Skocz do zawartości
AndyN

4x512 Mb Różne Pamięci@a64-testy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Parówkowy_Skrytożerca

rozumiem, że najlepiej kupić 4x512MB jednostronnych na TCCD lub jakichś innych jeśli płyta obsługuje bardzo duze napiecia na ramach lub ma się OCZBoostera :)? a Patrioty 2x1024MB na TCCD? standardowo chodzą na 2-2-2-5-1T wiec chyba troszke powinny sie dać podkręcić ... czy na rynku wogóle nie ma dobrze w miarę podkręcalnych 2x1024MC ramów czy tylko w polsce z nimi kłopot? nie chodzi mi o wyniki typu 400@600MHz tylko takie w miare nieżenujące :)

 

a jakby tak ktoś podrzucił mi link do porównania testów 4x512MB a 2x1024MB - nie chodzi mi tyle o podkręcalnośc co róznice w wydajności :) znalazłem testy ale porównujące 4x512MB 2T i 2x512MB 1T - nic więcej :) chciałbym zobaczyć np. jak sprawują sie powyższe Patrioty na ich defaultowych ustawieniach ... podobno na niektórych płytach nie chcątrzymać defaultu a na innych chodzą spoko a nawet lepiaj (wogóle sa podobno strasznie chimeryczne)

Edytowane przez Parówkowy_Skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety AndyN ma racje co do ilosci pamieci do komfortowej gry w najnowszych grach, 1Gb to za malo - sam posiadam 2x512 HyperX ULK, nie sa to moze wyczesane pamieci ale potrzebuje dokupic do nich kolejne 2x512 i nie wiem czy dokupic jeszcze dwie kosci ULK czy moze cos innego, chociaz nie chcial bym miec jakichs komplikacji z pamieciami.

Jaka kombinacje polecicie ? - plyta to dfi ultra D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie róbcie mi tu offtopików ...

 

A są w ogóle produkowane kości 1GB jednostronne na TCCD? O TCCC słyszałem. Poszukaj gdzieś w tym dziale. W jakimś innym topiku o to pytałem

AndyN mam pytanie do ciebie ja tez posiadam 4x512 tylko ze twinmosy i za nic nie chcą mi chodzić stabilnie nawet na standardowych ustawieniach!!! Sprawdzałeś je w gm?? bo nie widzę żadnego screena z niego.

(...)

Nierealny, to był dobry pomysł. Screenów z GM nie ma bo nie testowałem jeszcze.

Z ciekawości zapuściłem właśnie na 5-2-2-2 1t @ 200MHz preamble: 6, async latency: 6 ....

 

I wali błędami aż miło, doczekałem do 2/3 pierwszego testu i było ich 8.

Pokombinuję jeszcze z preamble i async latency, może to coś da ...

 

Ciekawe co potrafi E6 ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Panowie powiedzcie mi czy w takim wypadku ( 4 x 512 ) opłaca mi się wymienić moje TwinMosy 4 x 512 DDR 400 BH-5 na 4 x 512MB Geil One-S Samsung TCCD ? (różnica w cenie 1000 zł )

 

http://www.geilusa.com/proddetail.asp?linenumber=68

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20637

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupic a-daty vitesty ? chyba tansze niz te geil'e. te geil'e one to sie przeplaca ... placi sie za gwarancje producenta ze beda chodzic na cl 2.5 przy 600 mhz ale to prawie wszystkie tccd potrafia ....

4x512 tych geili kosztuje ponad 2000 zl a 4x adaty vitesty kosztuja 1600 zl ?

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie róbcie mi tu offtopików ...

 

A są w ogóle produkowane kości 1GB jednostronne na TCCD? O TCCC słyszałem. Poszukaj gdzieś w tym dziale. W jakimś innym topiku o to pytałem

 

Nierealny, to był dobry pomysł. Screenów z GM nie ma bo nie testowałem jeszcze.

Z ciekawości zapuściłem właśnie na 5-2-2-2 1t @ 200MHz preamble: 6, async latency: 6 ....

 

I wali błędami aż miło, doczekałem do 2/3 pierwszego testu i było ich 8.

Pokombinuję jeszcze z preamble i async latency, może to coś da ...

 

Ciekawe co potrafi E6 ....

1592684[/snapback]

Do mnie już idzie E6 wyselekcjonowany model na 2700 MHz na 1.47 V...

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że najlepiej kupić 4x512MB jednostronnych na TCCD lub jakichś innych jeśli płyta obsługuje bardzo duze napiecia na ramach lub ma się OCZBoostera :)? a Patrioty 2x1024MB na TCCD? standardowo chodzą na 2-2-2-5-1T wiec chyba troszke powinny sie dać podkręcić

1592534[/snapback]

o jakich patriotach mówisz ? ztcw nie ma wogole kostek TCCD w takiej gęstości że wychodzą moduły 1GB, a moje patrioty 1gb napewno na TCCD nie są... no przynajmniej nic a nic na to nie wskazuje, a ztcw. nie ma innych modułów tej firmy o pojemności 1GB niż ten model który mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał dostęp do 4x512? Jeśli tak, to podziel się tu testami. Ciekaw jestem bardzo ...

1603566[/snapback]

 

4 x 512 DDR 400 TwinMos Speed Premium na BH5 z serii ...1A4T już dawno u mnie leżą... skompletowałem już prawie cały nowy komputer - czekam tylko na procesor i twardy dysk i zaczynam składać i testować :-P Na pewno napiszę jak wychodzą testy a między czasie AndyN możesz podać jakieś przykładowe ustawienia na 4 x 512 od których powinienem zaczać ? i wogóle czy coś powieniem przestawić w biosie na początku ( żeby było szybciej hehe) ? przesiadam się z nForce 2 SOlteka także tutaj nie można poszaleć opcjami....

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testów 2 x 1GB ( świetnie się kręcą )to polecam http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=67762 - chociaż te pamięci co oni testowali to w polsce i chyba w europie bardzo ciężko dostać... - pomażyć można :lol:

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RustyNail Ale ja mam tccd, bh-5 to zupełnie inne kostki, o których nic nie wiem (oprócz tego, że są chwalone przez OC'erów)

 

Mogę napisać jakie ustawienia zapodaję w moim przypadku. Dodatkowy 1GB kupiłem by grać komfortowo w Battlefield 2 i pod tą grą "testuję" stabilność ustawień

 

Proc idzie 9*311 1,42 vcore (thx PITer ;) ) (max 9*319 ale sporadycznie tak ustawiam). Do takiego taktowania musiałem dobrać odpowiedni dzielnik pamięci. Przy dzielniku 166 (co daje ok. 255MHz na pamięciach) na ustawieniach 2,5-4-3-7 2T gra jest niestabilna, wywala się itp. Nie chciałem kombinować z ustawieniami pamięci na tym dzielniku więc obniżyłem dzielnik do 150 (co daje ok. 233MHz na pamięciach) i dopiero wtedy zmieniłem timingi na 2,5-3-3-6 2T. Gra na tych ustawieniach działa stabilnie. GM nie testowałem ale zakładam, że by walił błędami skoro wali błędami nawet na default :?

 

BTW: Przy 2GB RAMu i Neo512 Battlefield2 działa mi płynnie bez podkręcania proca czy grafy więc zazwyczaj komp działa na ustawieniach defaultowych. A nie żałuję sobie: 1280x1024 (->bo LCD 17'') grafika max detale. Komp daje radę :) Zaraz zapodam GT Legends, zobaczę czy też da radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venice e3 i 4 kosci to niezbyt cudowne rozwiazanie .. ale jakos lata

 

Moze nie tak wysoko jak wy... ale za to w ciekawej konfiguracji ;]

1.5gb @245Mhz 2-2-2-5-2T 3.3v .. 2x512 bh-5 + 256 Bh-5 + 256 BH-6

 

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/mem/245-1.5gb.png

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/mem/4xbhx.jpg

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/mem/bh5.jpg

 

calkiem nienajgorzej wydaje mi sie

 

ramki w konfiguracji:

Dimm1: 512 PC400 Twinmos Speedpremium Bh-5

Dimm2: 256 PC400 BH-5

Dimm3: 512 PC400 Twinmos Speedpremium Bh-5

Dimm4: 256 PC333 BH-6

 

p.s: te Spi 32mb to liczylem robiac tysiac innych rzeczy .. tylko dla stabilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN - Mam nadzieję że również i u mnie procesor z ręki PIT-era będzię się dobrze kręcił :wink:

 

Ja też mam BF2 ( mama całą serię od BF1942 :razz: ) BF1942 zawsze dla mnie był najlepszym testerem bo ta gra jest tak czuła że szok... no ale odkąd mam BF2 można i na tym testować... BTW - jak uzyskać rozdziałkę 1280 x 1024 zamiast 960 ( słyszałem że trzeba jakiś wpis zrobić czy coś...) ? Mam Neo 1 Mb i przesiadam sie niedlugo na 2Mb ( te limity to jest KOMEDIA :mur: :mur: :mur: ) Mam dużą nadzieję że na E6 będzie można jechać na 1T 4 x 512... albo przynajmniej jakieś lepsze osiągi...

 

P.S. Z tym że jest mały kruczek - spójrz na grafę jaką mam do nowego kompa :lol: :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venice e3 i 4 kosci to niezbyt cudowne rozwiazanie .. ale jakos lata

 

Moze nie tak wysoko jak wy... ale za to w ciekawej konfiguracji ;]

1.5gb @245Mhz 2-2-2-5-2T 3.3v .. 2x512 bh-5 + 256 Bh-5 + 256 BH-6

 

1604084[/snapback]

Jaką masz wersje biosu ?

 

 

1280*1024: 1604140[/snapback]

THX - napewno się podziele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor topicu zaprosił mnie do dyskusji :wink:

 

posiadam Venice 3000+ E6, DFI nForce4 Ultra-D oraz 4x512 Mb Geil Value :D ogólnie zestawik mam już od kilku godzin ale nadal mam z nim "przygody"... po pierwsze procesor okazał się wyjątkowo niepodatny na OC :-| po drugie nie mogę uruchomić 4x512mb [dwustronne] z 1T, mianowicie odpaliło, ale na 100 MHz [200DDR], czyli jak na zwykłym Venice "E3" :blink: ehh będę jeszcze z nimi walczył [w razie czego mogę użyć jeszcze kingstonów... ale sądzę, żę mój CPU ma jakiś zwalony kontroler [albo cały ten stepping "E6" to bullshit :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor topicu zaprosił mnie do dyskusji  :wink:

 

posiadam Venice 3000+ E6, DFI nForce4 Ultra-D oraz 4x512 Mb Geil Value  :D ogólnie zestawik mam już od kilku godzin ale nadal mam z nim "przygody"... po pierwsze procesor okazał się wyjątkowo niepodatny na OC  :-| po drugie nie mogę uruchomić 4x512mb [dwustronne] z 1T, mianowicie odpaliło, ale na 100 MHz [200DDR], czyli jak na zwykłym Venice "E3"  :blink: ehh będę jeszcze z nimi walczył [w razie czego mogę użyć jeszcze kingstonów... ale sądzę, żę mój CPU ma jakiś zwalony kontroler [albo cały ten stepping "E6" to bullshit  :angry:

1604871[/snapback]

próbowałeś może puszczać 1GB w dualu albo w ogóle po jednej kości ? Jeśli tak to jakie były efekty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze potrzeba jednostronnych ?

sa Hynixy BT jednostronne (ale podobno DFI nie bardzo z Hynixami)

 

-na 2 kompie(Abit nf7-s) potrafia to czego nie potrafiły geile 500 UP(tez na hynixach ale 2stronnych)

dobijaja do 250MHz @cl2,5-3-3-6

 

moze ktos chetny zakupi i potestuje :wink: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obojetnie jakie 2 kosci wloze do mam 1T, tylko jak 4 kosci wkladam to plyta faktycznie ustawia 1T, ale na 100 MHz [200DDR], natomiast jak ręcznie przestawię na 200 MHz[400DDR] i ustawię 1 T, to płyta się włącza, bootuje się winda... ale nie może do niej wejść, wywala, że brakuje jakiegoś pliku z instalki... :-| ogólnie mam dość TEGO venice i tych geili :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto dożyliśmy epoki w której by dopasować ram do swojej płyty i procka trzeba mieć wielkiego farta i dużo kasy w portfelu. Kiedyś każdy ram pasował do każdej płyty i było git.

ehh... PARANOJA !

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict te Geile niewiele są winne. 4x512 z 1T prawdopodobnie i na E6 jest niemożliwe (moje geile są na tccd i też na 1T w tej konfiguracji nie idą). Pozostaje pytanie czy E6 w porównaniu z E3 na 2T przynajmniej (na tych samych timingach) wyżej się kręcą.

 

Problemem jest najwyraźniej kontroler pamięci nadal niezbyt dobrze radzący sobie z dwustronnymi 4x512. Choć różnica w programach (grach ;) ) między 1T i 2T na pozostałych timingach identycznych nie jest duża. Pozostaje jedynie niedosyt i tyle

 

280*9 to i tak wyżej niż taktowanie A64 4000 kosztującego w Komputroniku ok. 1700 zł: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15415

 

Kręcenie kręceniem ale ... Przy 2GB z konfigiem na default Battlefield 2 w rozdziałce 1280x1024 z max detalami działa płynie i tak. I tylko to się liczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, nie obarczam winą geili, jednak celowo wziąłem tego E6 :? hmm nie dość, że się nie kręci to jeszcze nie działa jak "ponoć" powinien... z ciekawości się zapytam czy ktoś ma też E6 + 4xram? [dwustronny]... zastanawiam się... możliwe, że ja mam taką kiepską sztuke, które kompletnie dała [gluteus maximus]...

 

p.s. Andyn po to kupiłem 2 Gb [kiczowatego, jednak szybkosc pojemnosci nie wynagrodzi] by grac m.in. w BF2... przez noc postaram się ściągnąć i zobaczę jak będzie działać w wysokich detalach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :)

 

Niestety prawda jest taka, ze AMD *nigdy* nie powiedzialo, ze Rev. E6 bedzie obslugiwalo 4x512MB DDR400 przy 1T. Wyglada na to, ze ta "poprawka" nie znalazl sie na liscie "do zrobienia". Zatem caly czas pozostaje ta sama prawda, ze Venice/San Diego/Manchester/Toledo robia:

 

4x512MB ---> DDR400 2T

4x1024MB ---> DDR333 2T

2x512MB + 2x256MB ---> DDR400 2T

2x1024MB ---> DDR400 1T

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...