Skocz do zawartości
Sid

Problem Z Dyskami Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie powiem dokładnie od kiedy wystąpiły problemy, bo zauważyłem to przypadkiem. Otóż może pokaże kawałek loga:

hub 1-0:1.0: state 5 ports 2 chg fffc evt 0004uhci_hcd 0000:00:07.2: port 2 portsc 009b,00hub 1-0:1.0: port 2, status 0101, change 0003, 12 Mb/shub 1-0:1.0: debounce: port 2: total 100ms stable 100ms status 0x101usb 1-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 4usb 1-2: ep0 maxpacket = 8usb 1-2: new device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3usb 1-2: default language 0x0409usb 1-2: Product: SPRING-Rev1.1usb 1-2: Manufacturer: ----- Ltd.usb 1-2: SerialNumber: 101112803343usb 1-2: hotplugusb 1-2: adding 1-2:1.0 (config #1, interface 0)usb 1-2:1.0: hotplugub 1-2:1.0: usb_probe_interfaceub 1-2:1.0: usb_probe_interface - got iduba: device 4 capacity nsec 500736 bsize 512uba: device 4 capacity nsec 500736 bsize 512 /dev/ub/a: p1hub 1-0:1.0: state 5 ports 2 chg fffc evt 0004
Ostatnio włączyłem debugowanie więc jak widać info jest szersze. No i gdzie problem? Otóż podłączyłem czytnik a on nie wykrył czy są jakieś dyski... Tak samo jak pendrive'a podłącze.

 

Dodam iż oczywiście mam wkompilowaną obsługę USB Mass storage.

Kernel - 2.6.10

Korzystam z udev.

Na Gentoo ;)

 

Pozdrawiam ;)

 

----EDIT - ważne ;)----

 

Myślałem, żeby wysłać do jakiegoś moda requesta o skasowanie bo sobie poradziłem. ;) Ale jestem zasady że jak ktoś kiedyś będzie miał taki problem a poszuka na forum to znajdzie ;)

 

A więc co mnie zmyliło/ni dało spokoju: otóż to:

/dev/ub/a: p1

już kilka razy się temu przyglądałem, wyglądało na jakis błąd w zapisie, szukałem /dev/usb/* itp. Widocznie w 2.6.x dyski nie nazywają się /dev/sdX tylko /dev/ubX ;) czyli tworzy on urzadzenie, np. /dev/uba1 ale nie informuje o tym ;)

 

Od moderatorów zależy czy warto zostawić przyszłym pokoleniom czy wywalić ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej byłoby dopisać do tego tematu: 1582557[/snapback]

Wątpie żebym dostał gdzieś odpowiedź że od 2.6 nie ma /dev/sdaX dla USB Mass tylko /dev/ubX, bo w tresci postu nie napisalem ze to po przejsciu na 2.6 a jedynie że chyba "padło" - bo przypadkowo to zauważyłem...

 

BTW. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...