Skocz do zawartości
BENITO

Fanatycy Musclecarów Łączcie Się!

Rekomendowane odpowiedzi

S_Works co za wersja silnika V8 bulgocze w tym Mustangu i ewentualne mody. Dla mnie jedyna słuszna buda dla najmocniejszych silników to tylko Shelby. Tu jeszcze trzeba popracować nad autem a jest co robić.

 

BENITO zgadzam się z Tobą, mocny plask i tyle. Zderzak a'la Eleanor GT-500 a powinien zostać klasyczny wygląd tego nadwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz wyglada stan posiadania tego garazu, tam byly wtedy 2 Mustangi, jeden zwykly za 20000zl (bialy, widac kawalek obok Riviery) i ten tuningowany, oba sie sprzedaly dosc dawno temu wiec to juz chyba nieistotne jakie mialy silniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kocham Chargery, szczegolnie model z Szybkich i Wscieklych :] xD

 

A tak po za Chargerem, to:

 

- Challenger`71

- Chevvy Camaro 1

 

Moze mi ktos odpowie na 2 pytania:

 

1. Czy w Polsce mozna posiadac samochod z wystajacym silnikiem tak jak ma Charger w Szybcy i Wsciekli?

2. Czy ktos wie, co to za samochod, ktorym Vin Diesel na samym koncu Tokio Drift jedzie? Nie byl to czasem Plymouth Roadrunner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Mozliwe, nie znam sie na tym, ale efektownie to wyglada xD, moze za pare lat sobie taki samochod zmontuje hehe, tylko wlasnie nie wiem czy molgbym takim po polskich drogach jezdzic ;d

 

Chyba ze pierw pojechalbym na przeglady itp. z normalna maska, a potem w garazu zmienil na taka jak ma FaF Charger xD

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję - To jest Roadrunner "Hammer". Kiedyś go tu już chyba linkowałem.

 

BENITO, wiem, ze troche późno, ale mentalnie zaczynam się przygotowywać do robienia tego spisu.

Na poczatek pójdzie podział na marki, a później będziemy stopniowo zagłębiać drzewo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S_Works jak tam ten Charger co to go odnawialiscie? Jakies zdjecia, czy cos? :]

 

Chyba do 10 lipca buda ma byc gotowa, jest o to jakis grubszy zaklad z blacharzem (artysta w swoim rzemiosle zreszta) potem bedzie naprawa przednich blotnikow (pogniecione rogi, ktos go chyba widlakiem wpychal do kontenera :-( ). Tu widac http://tinyurl.com/2ubora4

Charger zostal zakupiony z nieoryginalnym silnikiem 400 cui ktorych nigdy nie bylo w tym modelu, poniewaz 426 Hemi kosztuje makabryczne pieniadze kolega bedzie kupowal 440 Magnum, do tego skrzynie 727 TorqueFlite czterogardzielowy gaznik i jakies dobre kolektory.

Da rade, od 0-100 Km/h pewni zrobi w jakies 6sek. ;-)

P.S.

Moze za rok pojedzie na Race 61, mam nadzieje ze sie zalapie.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych mały update z renowacji Dodge Charger'a, jest postęp ale do Finowfurtu w tym roku jeszcze nim nie pojedziemy, blacharka na ukończeniu, lada tydzień ma być malowany podkładem itd. silnik też już jest: 440 ze skrzynią 727 Torqueflite, kolega zrobił specjalny stojak do który ułatwia robotę - auto można obracać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link do galerii

https://picasaweb.google.com/intimidator69/TheCharger#

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, spodziewalem sie czegos wiecej po 4 latach, mimo, ze kolega pewnie pracuje sam lub z niewielka pomoca nad tym. ; d

Edytowane przez reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szłu nie ma, tyle można zrobić w 2 tygodnie, wnoszę po fotkach bo nie wiem co tam siedzi dokładnie, ale ja widzę oczyszczoną budę (rozkładanie i piaskowanie to tydzień pracy)i odpimpowany silnik o ile robił to sam to rispekt jak to jakiś gotowy kit z usa to też idzie to szybciej ogarnąć ;)

no ale wiadome jak się robi dla siebie po godzinach z własnych funduszy to tak się właśnie przeciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje czy buda nie poszła do piachu? jeśli się nie mylę to dlaczego? :unsure:

 

Oczywiście trzymam kciuki za powodzenie projektu.

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o terminy to sporo zawalił blacharz, buda była u niego rok dłużej niż było obiecane. Poza tym jak słusznie zauważył slavOK, auto jest robione z prywatnych funduszy po godzinach, sam zakup silnika ze skrzynia to było ~6000zł, a jeszcze dochodzi sporo elementów blacharki, do kupienia będzie winyl na dach i trochę elementów tapicerki oraz od groma drobniejszych elementów.

@ reaktiv

Auto zostało zakupione 2 lata temu - skąd wytrzasnąłeś 4?

 

BTW Czy w tym roku wybiera się ktoś do Finowfurtu lub inny poważny zlot?

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S_Works

 

Hmm, zmylila mnie w takim razie data postow :D Bo w 2010 pytalem jak tam ida prace, a wszystkie inne posty wczesniej sa z 2007 hehe

 

Widocznie coś się pomieszało na forum, w ogóle nie widzę swoich wcześniejszych postów na temat Chargera jest dziura między 2007 a 2010, te z 2007r. dotyczą Forda Ranchero który jest w innym rybnickim garażu. Muszę się wybrać do jeszcze jednego garażu gdzie stoi inny Charger, stary pick-up Dodge'a i chyba jeszcze jakieś cuda. Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne foty, kilka ciekawych aut.

 

Ale niektorzy to bezguscia jesli chodzi o felgi. A konkretniej o te wielkie chromowane smieszne felgi. Jak np. w tym Challengerze na poczatku, albo te w tym na 141 zdjeciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wygląda to tak jak na zdjęciach z poprzedniego postu.

Dopiero na wiosnę ruszą jakieś konkretniejsze roboty, wkrótce też wybiorę się do garażu gdzie stoi jeszcze jeden Charger, Dodge Business Coupe i stary pick-up Dodge, a w planach mam tez wyjazd aby zobaczyć Chargera od<span style='color: red;'>[ciach!]</span>ego na totalnie mega wysoki połysk, wychuchany do ostatniej śrubki.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niklowac rame ? Wiesz jaki to jest koszt ? Po za tym w jakim celu ? By się świecila ? Kwestie techniczne takiwj operacji pomijam bo nie mam pojecia czy gdzies w polsce jeat taka wanna co pomieści 5m. rame.

 

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...