Skocz do zawartości
Beckson

Prescott I Jego Temperatury.

Rekomendowane odpowiedzi

Cze!

Mam sprzęt taki jak w sygnaturce. Myślę, że w tym temacie powinni wypowiadać się wszyscy posiadacze owych procków. Jakie macie temperatury? Ja mam w idlu około 37*C, a w stresie około 60*C. Procek jest na standardowym wentylu. Dodatkowo mam w budzie zamontowane dwa wiatraczki 80x80 wyciągające. Przypadkowo w moim BIOSie znalazłem ciekawą opcję. Polega ona na kontrolowaniu obrotów wiatraczka przez płytę główną. Gdy opcja jest załączona wiatrak ma około 2200 obrotów. Jeżeli opcję wyłącze chodzi ona na maksymalnych obrotach około 4000. Mam do was pytanie: czy znacie jakiś program do kontrolowania obrotów z Windows'a? W speedfanie mi kontrola nie działa. Zmniejszam procenty obrotów a to nic nie daje. Ma ktoś coś do polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

everest pokazuje obroty - do kontroli tylko soft z plyty glownej

 

ja mam p4 540J puszczone na 3,6

 

na boxie mialem max 50 w stresie a w idle to juz zalezalo od obrotow wentylatora....

 

teraz wymienilem chlodzenie na http://www.thermaltake.com/coolers/cl-p002...silentTower.htm

 

w idle 32-36 a stres 40 - w upaly jakie niedawno mielismy bylo nawet 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usz ci mowie

 

sciagnij sobie ze strony producenta programik EasyTune 4 chyba ze usz sa nowsze

 

tam sa opcje do ustawiania rpm w zaleznosci od temperatury

 

pozatym chyba najlepsza opcja jest zakup fan mate :)

 

pozdro

 

PS odnosnie temperatur aktualnie mam na starcie 35, w idlu 39/40 w stresie do 60 i cisze :) zainwestuj w chlodzenie chyba ze cie suszarka nie rusza ;). z tego co wiem to bigtyphoon jest aktualnie debesciak

Edytowane przez Tsoushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

To masz i tak bardzo niskie temperatury.Moj proc p4 3,00@3,20 prescot 478/step

DO na pentagramie 100cu i obrotach 2000 mial na poczatku mial 44/62 a w upalny dzien to dochodził do 68.Ale teraz dowaliłem mu tunel bezposredni dopływ powietrza do wentyla z zewnatrz obudowy to mam 37/53.A na boxie biedak to do

76 st dobijał :-P .Te procki to naprawde nie złe grzałki.

Edytowane przez Arczi2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 42-43 st. w stresie w letnie dni ale trzeba doliczyć że asusy chyba zanizają o 7-10st. a spód Arctica jest daleki od idealnego więcj jest to chyba dość dobry wynik  :D

1594613[/snapback]

Nie no staqry daj spokoj 43 st w stresie na tym procku w upalny dzien

Masz dokladnie ten sam proc co i nawet stepping co ja to trzaby go woda chłodzic i to z lodem zeby miec taką temp :lol: Nie sugeruj sie jednak co ta lyta asusa ci pokazuje :mur: w twoim pewnie ci zaniża z 15-20 st kumpel ma tego samego proca i serie nawet co ja i ma na wc po paru godzinach w stresie 48 a to dosc dobre wc :rolleyes:Te procki to małe piecyki

Edytowane przez Arczi2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no staqry daj spokoj 43 st w stresie na tym procku w upalny dzien

Masz dokladnie ten sam proc co i nawet stepping co ja to trzaby go woda chłodzic i to z lodem zeby miec taką temp  :lol: Nie sugeruj sie jednak co ta lyta asusa ci pokazuje  :mur: w twoim pewnie ci zaniża z 15-20 st kumpel ma tego samego proca i serie nawet co ja i ma na wc po paru godzinach w stresie 48  a to dosc dobre wc  :rolleyes:Te procki to małe piecyki

1594647[/snapback]

Moze być :) no tak pokazuje, wiem że nie nalezy temu wierzyć, no ale Freezer 4 potrafi solidnie wyciągać z proca ciepło a porównywać box do Freezera to niebo a ziemia :D, jedno pytanie do właścicieli P4 na jakim voltażu powinienem dobić do 3.75Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz IC7 a ja p4p800-x :? ale 250 FSB wchodzi do windy na standard vcore, testów żadnych, max bootoje do biosu przy 266 FSB, ostatnio mosfet poszedł na płycie, niewiem dlaczego, komp był niepodkręcony, tylko karta :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz  IC7 a ja p4p800-x  :?  ale 250 FSB wchodzi do windy na standard vcore, testów żadnych, max bootoje do biosu przy 266 FSB, ostatnio mosfet poszedł na płycie, niewiem dlaczego, komp był niepodkręcony, tylko karta  :?

1595216[/snapback]

 

No u mnie to wyglada mniej wiecej tak

p4 3,00 478 prescot st DO standardowo 1,28 v

@ 3,20/ 1,28

@ 3,40/ 1,33

@ 3,60/ 1,38

@ 3,70/ 1,41

@ 3,80/ 1,43

ale an abicie IC7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod ten temat, bo pośrednio wiąże się z tym problemem.

Stwierdzam ,że ostatnio Abit "zaszalał" na całego z pomiarem temperatur na swoich płytach. Rzecz dotyczy płyty AS8 - ukazał się nowy bios do tego mobo z nową, auktualnioną kalibracją czujników (v.18). Jako, że byłem trochę do tyłu z wersjami - postanowiłem biosik updatować.

Teraz najlepsze - P4 520 miał do tej pory temp. w idlu 44-45, stres 52-54, w czasie tych kosmicznych upałów - o dwa stopnie więcej. Po zmianie biosu: idle 35-36 stopni, max stress 47-48. Wszystko na boksowym wentylu. Wierzyć mi się nie chciało, ale zajrzałem na forum Abita:

 

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...6&highlight=AS8

 

i widzę, że niektórzy podobne odczucia.

 

Mam wrażenie, że jednak poprzednie temperatury były bliższe prawdy, a Abit zmienia swoje "legendarne" zawyżanie temperatur ekstremalnie - za Asusem w drugą stronę. Szczerze mówiąc stawia to na głowie wszelkie próby sugerowania się temperaturami podawanymi "z płyty" przy OC

Potwierdzcie lub zaprzeczcie - zejście 10-12 stopni to norma przy takiej rekalibracji, czy rzeczywiście Abit przesadził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechce nikogo obrazić ale na najnowsze platformy abit nieco się popsuł z podkręcalnością, taka jest moja opinia, teraz na czele jest Dfi :rolleyes: co nie zminia faktu że chciałbym mieć abita IC7 itp. bo na socket 478 jest poprostu najlepszy :wink: może chcielibyście opchnąć :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz 500 i jest Twój  :-P

1597542[/snapback]

Heh :D nie dzięki B) narazie pomęcze się na swojej, nie jest aż tak źle no ale była już raz na gwarze a nie wiem czy wytrzyma podkręconego proca :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jest na idle okolo 40-42 st, przy obciazeniu skacze do 55-58

Ale te temperatury i tak sa 'niskie' - ostatnio zmienilem paste termoprzewodzaca.

Wczesniej byl silikon dostarczony z wentylem boxowym

a niedawno znalazlem w gratach paste Titan TTG-S104, wyczytalem gdziesz ze

ma 50% srebra. Reszta rzeczy czyli wentyl i Vcore w standardzie (nic nie zmienialem

na razie :) ).

Na silikonie od Intela to mialem piekarnik. W idle temp nie schodzila ponizej 50

a po rundce w NFS mialem czasem 70 :-|

Teraz w planach mam WC wiec licze na to ze temp znowu spadnie.

 

Dodatkowo wydaje mi sie ze Asus kontroluje predkosci wiatraka na procu w zaleznosci

od temp na ... MB :blink:

Jezeli nie przekracza kolo 28 st. (moja buda jest dobrze wentylowana)

to predkosc duzego wentylatora nie wzrasta przy wiekszym obciazeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...