Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja musze tutaj przyjsc z jakims problemem, ale nie raz juz pomogliscie wiec:

 

Nie wiem co sie stalo ale moja barracuda dzis padla nie wiadomo dlaczego. Windows i bios przestaly go widziec itp. Myslalem,ze sie spalil.

Odpalilem jeszcze Partition Magic i OLE. Dysk widac lecz bez litery itp itp. Analiza dysku: Juz nie pamietam jak to lecialo ale mniejwiecej cos ze nie moze odczytac jakiejs sygnatury plikow. W zaden sposob nie moglem nic zrobic. Aby ratowac dyska ( prubowac ) zrobilem formata i skonwertowalem z NTFS na FAT 32. Po formacie dysk hula jak nigdy,ale mniejsza z tym. Mialem na nim dosc wazne dane a tu wypadl format. Pruby z odzyskaniem danych poprzez R-Studio splonely na panewce, gdyz nawet jakies dane uda sie odzyskac to jest wszystko tak wymieszane,ze nie sa to dane np z danego pliku.

 

Wiecie moze w jaki sposob choc czesciowo moge odzyskac interesujace mnie dane ??? I co moglo spowodowac taka padake tego dysku ????

 

BTW: Przed padaczka dysku zauwazylem, ze jezeli cos na ten dysk zgrywalem to szlo OOOOKRUTNIE WOLNO, jakgdyby ssac z neta z predkoscia jakis 20 KB.

Dzieki z gory jak zawsze za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te wazne dane miałeś na tym obszarze na którym już leży nowa partycja ? Czy wszystkie partycje były NTFS ? Bo jak tak to nie wiem co zrobić, ale jesli partycja z waznymi danymi była FAT to możesz jej poszukać Ranish Partition Managerem.

 

Ja od czasu kiedy zniknęły mi faty z dysku i cudem udało mi sie je odzyskać mam spisane dokładnie gdzie zaczynają się partycje w układzie CHS. A że teraz mam NTFSy to nie znalazł bym ich już :( Dlatego karteczka z adresami jest taka wazna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...