Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie. U mnie pamięć Elixir domyślnie chodzi na 200 Mhz i CL 3. I czy jak obniże pamięć do 166 Mhz i CL 2.5 to będę mógł bardziej procesor podkręcić??

Edytowane przez Mission123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. U mnie pamięć Elixir domyślnie chodzi na 200 Mhz i CL 3. I czy jak obniże pamięć do 166 Mhz i CL 2.5 to będę mógł bardziej procesor podkręcić??

tak - jeżeli to ram cię blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, nareszcie jakieś nowe wyniki o/c ;]

 

w sumie porównując do tego z siga to ten faktycznie dość słaby ale jeszcze nie tragiczny. Czekamy na wyniki z 2800+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

en 3000+ 0614 był słaby...robił 2670MHz @ 1.55v - > wrócił do pudła icon_razz.gif

 

 

no mój to tyle nie robi spi na 1.6v :lol:

 

no ale to wysokonapięciowiec-szuklaj szukaj będzie dziczek to sie postaram zarpnaćna niego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

en 3000+ 0614 był słaby...robił 2670MHz @ 1.55v - > wrócił do pudła icon_razz.gif

no mój to tyle nie robi spi na 1.6v :lol:

 

no ale to wysokonapięciowiec-szuklaj szukaj będzie dziczek to sie postaram zarpnaćna niego :]

Spoko, jak dziś bede miał 2800+ to postaram się go dobrze pomęczyć, bo wczoraj to tak wrzuciłem tylko 2.7Ghz, reset przy wejsciu do windy, potem 2650MHz pochodził Sp2004, na koniec 2670Mhz, no ale za to miał prosty IHS :P Tyle ze strasznie cięzko by się go kroiło, bo prawie w ogole nie mial gluta na zewnątrz, tak samo moj 0603, w ogole procki z 06xx maja inaczej IHSy montowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niespecjalny ten 3000+ - zobaczymy co 2800+ potrafi :>

 

kiedy jakichś wyników możemy sie spodzewać ?

Zależy o której brat wróci :P pewnie jakos po 19 będe miał procka w domu, więc raczej tak pod wieczór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19:32

 

 

Sp2004

 

Sempron 2800+ 0615 UPMW

 

2600MHz @ 1.4v

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

chyba trafiła się perełka....

 

EDIT:

 

AMD zmieniło opakowanie procków i cooler. Teraz nie ma tego zielonego kartonu, tylko jest biały, wygląda tak jakos bardziej PRO ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19:32

 

Sp2004

 

Sempron 2800+ 0615 UPMW

Hmmm.. wyglada lepiej jak mój, ile tego sp2004 przelecial? :wink: Zapodaj s'n'm, zdecydowanie wieksze wykrywanie bledow w mniejszym czasie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. wyglada lepiej jak mój, ile tego sp2004 przelecial? :wink: Zapodaj s'n'm, zdecydowanie wieksze wykrywanie bledow w mniejszym czasie :wink:

Narazie leci 11min bez błedu, zostawie do 30min i kręce dalej. Biedak nawet nie miał boota na 1600MHz, od razu 2.6GHz dostał :lol2:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie leci 11min bez błedu, zostawie do 30min i kręce dalej. Biedak nawet nie miał boota na 1600MHz, od razu 2.6GHz dostał :lol2:

żadne z proców które miałęm nie pracowały na defaulcie.

Od razu zapodawałem 240-250 HTT :D

niech się przyzwyczajają od samego początku a co :P

 

BTW: dzisiaj mam zamiar wycisnąć max z tego mojego sempika, oby tep w nocy spadła tak do 10 *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój proc robi się coraz badrdziej ch*jowy :(

coraz niższe takty toleruje :(

 

@grzesiu - ile ta twoja mobo htt robi?

 

edit:

wsadziłem 2500+ - to nie proc tylko mobo po gwarze :/

mój 2800+ dalej jest świetny :D

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój proc robi się coraz badrdziej ch*jowy :(

coraz niższe takty toleruje :(

 

@grzesiu - ile ta twoja mobo htt robi?

Moja mobo robi 375HTT bez zmiany napięcia chipsetu :> Ten 0615UPMW własnie leci 2.7GHz @ 1.45v...nie powiem, podoba mi się :D

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mobo robi 375HTT bez zmiany napięcia chipsetu :> Ten 0615UPMW własnie leci 2.7GHz @ 1.45v...nie powiem, podoba mi się :D

ale sie srasz :P

1,55v i jazda panie 2,9Ghz ;) (wątpie że tyle zrobi :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie srasz :P

1,55v i jazda panie 2,9Ghz ;) (wątpie że tyle zrobi :D)

Ja stawiam ze na 1.6 poleci stabilne 2.9ghz, jak sie patrze na takie sztuki to mi sie plakac chce bo moj do 2.73ghz potrzebuje 1.75V :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się tu nie podoba - po powrocie z serwisu coś mojemu k8ns się stało - 344mhz - stable - 350 - pierdzieli się równiusieńko - może dlatego odczuwam "niższy potencjał o/c" mojego sempa :(

A wczesniej ile leciało?? Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max taktowanie na jakim udało mi się przeliczyć Pi 1M, chłodzenie - freezer 64pro, w budzie 30c, w pokoju 25c, buda zamknięta. Czas słaby bo pamięć na div100 ;)

post-3788-1147464718_thumb.jpg

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni screen na dziś. Teraz wszystkie grzeczne procesorki idą spać :lol: Pozatym troche mi się pokój "zagotował". Pora obejrzec jakiś film, zapodać 2.8GHz i wybadać na jakim napięciu przechodzi SP2004 ;)

 

EDIT: Moze jest ktoś w Toruniu/okolicy Torunia z DFI, Winbondami i jakimś dooobrym chłodzeniem? Moze jakis mały rekordzik.... ;)

post-3788-1147465854_thumb.jpg

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :wink: Sprawdzałeś moze ile w realu mobo zapodaje na proca V?

Nie sprawdzałem - brak miernika. Jezeli miernik wpadnie w moje łapki to na pewno zmierze, zresztą EPoX na swojej mobo na PCB umieścił takie małe punkciki do których przykłada się miernik i się mierzy co chce, np. vcore/vmem/vddq/+3vsb/+5vsb dosłownie wszystkie napięcia...za to lubie tą firme ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni screen na dziś. Teraz wszystkie grzeczne procesorki idą spać :lol: Pozatym troche mi się pokój "zagotował". Pora obejrzec jakiś film, zapodać 2.8GHz i wybadać na jakim napięciu przechodzi SP2004 ;)

 

EDIT: Moze jest ktoś w Toruniu/okolicy Torunia z DFI, Winbondami i jakimś dooobrym chłodzeniem? Moze jakis mały rekordzik.... ;)

do Poznania po winbondy nie mialbys daleko :P

swoją droga ładna sztuka :) ja 1m przerobiłem przy 1,55v i 2800MHz...wyzej nie probowałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...