Skocz do zawartości
Oort

Usunięcie Wentylatora Z Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż sytuacja wygląda następująco. Nie mam obudowy, płyta główna jest przykręcona do ściany, zasilacz też, więc wszystko jest luzem i cyrkulacja powietrza jest, jak sądzę, dobra :)

 

Na procesorze wentylator jest niesłyszalny i gdy odłączam ten z zasilacza, komputer jest cichuteńki :D

 

No i teraz pytanie, czy jeżeli usunę ten wentylator na stałe, to jaka jest szansa, że zasilacz pójdzie z dymem? Może ktoś ma podobną sytuację jak moja i robił podobne eksperymenty. Zasilacz to oczywiście Codegen 300W :-P Może jakby mu zrobić dodatkowe dziury, to będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie jest najlepszy pomysł <_< Nie dość że codegen to jeszcze bez wentyla... no chyba że chcesz sie sprzetu szybko pozbyć.... <_<

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harry86 btw "według" sie pisze przez "u" :) bez obrazy oczywiście  :D

1579648[/snapback]

Sorki, poprawiłem juz, mam dysleksje i mam na to papiery! ha! I tak w miare mało błędów popełniam bo staram sie częst zagladać do słownika jak coś pisze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja sądzę że jeżeli zasilacz nie jest w obudowie to wystarczy wyciąć parę dodatkowych dziur i puścić wentylator na 5 V.

 

Myślę że starczy.

 

Ja miałem tak zrobionego Tech Mastera 300 W (parę dodatkowych dziur w obudowie zasilacza i wentylator puściłem na 5 V) tylko że on zbytnio się nie przemęczał przy PIII 1000 Mhz i GeForce 4 MX :), no ale pracował w zamkniętej obudowie typu Midi Tower, a twój będzie brykał na "świeżym powietrzu" :).

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi coś choćby minimalnie dmuchać. Testowałem kiedyś patent zasilacz bez wentyla przymusowo bo po prostu żadnego nie miałem pod ręką :) Na początku było OK ale potem zaczęło robić się gorąco i zaczął lekko śmierdzieć. Wachlowałem od czasu do czasu "Wyborczą" to było dobrze :)

Ja bym dał 120 mm (np Coolerspirita z allegro) puszczonego na 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pasywnym zasilaczem sa problemy. Wiele zestawow WC z blokiem w PSU ma dodatkowy wentyl nawet pomimo wydajnego bloku wodnego... ryzyko jest tym wieksze ze efektownie konajaca zasilka najczesciej zabiera ze soba wiecej sprzetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...