Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

No 1.55 to mozna uznac za "niby" max ale do codziennej pracy.

Widziałeś to: ";]" ;]

Mam do was pytanko chciałem zawalczyć na swoim Athlonie NewCastle 2800 o 2,7 Ghz. Na 2600 pracuje stabilnie na V 1,6. Kiedy daje FSB 300 i podnosze napięcie w czasie botowania robi sie niebieski ekran. Nie jest to blue screena z jakimś błędem. Tylko poprostu cały niebieski ekran jest. Dzielnik pamięci daje na 100 więc jak myślicie co nie daje rady ?

A jak htt, może proc już nie daje rady.

 

EDIT: Ja sie nie denerwuje.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko chciałem zawalczyć na swoim Athlonie NewCastle 2800 o 2,7 Ghz. Na 2600 pracuje stabilnie na V 1,6. Kiedy daje FSB 300 i podnosze napięcie w czasie botowania robi sie niebieski ekran. Nie jest to blue screena z jakimś błędem. Tylko poprostu cały niebieski ekran jest. Dzielnik pamięci daje na 100 więc jak myślicie co nie daje rady ?

Blue screen to blad jest stary nie tutaj to jest sempron temat. Pewnie za duze podkrecenie htt.

I co moj k8ns pozwala dac bodaj 1,55V czyli szczescie w nieszczesciu ziomale.

Aha jeszzcze bym chcial zeby mi ktos mowil dlaczego moja k8ns rev. 2.0 nie pokazuje odczytu czujnika na chipsecie , czy w ogole takowy posiada ta mobo ?

Grzechu_99 co sie tak pieklisz?

Edytowane przez _oC_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 1.55 to mozna uznac za "niby" max ale do codziennej pracy. Do benchowania to 1.7 1.8 mozna zarzucić.

na swojego max 1,8v dawałem, ale się gotował jak cholera i nie było mowy o benchingu :/

musze go z budy wyciągnąć i za onko wywalić jak jeszcze mrozy przyjdą..

 

dla mojego taką optymalną wartością na testy jest ok. 1,75v

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcz powrócę na chwilę do sprawy napięcia. Czy to, że 1.55v jest "maksymalne" bezpieczne do codziennej pracy, czy to znaczy, że Sempronowi wszystko jedno, czy idzie na 1.4V i 1.55V jeśli temperatura nie jest jakaś strasznie duża i tyle samo czasu żyje na obu napięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

AMD mówi że max to 1.55V, ale mówić mogą ;] Teraz chyba zrozumiałeś. Chodzi o to że jak dajesz większe napięcie jest wyższa temperatura, czyli trzeba lepsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o coś odwrotnego. Nie o to, czy można dawać bezpiecznie jeszcze wyższe napięcie, tylko o to, czy to 1.55 jest naprawdę całkiem bezpieczne.

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

czy to 1.55 jest naprawdę całkiem bezpieczne.

Tak, i nie masz czego sie bać, chyba że cooler przestanie działać albo zasiłka coś pojara :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. specyfikacji AMD - 1,6v

ale tam też jest napisane że max dla t-breda to 2.1v :E

także sam nie wiem :D

ja dla thbred b dawalem 2V na NF7 i nic mu nie było, a wykrecilem go wowczas na 2,4GHz (sempron 2300+), FSB bodajze 260MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos thunderbirda to czy on nie był on wykonany w technologii 0,13 mikrona skoro był sposob zmodowana go na Bartona ?

Edytowane przez _oC_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie zamieszania ;]

 

- Thoroughbred - to rdzeń wykonany w wymiarze 0,13 mikrona max to 2250MHz (2800+)

 

- Thunderbird - to rdzeń wykonany w 0,18 mikrona, max procek to 1400MHz

 

 

ten modowalny na bartona to thorton czyli barton z zablokowaną połowa ceche.

 

t-bred B fizycznie nie ma możliwości zmienić się w bartka ;]

 

durony powyżej 1400MHz miały możliwość odblokowanie dodatkowych 192Kb ceche pstając się pełnymi XP czyli t-bred'em ;)

 

z napięciem to słyszałem tylko o 1,85v... i do tego stosowało się chyba większość producentów płyt głównych, np asus A7N8X ma max 1,85v

 

ot cała filozofia :lol2:

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thortona mozna było jakby co modowac ;]

thunderbird raczej 0.13 niz 0.18 tylko palomino 0.18

No racja racja ja się tylko PYTAŁEM o czym świadczy pytajnik na końcu mego posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory procek semprona lepiej kupic?

2500+ czy 3000+? czy jest jakas roznica w mocy miedzy obydwoma po podkreceniu? (znaczy ile srednio wykrecaja te dwa typy prockow)

i jeszcze czy wszystkie semprony maja 256 w L2? bo widzialem niektore opisy produktow w sklepie ze maja po 128

 

pzdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory procek semprona lepiej kupic?

2500+ czy 3000+? czy jest jakas roznica w mocy miedzy obydwoma po podkreceniu? (znaczy ile srednio wykrecaja te dwa typy prockow)

i jeszcze czy wszystkie semprony maja 256 w L2? bo widzialem niektore opisy produktow w sklepie ze maja po 128

 

pzdr Olek

JA polecam raczej 2600+ albo 2800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory procek semprona lepiej kupic?

2500+ czy 3000+? czy jest jakas roznica w mocy miedzy obydwoma po podkreceniu? (znaczy ile srednio wykrecaja te dwa typy prockow)

i jeszcze czy wszystkie semprony maja 256 w L2? bo widzialem niektore opisy produktow w sklepie ze maja po 128

 

pzdr Olek

zajrzyj na pierwswszą stronę tego tematu to się dowiesz ile który ma kaszu...

 

do 2500+ żeby coś wyciągnąć w miare potrzebne jest DFI ;)

 

aktualnie górują 2800+ ;)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:"zajrzyj na pierwswszą stronę tego tematu to się dowiesz ile który ma kaszu..."

nic nie znalazlem :P

 

a czy tez asrock 6100 tak zachwalany wspolpracuje super z 2800+?

pewnie mozliwosci procka zaleza znowu od serii :(

 

a wogole to napisalem 2000 posta :D

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory procek semprona lepiej kupic?

2500+ czy 3000+? czy jest jakas roznica w mocy miedzy obydwoma po podkreceniu? (znaczy ile srednio wykrecaja te dwa typy prockow)

i jeszcze czy wszystkie semprony maja 256 w L2? bo widzialem niektore opisy produktow w sklepie ze maja po 128

ktory kupic.. zalezy jak bardzo masz zamiar podkrecac.

256 cache l2 maja semprony 2500, 2800, 3100, 3400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem sie troche alphami i udało mi sie wycisnac z mojego proca 2680Mhz (HTT 335) NA napięciu 1.55v ujak w sygnaturce widac wczesniej tez miałem ten wynik ale na owiele wiekszym napieciu

moje wnioski sa takie ze na serio sie oplaca bawic albhami szczegulnie tak jak mi hary86 doradzał Max async latency i Read Preamble :D :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem sie troche alphami i udało mi sie wycisnac z mojego proca 2680Mhz (HTT 335) NA napięciu 1.55v ujak w sygnaturce widac wczesniej tez miałem ten wynik ale na owiele wiekszym napieciu

moje wnioski sa takie ze na serio sie oplaca bawic albhami szczegulnie tak jak mi hary86 doradzał Max async latency i Read Preamble :D :D

Dołączona grafika

max async latency i read preamble to podstawa w dfi ;)

ciśnij wyżej tego proca bo słabo narazie :P , na boxie możesz spokojne 1,6-1,65V dawać :)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ładnie ładnie, zmień chłodzenie i kręć dalej ;]

 

EDIT:

Dejot nie cytuj obrazków ;] I w ogóle szybszy byłeś ;]

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem sie troche alphami i udało mi sie wycisnac z mojego proca 2680Mhz (HTT 335) NA napięciu 1.55v ujak w sygnaturce widac wczesniej tez miałem ten wynik ale na owiele wiekszym napieciu

moje wnioski sa takie ze na serio sie oplaca bawic albhami szczegulnie tak jak mi hary86 doradzał Max async latency i Read Preamble :D :D

max async latency i read preamble to podstawa w dfi ;)

ciśnij wyżej tego proca bo słabo narazie :P , na boxie możesz spokojne 1,6-1,65V dawać :)

A w jaki sposób się nimi "prawidłowo" bawić ? :) są gdzieś objaśnione ? chyba gdzieś link był ale mi uciekł :P

A i kosiarz zapodaj sp2004 bo spi to nie raz przechodzi a w sp2004 wywala... U mnie 335 robi na 1.575V fajnie jakby spadło V :P

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Dejot nie cytuj obrazków ;] I w ogóle szybszy byłeś ;]

rotfl nie bądź taki regulaminowy bo to już się staje nie teges ;) - każdemu się moze zdażyć...

 

A w jaki sposób się nimi "prawidłowo" bawić ? :) są gdzieś objaśnione ? chyba gdzieś link był ale mi uciekł :P

A i kosiarz zapodaj sp2004 bo spi to nie raz przechodzi a w sp2004 wywala... U mnie 335 robi na 1.575V fajnie jakby spadło V :P

 

pozdro.

hyh nie ma reguły ;) trzeba sprawdźić jak memki lubią ;) ale odrazu mówie, ze to nie daje nic w wydajności tylko poprawia stabilnośc - więc trzeba poszukać tych najodpowiedniejszych ustawień :)

z max async latency jest tak, ze im mniejszy dzielnik dla memek tym wyższe ustawienie tego..z read premble niema takiej zależności bo u mnie jest lepiej na niższym niż na wyższym ustawieniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

rotfl nie bądź taki regulaminowy bo to już się staje nie teges ;) - każdemu się moze zdażyć...

hyh nie ma reguły ;) trzeba sprawdźić jak memki lubią ;) ale odrazu mówie, ze to nie daje nic w wydajności tylko poprawia stabilnośc - więc trzeba poszukać tych najodpowiedniejszych ustawień :)

z max async latency jest tak, ze im mniejszy dzielnik dla memek tym wyższe ustawienie tego..z read premble niema takiej zależności bo u mnie jest lepiej na niższym niż na wyższym ustawieniu ;)

dokładnie o to chodzi.

Szczegółowiej jest to objaśnione na pierwszej stronie topicu o DFI LP NF4 i SuperPi dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to chodzi.

Szczegółowiej jest to objaśnione na pierwszej stronie topicu o DFI LP NF4 i SuperPi dyskusja

 

No ja własnei dokladnie z tego topicu korzystałem przy ustawinaiu alph wszystko dokładnie i przejrzyscie opisane :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc kupilem tydzien temu sempa 300+ s939 i podkreca sie wysmienicie na 2.6 chodzi na standardowym napieciu a na 2.84potrzebuje 1.45V ale blokuja mnie pamieci boje sie im dac napiecie 3V to sa pamiatki hynix co o tym myslicie procek byl testowany prime i rozne gry i nic sie nie zawiesza prime nie zglasza zadnych bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...