Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszecie (wszedzie tak piszą) to podkręcalność procesora zależy od egzemplaża. Ostatnio zrobiłem sobie un-OC i mój semp ciągnie na standardowych zegarach.

Czy to jak niskie bądź wysokie napięcie da się ustawić na procku też zależo od modelu?

W kompie mam podkręcony tylko ram z 333@400. Chcę zmniejszyć napięcie na procu, ale trochę mnie wystraszyliście kiedy napisaliście, że może się posypac kontroler pamięci to się wystraszyłem. Jak jest w końcu? Nizsze napięcie może zaszkodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum nikomu nic sie nie stalo wiec sadze ze nie moze:]

 

EDIT:

sempy na 939 do kupienia w komputroniku nie tylko z gigaszitami ;) (choc na stanie maja tylko z gigaszitem)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Gdy podkręci się mojego sempa do 1920 MHZ w sp2004 jest błąd już po 8 minutach, w praktyce (podczas grania) było to samo. Podkręcałem do tych 1920 MHZ za pomocą Easy Tune 5 i ClockGena - zawsze to samo. Mój semp działa stabilnie na 1902 MHZ MAX :( . Słyszałem, że inni bez zmiany napięcia podkręcają sempy nawet do 2300 MHZ. Wiem, że Gigabyte K8NE to płyta kapryśna, ale żeby aż tak ? A może to jest wina pamięci ? Napięcia podnosić nie będę, bo mam słaby zasilacz (300W). Czy da się tutaj osiągnąć wynik około 2 GHZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim poprzednim BIOSIE łatwo można było to zrobić (poprzedni bios=poprzedni config), ale teraz mam bios F6 (Award Modular) i tutaj trochę jest niejasne. Jak uruchomić na Award Modular okienko, w którym podkręca się procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiałem żadnego. Ten Ram jest baaardzo stary i w dodatku 2 kostki z komisu za taniochę (Jedna z tych 256 to była zamontowana przed upgradem - 4 lata temu).

no to w takim razie pewno ramy nie wyrabiaja :] ustaw najwyzszy z mozliwych dzielnikow i winno byc ok. (w bisoie czestotliwosc ramow na 100MHz (200MHz ddr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim poprzednim BIOSIE łatwo można było to zrobić (poprzedni bios=poprzedni config), ale teraz mam bios F6 (Award Modular) i tutaj trochę jest niejasne. Jak uruchomić na Award Modular okienko, w którym podkręca się procka ?

Jeny koleś...pierwsza zasada to nie podkręcanie w windowsie dopóki płyta moze wydolić z HTT. W Gigabyte'ach okienko do o/c włacza się chyba przy pomocy CTRL+F1, jezeli nie, zajrzyj do topicu o tej mobo i tam znajdziesz swoją odpowiedz. No chyba ze masz K8NE rev 2 - wtedy zapomnij o o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , mam jakąś dobrą sztukę tego proca (sempron 2800+), i robi 327x8 na 1,45v(max płyty z biosu z windows nawet 1mhz nie chce ruszyć) czy bezpiecznie (znaczy sie umiarkowanie bo bazpiecznie to pojęcie względne w tym wypadku) będzie gdy odepnę wiatrak (mam frezera 64 pro) , bo jak na prubę odpinałem to miałem 60* idle(znaczy sie jak go postresuję troche i dam mu potem odpocząć pod systemem) oraz ~75* w stresie , czy to będa dla niego niebezpieczne temperatury ?? bo z tego co czytałem to te procki kończą swój żywot przy 80* , więc nie wiem , narazie mam w biosie ustawione żeby przy 50* załączał sie wiatrak na 1200rpm... bo zależy mi na ciszy , mam wszytko tak wyciszone że zgłupieć można , byle odgłosy szumu wiatru są głośniejsze od kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , mam jakąś dobrą sztukę tego proca (sempron 2800+), i robi 327x8 na 1,45v(max płyty z biosu z windows nawet 1mhz nie chce ruszyć) czy bezpiecznie (znaczy sie umiarkowanie bo bazpiecznie to pojęcie względne w tym wypadku) będzie gdy odepnę wiatrak (mam frezera 64 pro) , bo jak na prubę odpinałem to miałem 60* idle(znaczy sie jak go postresuję troche i dam mu potem odpocząć pod systemem) oraz ~75* w stresie , czy to będa dla niego niebezpieczne temperatury ?? bo z tego co czytałem to te procki kończą swój żywot przy 80* , więc nie wiem , narazie mam w biosie ustawione żeby przy 50* załączał sie wiatrak na 1200rpm... bo zależy mi na ciszy , mam wszytko tak wyciszone że zgłupieć można , byle odgłosy szumu wiatru są głośniejsze od kompa...

nie przekraczał bym 50 stopni a 70 to juz masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , mam jakąś dobrą sztukę tego proca (sempron 2800+), i robi 327x8 na 1,45v(max płyty z biosu z windows nawet 1mhz nie chce ruszyć) czy bezpiecznie (znaczy sie umiarkowanie bo bazpiecznie to pojęcie względne w tym wypadku) będzie gdy odepnę wiatrak (mam frezera 64 pro) , bo jak na prubę odpinałem to miałem 60* idle(znaczy sie jak go postresuję troche i dam mu potem odpocząć pod systemem) oraz ~75* w stresie , czy to będa dla niego niebezpieczne temperatury ?? bo z tego co czytałem to te procki kończą swój żywot przy 80* , więc nie wiem , narazie mam w biosie ustawione żeby przy 50* załączał sie wiatrak na 1200rpm... bo zależy mi na ciszy , mam wszytko tak wyciszone że zgłupieć można , byle odgłosy szumu wiatru są głośniejsze od kompa...

 

Katujesz procesor, przy takiej temperaturze to za długo nie pozyje, zresztą wiele razy było mowione ze Freezer nie nadaje się do pasywnego chłodzenia, musi mieć chociaz minimalny przepływ.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przepływ ma , ale z góry , a o tym że frezer sie do tego nie nadaje to pierwsze słysze , ps te 75* to było po 4h prime 95 ;P pozatym buda jest położona i odtwożona , więc ma lekki przeciąg , w dodatku okno jest non stop otwarte więc nei jest tak gorąco w pomieszczeniu...

 

edit: mam k8ne , w biosie jest takie cuś , smart fan control czy coś , na ile minimum można % ustawić żeby wiatrak się troche chociaz kręcił ?? wie ktoś ?? bo mam dylemat , a siedzie troche , testuje i nie mogę znaleść bariery , raz sie kręci raz nie :/

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wartości mam ustawić w biosie pamięci, (dzielnik itp ) i o ile można podnieść napięcie dla proca na moim zasilaczu ? Bo teraz to max (nawet nie w biosie - Easy Tune 5) max. 1902 MHZ pójdzie stabilnie - bez zmiany napięcia. Jakie FSB mogę ustawić odrazu bez zmiany napięcia, które pójdzie bez problemu oraz gdzie jest ta cała zworka (CMOS chyba) do resetowania biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przepływ ma , ale z góry , a o tym że frezer sie do tego nie nadaje to pierwsze słysze , ps te 75* to było po 4h prime 95 ;P pozatym buda jest położona i odtwożona , więc ma lekki przeciąg , w dodatku okno jest non stop otwarte więc nei jest tak gorąco w pomieszczeniu...

 

edit: mam k8ne , w biosie jest takie cuś , smart fan control czy coś , na ile minimum można % ustawić żeby wiatrak się troche chociaz kręcił ?? wie ktoś ?? bo mam dylemat , a siedzie troche , testuje i nie mogę znaleść bariery , raz sie kręci raz nie :/

Freezer sie nie nadaje do chlodzenia pasywnie bo pomiędzy zeberkami sa za małe odstępy...

 

 

miguel707 - nie rób tutaj OT, idz do tematu o swojej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przepływ ma , ale z góry , a o tym że frezer sie do tego nie nadaje to pierwsze słysze , ps te 75* to było po 4h prime 95 ;P pozatym buda jest położona i odtwożona , więc ma lekki przeciąg , w dodatku okno jest non stop otwarte więc nei jest tak gorąco w pomieszczeniu...

wiem ze sie czepiam ale troche razi taki byk

 

Jakie wartości mam ustawić w biosie pamięci, (dzielnik itp ) i o ile można podnieść napięcie dla proca na moim zasilaczu ? Bo teraz to max (nawet nie w biosie - Easy Tune 5) max. 1902 MHZ pójdzie stabilnie - bez zmiany napięcia. Jakie FSB mogę ustawić odrazu bez zmiany napięcia, które pójdzie bez problemu oraz gdzie jest ta cała zworka (CMOS chyba) do resetowania biosu?

walkowane 100000razy, wrozek tu nie ma, zasilacz pewnie do d... wiec ja bym sie wogle bal krecic, polecam lekture czegos takiego jak instrukcja obslugi badz tez przygladniecie sie samej plycie i poszukanie Clear CMOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ miguel707

 

Jeśli kręcisz pod windowsem,to na Twoim miejscu ustawiłbym w biosiem szynę na przynajmnniej 201MHz.Dlaczego?Nie wiem,jak to rozwiązano na k8ne,ale na mojej płycie dopiero przy od takiej wartości w biosie włączają się blokady pci/agp,więc może być tak,że nie wyrabia Ci dysk/grafa :)

 

EDIT: literówki :)

Edytowane przez Hammerhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ miguel707

 

Jeśli kręcisz pod windowsem,to na Twoim miejscu ustawiłbym w biosiem szynę na przynajmnniej 201MHz.Dlaczego?Nie wiem,jak to rozwiązano na k8ne,ale na mojej płycie dopiero przy od takiej wartości w biosie włączają się blokady pci/agp,więc może być tak,że nie wyrabia Ci dysk/grafa :)

 

EDIT: literówki :)

U mnie jest dokladnie tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś stałem się dumnym posiadaczem BH-5/6.

teoretycznie robią 250MHz przy 3,2V...ja wycisnołem max 240MHz 2-2-2-5-1 (synchro z HTT)...okazuje się, że mój kontroler pamięci nie wydaja. Przy 2600MHz i 217 ramach (timingi i V te same) komp nawet nie wstaje :[ a wczesniej piknie tak chodził z twinmosami 2,5-4-4-9 1T Zabawa alfami nic nie dała ;( Da się coś jeszcze z tym coś zrobić...?

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dr@GuN

 

jak masz k8ne, to te 75* to nie jest przypadkiem wyssane z palca? k8ne ma coś pomieszane z czujnikami i niektóre softy podają takie kosmiczne temperatury.

 

sprawdzane najnowszym everestem , on nie oszukuje :P starszy oszukiwał , aktóalnie chyba tylko everest mnie nie oszukuje na tej płycie ps. mam rev 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wyników mojego sempa na odchodne :P

 

2758mhz 1,43V

2800mhz 1,47v

2854mhz 1,52v

2888mhz 1,58v

 

Dzisiaj potestuje primem, wszystko tesowane na Pentagram NX-80AL . . mimo bawiłem się że w nocy, temperatura w stressie dochodziła do 40 stopni a zauważyłem że procek bardzo lubi tempy w okolicach 20 stopni w stressie. dwie noce wcześniej strzeliłem 2700mhz @ 1,37v

 

Może uda mi się jeszcze przetestować go na FC, ale najpierw muszę jakoś zebrać kasę :)

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...