Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc kupilem tydzien temu sempa 300+ s939 i podkreca sie wysmienicie na 2.6 chodzi na standardowym napieciu a na 2.84potrzebuje 1.45V ale blokuja mnie pamieci boje sie im dac napiecie 3V to sa pamiatki hynix co o tym myslicie procek byl testowany prime i rozne gry i nic sie nie zawiesza prime nie zglasza zadnych bledow

jak blokują Cie pamieci ? dzielnik memek na 100 i nie będą blokować ;) i ciśniesz wyżej proca...

hynixy nie lubią wysokich napiec jeżeli już to zmienjsz... i poluzuj timingi..

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem z moim spempem tzn nie wiem czy problem ale dziwna rzecz. Mianowacie w cpu-z jak mam napiecie w biosie ustawione na 1.225v to w cpu-z pokazuje mi od 1.216 do 1.236 dlaczego sa takie wachania napiec? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Gucio89

napiecie mierzy sie na mosfecie z ktorego sciezka idzie na cewke czyli mozesz zmierzyc napiecie po jednej lub drugiej stronie cewki jak chcesz to ci przesle zdjecie na maila jak to zmierzyc

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że przedwczoraj poszedł do nieba( mam nadzieje) mój winny @ 2,7 1,425v 3ghz 1,6v, kupiłęm pierwszego lepszego sempa oem 3000+.

póki co

2,7

 

zaraz zapodam 1,375v

A co mu się stało?

Spalił się przy 1,6v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dszywala

pewnie 32 tydzien 2005 roku

wyedytuje posta póxniej i napisze dokładną serie teraz niepamiętam ;D

A co mu się stało?

Spalił się przy 1,6v?

poszedł razem z płytą DFI , nie wiem co zawaliło ale raczej stawiam na płyte.

 

EDITL

 

 

[2,7ghz 1,39V

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Było wiele razy :evil: Proline.pl, apollo.pl, esc.pl, [ciach!]a człowieku szukaj <_<

 

EDIT: psychodeliczny już poprawiłem ;], a mój sempik uruchomił sie na 1.1V full stable ale screena nie zrobiłem. Taktowanie standardowe, jakiś wyczyn to nie jest, bo dfi przekłamuje z napięciem ;]

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem sobie sempa 939, asrocka i freezera 64pro i w windzie jak wlacze kompresowanie to mam 35C na procku w grach pewnie dochodzi do 38C. czy to normalna temperatura dla tego procka i wiatraka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem sobie sempa 939, asrocka i freezera 64pro i w windzie jak wlacze kompresowanie to mam 35C na procku w grach pewnie dochodzi do 38C. czy to normalna temperatura dla tego procka i wiatraka??

tak

umnie temperatura na sempie wyższa o 7 stopni w porównaniu do winchestera.(chlodzenie i v to samo)

 

Albo źle zalozona czapka albo sempy bardziej sie grzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie krzywy hełm, sempy powinny sie własnie mniej grzać (mniej uzywanego cache :> )

IMO - mniej pobierają Watów mocy to mniej oddają, nie wiem czy cache ma coś do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gucio89

napiecie mierzy sie na mosfecie z ktorego sciezka idzie na cewke czyli mozesz zmierzyc napiecie po jednej lub drugiej stronie cewki jak chcesz to ci przesle zdjecie na maila jak to zmierzyc

Moglbys wyslac na meila fotke albo w poscie dac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jezeli rdzeń jest ten sam to przy tej samej częstotliwości i napięciu teoretycznie sempron powinien wydzielać tyle co athlon ?

Widocznie ten cache robi swoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990
dszywala jak tam boje z sempkiem, jaka seria?? Wiesz już coś o nim ;] BTW wpadłem na coś takiego że jak by sie dało odblokować cache (tak jak troton) to miało by sie a64, ale to chyba awykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszywala jak tam boje z sempkiem, jaka seria?? Wiesz już coś o nim ;] BTW wpadłem na coś takiego że jak by sie dało odblokować cache (tak jak troton) to miało by sie a64, ale to chyba awykonalne.

Ja też o tym myślałem, jeszcze zanim kupiłem swojego sempa, niestety nigdzie nie ma o tym najmniejszego info :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt przyznam się szczerze że nie chciało mi sie chłodzonka demontować ;]

Ale nic zmusiłęm się:)

 

Oto mój procek:

 

SDA3000DI02BW

LBBWE 0541BPFW

 

cholernie mało czasu mam na zabawe z prokiem, ale jak znajde chwilke zobaczymy co potrafi max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"po co chcesz tak robić? przeszkadza ci to ze pamieci sie podkrecają? najwyzej obniz taktowania lub włącz flexibility option"

 

chodzi mi o to ze jakbym chcial dac 270mhz to nie wydaje mi sie zeby pamieci na tyle poszly choc nie jestem pewien. nie znam sie jeszcze dobrze na tym wiec prosilbym o jakies wytlumaczenie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...