Skocz do zawartości
xpektor

Modele Samochodów

Rekomendowane odpowiedzi

odkopuje topic zeby nowego nie zakladac.

potrzebuje jakis link do sklepu gdzie zprzedaja zebatki/gotowe przekladnie do elektrykow. mam takie silniczki jak sa montowane w zabawkach (takie male troche splaszczone). maja one wal chyba 1mm (nie moge znalesc sowmiarki zeby sprawdzic dokladnie) i potrzebuje zrealizowac naped do kol osadzonych na wale chyba 1.5mm bez przerabiania tego z przelozeniem 5:1 (moze byc 6:1)

 

edit:

poprawka:P kola 3mm. wal silnika 2mm

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnie zerknij u mnie na sklepie za tymi zembatkami ;]

Szukaj wg. klucza

zembatka na silnik = pinion gear

zembatka odbierająca = spur gear

Linki znajdziesz na poprzedniej stronie.

W razie wątpliwości atakuj mnie na gg najlepiej w weekend (tylko napisz kto Ty jesteś bo nie znoszę anonimów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak to jest że jak jest się młodym to kompletnie nie stać na takie rzeczy, a w wieku - ~10 lat posiadanie takiego czegoś to szczyt marzeń. Ja miałem tylko kilka elektrycznych RC ale to było wolne badziewie - z 12km/h bez zawieszenia.

 

A teraz kiedy teoretycznie mógłbym coś takiego kupić - cóż jakoś mnie już tak nie ciągnie - wolę do prawdziwego samochodu zbierać bo właśnie jazda prawdziwym mi sprawia więcej przyjemności.

 

Ale mimo wszystko jakbym miał nadmiar kasy, to musiałbym to kupić. Ten jest piękny: http://www.hpieurope.com/piw.php?lang=en&partNo=7477

 

 

A to jest dobre - z czego są te opony? http://www.hpi.tv/show_video.php?lang=en&videoID=48 :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze takie modele to siwetna sprawa ;] Ale tak jak napisal Varrol, ja rowniez jak bylem dzieckiem taka zabawka byla rzadkoscia.

 

Teraz czlowiek juz stary... noo ale zawsze na poleczke w fajnym miejscu sobie postawic np BMW 645 Ci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co?? Macie już po 60 lat?

Hhehe no az tyle to nie ;]

Ja ogolnie lubie przelamywac pewne zabobony i dziwne zwyczaje naszej spolecznosci ;]

Ale jakos bede mial wyrzuty wydawac kase na zabawki ;]

Ale tego B M W sobie kupie ;] A co ;] W koncu facet zawsze bedzie dzieckiem ;]

...ludozerca chce cukierka... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przyspieszenia, to widziałem mały reportaż o tym na TVN Turbo. O ile mnie pamięć nie myli, to te spalinówki, którymi się ścigali po torze miały 0-100km/h poniżej 2 sekund (sic!).

Po pierwsze stosunek masy do mocy, po drogie paliwo - gdyby w normalnych samochodach dało się tego używać (czytaj: silnik i przeniesienie napędu jakoś by wytrzymało), to nawet rodzinne kombi miałoby poniżej 10 sekund do setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...rodzinne kombi miałoby poniżej 10 sekund do setki."

 

A to jakiś problem? Jest cała masa rodzinnych kombi robiących setkę w 8-9 sec. Cóż w tym nadzwyczajnego? Nie trzeba do tego paliwa z domieszką nitrometanu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z bratem zgubilem samolot rc na lotnisku , juz sie nie odnalazl :( 1k zl w plecy

 

co do samochodow to niekoniecznie jest sie na to za starym , mojego kumpla stary 40L? , mial rc spalinowe (teraz nie wiem bo sa w USA) to na zawody jezdzil i sie bawil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przyspieszenia, to widziałem mały reportaż o tym na TVN Turbo. O ile mnie pamięć nie myli, to te spalinówki, którymi się ścigali po torze miały 0-100km/h poniżej 2 sekund (sic!).

Któryś z modeli Serpenta (www.defenateam.pl) robił setke w 1.27s na dość słabym silniku, a mógł jechać spokojnie dużo ponad.

 

Ja mam model Tamiya TT01, do jeżdżenia pod blokiem idealny i niedrogi, do jazdy extremalnej to on sie nie nadaje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy w tym temacie i szukam kogoś, kto mógłby mi pomóc fachową poradą.

 

Chciałbym sobie sprawić model 1:18 hondy civic (www.siuwaks.pl/modele/images/_18ff-civic.jpg)

z silnikiem elektrycznym. Na stronie siuwaks.pl nie znalazłem info o jakimkolwiek silniczku w tej furce :/

Jak i gdzie mógłbym dostać takie cacko? Ile bym za to musiał zapłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ta furka nie ma silniczka, to model statyczny.

 

Jeżeli zaś chciałbyś micrusa (tak potocznia zwana jest skala 1:18) to takiej hondy nie dostaniesz. Modele tej skali (HPI, X-ray, LRP, różne podróbki itp.) to wiekszy koszt, około 300zł i więcej. Oczywiscie nie ma tu co liczyć na takie bajery wizualne jak w tej Hondzie, ale to też zalezy jaką Ty masz pomysłowość, być moze sam takie coś wykonasz, choć o otwieranych drzwiach itp. nie może być mowy.

 

Są też oczywiscie X-mod's ale to raczej zabawki. Skala 1:28, części opcjonalne, możliwość modyfikacji wyglądu. Ale nie oszukujmy się, nie warto. Bardzo kiepski napęd, słaba jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_gringo_dado dzięki za odp :D

 

Bardziej zależałoby mi na wypasionej furce, którą mógłbym pojeździć po asfalcie, betonie itp. Niekoniecznie na czymś, co miałoby stać i łapać kurz na półce. `Terenówki` raczej odpadają. Samochodzik nie musi być duży, dł. ok. 30cm.

Da rade takie modele dostać? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...