Skocz do zawartości
Kamilis

Isdn Dwa Kanaly I Zajety Telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam isdn w dialogu, lacze sie na 64kb/s i telefon dziala, wlaczam drugi kanal w dialup 128kb i nie mozna sie dodzwonic. Dlaczego automatycznie nie wylacza jednego kanalu przy probie dzwonienia, lub podniesienia sluchawki? Jakis program jest do tego? Dialog mi nie dal zadnej instrukcji bo uzyczyl tylko sieci, modem i reszte musialem kupic sam. Jak teraz to wszystko skonfigurowac, aby byly dwa kanalki i telefon wolny. Dzwonilem do dialogu, mowia ze powinien sie automatycznie wylaczac kanal i ze cos naknocilem. Help me!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do niedawna CDI i NTIP Aethra (zakończenie NT razem z "modemem" ISDN). Standardowo był tam uruchomiony protokół dynamicznego podziału pasma (już nie pamiętam nazwy), który włączał drugi kanał jeśli to było potrzebne podczas normalnej pracy i zarazem zwalniał jeden kanał przy rozmowie przychodzącej lub wychodzącej. Działało to tylko dla telefonu analogowego! Zerknij do dokumentacji swojego zakończenia NT, przynajmniej dla Aethry było to dokładnie opisane - no chyba że masz osobny modem.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem kiedys CDI z dialogu i jesli masz zewnetrzny modem, to powinien on to robic automatycznie... no chyba ze masz wew karte isdn, ona juz takiej mozliwosci nie posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest wewnetrzny modem ISDN, myslalem ze da sie jakos programowo to rozwiazac:/ Kombinuje i nic:( Acha, jescze mam pytanko, bo w polaczeniu mam dwa kanaly do wyboru, zaznaczam aby laczyl przez dwa, a przy wybieraniu numeru laczy przez jeden, pisze ze przt drugim kanale wystapil jakis tam blad i aby w przyszlosci laczyc tylko przez jeden. Nastepnie daje dalej i manulanie we wlasciwosciach wlaczam drugi. Cos zle ustawilem? sterownik jest jakis dziwny do tego modemu, w tray swieca sie zielone kwadraciki ISDN Monitor i mozna tam cos ustawiac, ale kompletnie nie mam pojecia o co tam chodzi:P multilink PPP cos tam cos tam i inne ustawy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo wina sterownikow..moja wew karta isdn tez sie laczyla raz tylko 64kbps a za innym razem 128kbps.. wiem, troche to wkurza, ale da sie przyzwyczaic :) ja tak zylem 2lata i lekarstwa nie znalazlem na zadnym forum.. nawet do producenta karty (zoltrix) mejla wyslalem :) poradzili mi zreinstalowac stery lol. (btw te sterowniki byly takie cudowne ze czasami przy laczeniu do neta mialem restart kompa..n/c)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...