być kontroler pamieci, bo nie są najlepsze :?

natomiast A64 też moze sie trafić nie bardzo więc imho szkoda dopłacać tyle kasy

 

a płytke dobrą wybrałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo 2800+

 

mak777

 

Sempy dobre robią 2700-2800 @ 1,55V

miałem takiego wynalazka co robił max 2630 na wyyyysokich voltach, ale wymieniłem właśnie na takiego normalnego

tylko problemem może być kontroler pamieci, bo nie są najlepsze :?

natomiast A64 też moze sie trafić nie bardzo więc imho szkoda dopłacać tyle kasy

 

a płytke dobrą wybrałeś :D

Hehe, jednak narazie wziołem proca od Ojejku (hehe, sam go u niego kręciłem :P), i płytę Gigabyte'a, jak sprawdzić która rewizja? Choć na 99% jest to 2.0 :( No ale mniejsza o to, narazie zostanę przy tym i odłoże kasę na dwa jajeczka i porządną grafę i płytę, wtedy dopiero zmienię i będe miał odczuwalny skok (dla portfela i wydajności :P).

 

Jaki bios polecacie do GB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny do mojego - mój jest z 46 tyg.

Ja zaraz bede system dopiero stawiał na moim dysku i wtedy coś się bawił w O/C... Proszę dajcie link do jakiegoś dobrego biosu, bo w tym co mam to nawet timingów pamięci zmienić nie można :/ Totalne dno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz bede system dopiero stawiał na moim dysku i wtedy coś się bawił w O/C... Proszę dajcie link do jakiegoś dobrego biosu, bo w tym co mam to nawet timingów pamięci zmienić nie można :/ Totalne dno...

 

CTRL + F1 na gigasyfie dziala cuda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTRL + F1 na gigasyfie dziala cuda ;)

Ehe, cuda...

 

Dołączona grafika

 

Fajne cuda, ktoś ma jakieś pomysły dlaczego pamięci nie mogę wyżej puścić?? Płyta bootoje ale jest taki śmieszny komunikat o podkręcaniu na początku i nie idzie dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe, cuda...

 

Dołączona grafika

 

Fajne cuda, ktoś ma jakieś pomysły dlaczego pamięci nie mogę wyżej puścić?? Płyta bootoje ale jest taki śmieszny komunikat o podkręcaniu na początku i nie idzie dalej :(

możliwe, ze pamiątki gryzą się z mobo...tak jak to było w moim przypadku..asynchro nie chciały iść wyżej jak 175Mhz...po zmianie pamiątek wszystko gra..więc najlepiej by było dorwać jakiś inne pamiątki i przetestować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, ze pamiątki gryzą się z mobo...tak jak to było w moim przypadku..asynchro nie chciały iść wyżej jak 175Mhz...po zmianie pamiątek wszystko gra..więc najlepiej by było dorwać jakiś inne pamiątki i przetestować ;]

OK, akurat mam jeszcze pod ręką Hynixa 256mb, zaraz sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociągnij clockgenem

Nie idzie, przy 300 wywala się...

 

Ogólnie taki max narazie jest full stable, jeszcze spróbuje z 1-2Mhz pojechać :)

 

Dołączona grafika

 

No i timngami pamięci się pobawić, narazie luźno są żeby nie przeszkadzały procowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie, przy 300 wywala się...

 

Ogólnie taki max narazie jest full stable, jeszcze spróbuje z 1-2Mhz pojechać :)

 

No i timngami pamięci się pobawić, narazie luźno są żeby nie przeszkadzały procowi.

mak777: mam tego samego sempa (ta sama seria), i u mnie idzie 8 x 300 przy 1,43V full stable na zwyklym coolerze boxowym... troche dziwny Twoj wynik. :blink: Edytowane przez Sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak na spszecie z podpisu :) sempronik mi lata na 8*319 na def v..

niestety wiecej nioe moge bo płytka nie botuje na 320:(

Oj na def idzie na 321mhz (2573). Płytka widomo ze nie bootuje powyżej 320 .... ale chyba jest jeszcze coś takiego jak clockgen ;) Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj na def idzie na 321mhz (2573). Płytka widomo ze nie bootuje powyżej 320 .... ale chyba jest jeszcze coś takiego jak clockgen ;)

ty masz miazga potrzaskanego procka :D

mój 2,47Ghz robi na def ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777 a jak z alphami? bo jakoś to dziwne, że tak nieskie taktowanie :?

To nie wina pamięci ani proca, chyba... Bo na 299 wszystko chula przy luźnych timingach, a na 300 zima, tylko bootoje płyta i ten napis o wciskaniu delete przed cmosem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pamięci ani proca, chyba... Bo na 299 wszystko chula przy luźnych timingach, a na 300 zima, tylko bootoje płyta i ten napis o wciskaniu delete przed cmosem...

no to bootuj np. na HTT 290 a później w windzie ciagnij colckgenem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety asroczek nie ma tak rozbudowanych funkcji w biosie:(

post Severus'a był skierowany do mak'a777 ;)

 

a właśnie mak bawiłes się max async latency i read preamble ? jeżeli takowe funkcje posiada GB ;)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem szczerze, że dziwne. Tylko ciekawe czego to wina .. czy proca czy mobo. Ale ja bym obstawiał ze mobo, bo proc to by chyba freeza zrobił i tyle.

Napewno nie proca, bo u Ojejku wstawał na bodajże 310FSB... Więc zostaje płyta, tylko nie wiem czy jest sens dla tych 100mhz dopłacać 150zł do DFI... Chyba narazie zostanę przy tym co mam, mam prawie 2400mhz, nie jest źle... Następna zmiana to dwa jajka od amd i DFI ;)

 

post Severus'a był skierowany do mak'a777 ;)

 

a właśnie mak bawiłes się max async latency i read preamble ? jeżeli takowe funkcje posiada GB ;)

Hmm, a nawet nie wiem, looknę potem, a od czego to jest? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to są funkcję bez których kręcenie na K8 nie moze istnieć ;p timigi alpha pamięci...zwiekszasz w góre, proc wtedy powinien pojsc bez problemów, też tak mialem na początku gdy nie byłem obeznany z tą platformą ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to są funkcję bez których kręcenie na K8 nie moze istnieć ;p timigi alpha pamięci...zwiekszasz w góre, proc wtedy powinien pojsc bez problemów, też tak mialem na początku gdy nie byłem obeznany z tą platformą ;>

w góre albo w dół - zależy od pamiątek ;) u mnie zmiana na wyższe powoduje niestabilność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to są funkcję bez których kręcenie na K8 nie moze istnieć ;p timigi alpha pamięci...zwiekszasz w góre, proc wtedy powinien pojsc bez problemów, też tak mialem na początku gdy nie byłem obeznany z tą platformą ;>

HEhe, ja miałem A64 i to już parę razy, ale na nf4 ;) Po nazwie nie skojarzylem że to o alphy chodzi, ale mniejsza o to, tutaj nie mają nic do rzeczy, próbowałem wszystkiego... Poprostu 300 i płyta wymięka jak nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...