Skocz do zawartości
AndyN

4x512 Mb Różne Pamięci@a64-testy

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym spytać czy jak będę miał 2x512 Kingston HyperX + 2x512 Geil Ultra to nie będą się "gryźć" (ustawienia timingów takie same, dzielniki i napięcie też) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym spytać czy jak będę miał 2x512 Kingston HyperX + 2x512 Geil Ultra to nie będą się "gryźć" (ustawienia timingów takie same, dzielniki i napięcie też) ?

1690036[/snapback]

moze jako 333 bedzie dzialalo stabilnie ale tez watpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomF

Czy ten Asus Premium daje możliwość ustawienia timingów alfa dla pamięci?

Mógłbyś podać ustawnienia wszystkich timingów (i napięcia) dla konfiguracji 4x512? Także przy OC? Widzę, że masz tccd, może to info pomogłoby mi znaleźć stabilne ustawienia na moim kompie

 

Czy testowałeś stabilność tej konfiguracji? GoldMemory? Coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomF

Czy ten Asus Premium daje możliwość ustawienia timingów alfa dla pamięci?

Mógłbyś podać ustawnienia wszystkich timingów (i napięcia) dla konfiguracji 4x512? Także przy OC? Widzę, że masz tccd, może to info pomogłoby mi znaleźć stabilne ustawienia na moim kompie

Czy testowałeś stabilność tej konfiguracji? GoldMemory? Coś innego?

Więc sytuacja wygląda następująco. Asus Premium nie posiada tak rozbudowanych timingów jakie ma DFI NF4.

 

To co posiada to:

Tcl-Tras-Trcd-Trp - Trc-Trfc-Trwt-Twr-1T/2T napięcie do 3,0v

 

I tak dla timingów:

2-5-2-2 - 9-16-4-3-2T napięcie 2,85v chodzi do 217 MHz

 

2-6-3-2 - 11-16-4-3-2T napiecie 2,85v chodzi do 230 MHz

 

Testowane: memtest (czysty), GoldMemory (czysty), Stress Prime 2004 (4h), i najważniejsze: wiele godzin w Battlefield 2.

Powyżej wymienionych ustawień (np. 232 MHz) potrafił przejść pierwsze trzy testy pomyślnie a po godzinie grania w BF2 się wysypać - dla mnie to nie do przyjęcia.

 

Będę jeszcze testował wyższe częstotliwości przy luźniejszych timingach - ale na to potrzeba mnóstwo czasu. A chciałoby się czasem bezstresowo pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie dołączyłem do grona posiadających 4x512MB RAM. Moje wcześniejsze próby zakupienia jednostronnych hyniksów 4x512Mb spaliły na panewce, wobec czego przerzuciłem się na dwustronnego Geil BHDC. No i mam małego zonka. Wsadzam 4 moduły odpalam kompa, wchodzę do biosu, a tam patrzę że płytka ustawiła moduły jako 2-3-3-5 @166MHz. Czym prędzej ustawiłem 2.5-3-3-6 200MHz (oczywiście command rate 2T) i w 122 teście golda mam błędów że hohoho i jeszcze trochę. Zmiana timingów na 3-4-4-8 i napięcia na 2.8V nic nie dały. Z powrotem przestawiłem pamięci na 166 MHz i jak na razie jest stabilne 2.5-3-3-7 2.6V. Będę próbował schodzić dalej z timingami oraz zobaczę ile max. da sie wyciągnąć przy 2.5-3-3-7 (może chociaż 180 MHz). Obecne wyniki z Everesta to: zapis 1600 MB/s, odczyt 4600 MB/s i czas oczekiwania ~60.5 ns. Wyniki będą jeszcze minimalnie lepsze po zmianie timingów/podciągnięciu szyny HTT.

 

Wobec całej tej sytuacji mam pytanie: zawsze wydawało mi się, że pamięci 4xXXX MB automatycznie się przestawiały na 166 MHz przy winchesterach i wcześniejszych, a w przypadku Venice E3 już powinno być 200MHz. Czy na waszych venice też macie takie cyrki, czy tylko moja płytka (Gigabyte K8NF-9 na nForce4 x4) odwala takie cyrki? Dodam jeszcze, że przy 2x256MB jednostronne i 2x512MB dwustronne nie było problemów z pracą na 200 MHz (a nawet mały OC też był możliwy). Osobno parki chodzą bez problemu na 200MHz 2.5-3-3-6-1T.

 

Zapodam jeszcze najnowszy biosik i spróbuję powalczyć o te 180 MHz, ale widzę, że może być ciężko.

 

Sesja zdjęciowa+wyniki z pola walki wieczorem, a teraz trzeba się na korki udać, bo trzeba zarobić na nową kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E3/E6 też 4 kostki domyslnie taktuja sie 166MHz.

1704530[/snapback]

jak miałem razem 2x256 i 2x512 (razem 4 moduły 1.5 GB), to domyślnie było ustawione na 200 MHz i wszystko ładnie smigalo w dualu do 230 MHz, a teraz kupa. Dobra, zobacze co sie da z tym zrobic. testuje ...

 

Update z pola walki:

 

4 godziny walki raczej ze średnm skutkiem. Pierwszy mur napotkałem już na 170 MHz dla pamici. Pomogło przestawienie Max async latecy i read preamble z 8ns, 6ns na 7 ns, 5ns. Na razie wygląda to tak:

Dołączona grafika i goldmemory czysty. Jako że preferuję w podkręcaniu zasadę małych kroczków (nie wiem czy słusznie), to zapodam 175 MHz ibędę dalej walczył. Noc jest długa :). Z tego co zauważyłem, zwiększnie napięcia dla pamięci, w mojej sytuacji, nie daje dodatkowych MHz, więc trzeba kombinować z timingami.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacji z walki ciąg dalszy. No więc jak już pisałem natrafiłem na mur przy niecałych 170 MHz, ale zmiana Max async latency i read preamble 8 i 6 ns na 7 i 5ns spowodowała że udało mi si pokonać 170, 175, 180 i obecnie testuję na 185 MHz. Nie spodziewałem się że opcje max async latency i read preamble będą miały znaczące znaczenie, a tu proszę - prawie 15 MHz więcej i wydaje się że to jeszcze nie koniec. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć za co odpowiadają te dwie opcje? Jeżeli zmniejszenie tych dwóch wartości spowodowało wzrost OC pamięci, to mam nadzieję, że ustawienie np. 6 i 4.5ns da kolejny zysk, ale o tym się przekonam jak trafię na kolejny mur :mur: . Czas zapścić goldmemory na noc na 185 MHz i mam nadzieję, że rano będzie czysto. Do 193 MHz już niedaleko (procesor @2.7GHz przy dzielniku 133MHz), bo tyle właśnie mi jest potrzebne. No cóż - optymalne ustawianie 4x512MB nie jest łatwą rzeczą :( Z pewnością wyciśnięcie ostatnich soków z tych pamięci zajmie jeszcze sporo czasu.

 

UPDATE 19.10

Ciąg dalszy zmagań - 185MHz zostawione na no dało 30 błędów :sad: . Dzisiaj znowu eksperymentalnie bawiłem się max async latency i read preamble i ustwienie tych wartości na wartość 8 i 5ns dało czyste 187 MHz dla pamięci. Obecnie jadę na 2.6 GHz (289x9) przy dzielniku 133 MHz, co daje dokładnie 186 MHz dla pamięci. Wyniki z everest: odczyt 5200 MB/s, zapis 1850 MB/s, oczekiwanie 54 ns, so jest całkiem niezłym rezultatem biorąc pod uwagę timingi 2.5-3-3-7-2T i 185 MHz dla pamięci. O dziwo nie udało mi się uzyskać czystego golda przy 185 MHz dla pamięci i dzielniku 166MHz :mur: - zawsze było kilkaset błędów w testach 122 i 123 i już dalej nie testowałem. W sumie nie wiem dlaczego sie tak dzieje. Kilkadziesiat błędów da sie jeszcze skorygować ustawieniami w biosie ale 700 błędów po 4 minutach testowania już nie.

 

Już mi sie nie chce patrzeć na golda - quick test zajmuje 1.5 godziny i z pewnością nie jest quick, a takich przejść musi być ze 4 żebym uznał wyniki za w miarę stabilne (do późniejszego testowania w windows SuperPi, SP2004, Battlefield2 itp.). No cóż, chyba natrafiłem na szczyt możliwości tych pamięci, ale jeszcze powalczę o 190 MHz.

 

Relację z pola walki przeprowadził starszy szeregowy Maciejko. Spocznij.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta dfi na chipsecie ATI chyba rozwiązuje wasz problem ;)

przynajmniej w kwesti 1T, w kwestii O/C nie ma jeszcze jednoznacznych relacji :D

na pewno dziala 4*512@400@1T i 4*1gb@1T (nie wiem czy tez przy 400)

 

pozdro

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh Panowie. Nie biadolic tylko lapac za sluchawki i szukac znajomych w USA. 4x512MB to juz przeszlosc :wink:

 

Dołączona grafika

 

Ot tak poprostu. Bez zadnych optymalizacji. Wsadzilem i sru. 280MHz z 1T mnie calkowicie zaspokaja (4xTCCD nie dawalo rady stabilnie 280MHz 2,5-3-3-2T). Tylko ze sie strasznie grzeja. Nawet na 2,7V sa cieplejsze niz Wielblady! Wiec dalem 2,6V i gitara.

 

Pamiatki to oczywiscie Cruciale Z503. W dniu zakupu byly rowniutko za 300$. Drugi komplecik za kilka godzin laduje u kolegi Racucha.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh Panowie. Nie biadolic tylko lapac za sluchawki i szukac znajomych w USA. 4x512MB to juz przeszlosc  :wink:

 

1711033[/snapback]

Hehe Nie każdy ma znajomych w USA a jeśli bym miał to nie tylko pamięci bym miał z USA ale i całą reszte kompa... Części z USA to jest nadal spora bariera dla większości z nas a przynajmniej dla mnie więc stoje twardo na ziemi i kupuje to co mogę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy temat czas zapodać A64 + 2x1024 MB rzadzi

;)

no i tzw., tabelka o osiągach (jak zwał tak zwał)

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=67762

poznym wieczorem tez coś zapodam na ich temat

Narazie tak biegają(deko inne nastawy niż u Lancera)

http://img482.imageshack.us/my.php?image=c...mhzspiok4by.jpg

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy temat czas zapodać A64 + 2x1024 MB rzadzi

;)

no i tzw., tabelka o osiągach (jak zwał tak zwał)

1711187[/snapback]

Rządzą to chyba ale tylko Cruciale :wink: ale to w sumie żadna nowość że na 2 x 1GB można uzyskać duże FSB - szkopuł w tym że u nas nie da rady kupić pamięci marki Crucial lub innych na odpowiednich kościach :cry:

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez mozna. Testowalem Kingstony i GoodRamy na tych samych Micronach co Crucial. Niestety nijak nie osiagaly tego co moze Crucial. 250MHz z lednoscia 2 kostki wyciagaly.

1711335[/snapback]

A masz może linka do kupienia tych 1GB kostek co lecą 250 MHz ?

 

P.S. Oczywiście z "ledwością" rozumiem stabilne 250 MHz - windows,programy,gry ? Testowałeś kilka godzin w BF2 ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może linka do kupienia tych 1GB kostek co lecą 250 MHz ?

 

P.S. Oczywiście z "ledwością" rozumiem stabilne 250 MHz - windows,programy,gry ? Testowałeś kilka godzin w BF2 ?

1711399[/snapback]

 

Tutaj mozecie kupic te Cruciale i bez problemu wysla wam je do polski. ...tylko ze cena zamiast 300$ to 377Euro (z wysylka). ...ale w koncu mieszkamy w EU, krainie mlekiem i miodem plynacej... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...