Skocz do zawartości
Dru

Mysz - Czy Jest Różnica Między Ps/2 A Usb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Takie jest moje pytanie - czy jest różnica w działaniu, prędkości przesyłania do kompa jeśli podłączę mysz przez PS/2 czy przez przejściówkę na USB? Czy to bez różnicy? Bo mam tylko 2 USB na płycie głównej i wolałbym żeby mysz była podłączona przez PS/2 (potrzebne mi te 2 USB na co innego).

 

Aha, mysz Microsoft`u.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Logitecha MX510 podłączonego przejsciówką pod PS/2. Chodzi idealnie, zero problemów czy zgrzytów. Brat - który grywa naprawdę dużo twierdzi, że nie ma różnicy w działaniu. Przy okazji nie ma też problemu z obsługą jej w Linuxie. Bo pod USB były problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość eminemtwo

Trochę tego prądu będzie........ Gdzieś 30 groszy za 24h......

 

A nie możesz po prostu odłączyć komputer od zailania (ew. wyłączyć zasilacz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się za każdym razem, zresztą jak miałem podłączone przez USB to normalnie się wyłączała, tylko, że zabrakło mi USB i musiałem ją przełączyć na PS/2, ale coś wymyślę i znowu będzie podłączona przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o czstotliwosc pracy myszy. Pod USB mozna ja znacznie zwiekszyc oczywiscie jesli ma sie mysz ktora to wyrzyma :D Ale np. taki MX518 ktorego posiadam smiga sobie na podkreconym USB na 500Hz i naprawde widac roznice w plynnosci miedzy ta wartoscia a wartoscia poczatkowa czyli ok 125Hz. Wiec jesli tylko macie okazje i odpowiedni sprzet to zachecam do podkrecenia USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy swojego logitecha mam na USB to podczas testowania mam odpowiedź 124 hz kiedy podłączam tą samą mysz na ps/2 to prędkość spada do 98 hz. Bez pełnego wykrycia przez system i zainstalowania sterowników na ps/2 miałem 48 hz jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego prądu będzie........ Gdzieś 30 groszy za 24h......

1580885[/snapback]

Wow, jak to policzyłeś? Bo mi za Chiny nie chce tyle wyjść :). Myszy mają zwykle max. prąd rzędu 100mA, co przy zasilaniu 5V da nam moc pół wata. Czyli 0.012kWh na dobę. Prąd kosztuje teraz ok. 15gr/kWh, daje to 0,18 grosza na dobę :). Czyli jeśli szkoda Ci 5gr miesięcznie to jest to problem. 30gr/dobę zapłaciłbyś za urządzenie 83W... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wybrałbym PS/2. Zawsze to jedno USB wolne więcej. Różnicy nie będzie żadnej w użytkowaniu. Mysz Ci się świeci ponieważ masz albo w BIOS-ie włączoną opcję uruchamiania komputera za pomocą klawiatury tudzież myszy, albo na płycie głównej zworkę PS/2 KB/Mouse Power On ustawioną na On Enabled. Co oznacza, że Twoja klawiatura i mysz jest cały czas zasilana nawet przy wyłączonym komputerze. Ma to na celu umożliwienie uruchomienia komputera za pomocą klawiatury albo myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, jak to policzyłeś? Bo mi za Chiny nie chce tyle wyjść :). Myszy mają zwykle max. prąd rzędu 100mA, co przy zasilaniu 5V da nam moc pół wata. Czyli 0.012kWh na dobę. Prąd kosztuje teraz ok. 15gr/kWh, daje to 0,18 grosza na dobę :). Czyli jeśli szkoda Ci 5gr miesięcznie to jest to problem. 30gr/dobę zapłaciłbyś za urządzenie 83W... :D

1642945[/snapback]

Licz calosc a nie myszke (to z myszka to sciema)

Stand By w blaszaku 2A 5V / 10W (max)

Wychodzi na to ze w stanie stand by blaszak moze z sieci ciagnac do ok 13W, ale to w skrajnych przypadkach, srednio bedzie 4-7W... teraz policzcie ile czasu bedzie nabijal 1 kWh :D

 

 

P.S. Kiedys liczylem switcha(ethernet)... na ROK mi wyszlo ok 20zl... z blaszakiem w Stand by bedzie podobnie :)

Edytowane przez best-boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wybrałbym PS/2. Zawsze to jedno USB wolne więcej. Różnicy nie będzie żadnej w użytkowaniu. Mysz Ci się świeci ponieważ masz albo w BIOS-ie włączoną opcję uruchamiania komputera za pomocą klawiatury tudzież myszy, albo na płycie głównej zworkę PS/2 KB/Mouse Power On ustawioną na On Enabled. Co oznacza, że Twoja klawiatura i mysz jest cały czas zasilana nawet przy wyłączonym komputerze. Ma to na celu umożliwienie uruchomienia komputera za pomocą klawiatury albo myszy.

1643126[/snapback]

Ja natomiast jestem za ujednoliceniem portów i za jak najszybszym uśmierceniem niepotrzebnego standardu ps/2 (nie wiem po co powstawał skoro wcześniej było USB !!!), rs-232, centronics itd. itp. W dzisiejszych płytach głównych jest od 8 do 10 portów USB więc niemartwił bym się że zabraknie. A kiedy zostaną wyeliminowane stare standardy to będzie powiedzmy 10 portów bez potrzeby instalowania śledzi i mniejsza cena płyty głównej. A co do różnicy w użytkowaniu to oczywiście że jest - na USB wskaźnik porusza się płynniej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem za ujednoliceniem portów i za jak najszybszym uśmierceniem niepotrzebnego standardu ps/2 (nie wiem po co powstawał skoro wcześniej było USB !!!), rs-232, centronics itd. itp. W dzisiejszych płytach głównych jest od 8 do 10 portów USB więc niemartwił bym się że zabraknie. A kiedy zostaną wyeliminowane stare standardy to będzie powiedzmy 10 portów bez potrzeby instalowania śledzi i mniejsza cena płyty głównej. A co do różnicy w użytkowaniu to oczywiście że jest - na USB wskaźnik porusza się płynniej.

1645853[/snapback]

A ja tylko dodam ze PS/2 to mocno okrojona wersja RS232 :) , parodia :P, mogli by wkoncu ujednolicic... w znaczeniu "pozbywamy sie PS/2 i zastepujemy dodatkowymi USB" tak jak napisales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...