Skocz do zawartości
BENITO

Fanatycy Musclecarów Łączcie Się!

Rekomendowane odpowiedzi

Same autka stosunkowo nie sa takie drogie... za Mustanga 1968 jesli bym mial taki kesz to bym dał :P Jedyny minus to paliwo...nie zadlugo 5zł/l , powiedzmy ze pala 20l/100km to bedzie 100zł/100km :[ Droga zabawa jakby nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie, ale jesli kogos nie stac na koszta utrzymania i chce gazowac klasyki to niech se lepiej kupi wozidlo 1.2l...

 

rumun, ciekawe linki- o tym sports coupe forda nic a nic nie slyszalem/ czytalem, a to sytuacja nieczesta jesli chodzi o motoryzacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camaro drugiej generacji

http://www.musclecarclub.com/musclecars/ch...history-2.shtml

 

najchetniej posiadlbym 2 wersje :

 

1) wyczynowa

RS/SS 396 (najmocniejszy), WYLACZNIE z roku 1970 - pozniejsze mialy z roku na rok nizsza moc...

Dołączona grafika

 

2) 'na codzien' - dokladnie takiego (nawet co do koloru) camaro w wersji SS :

Dołączona grafika

Piekno w czystej postaci !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jesli Camaro to tylko 1st generacja... tak druga jakos mi nie podchodzi, szczegolnie versja codzienna ;)

Cudo w samochodwoej postaci, ideał na kołach:

Chevy Camaro 1968

http://www.musclecarclub.com/musclecars/ch...amaro-1968c.jpg

http://www.pjsautoworld.com/1960cars/1968c...arors-ssfrt.JPG

http://www.musclecarcalendar.com/CarShows2...y2004%20076.jpg

http://www.audioelite.com/images/cars/68ca...et%20Camaro.JPG

 

Wystepuje tez chyba w jakims teledysku Holly Valance (taka piosenkarka chyba). Stoi na swiatlach gdy rusza...otwieraja sie swiata :D Cud miod...

 

Gaz do takiego autka:> istna profanacja!

 

 

Moze poskladamy sie na:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1967-CHEVY-...1QQcmdZViewItem

ewentualnie ten:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1968-Chevro...1QQcmdZViewItem

 

 

?? B)

 

 

 

Sorka z 3 modyfikacje ale to naprawde jest warte uwagi!!!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1968-SHELBY...1QQcmdZViewItem

1968 Ford : Mustang SHELBY GT500

...ide po szmate... wytrzec pod fotelem...

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej generacji tez sa piekne - takiego convertible-a tez bym przelknal ;)

Z tamtych lat tylko Mustangi moga im dorowanc pieknem. Ale to nie zmienia faktu, ze Camaro 'codzienne' jest fantastyczne a kazdego kto uwaza inaczej wyzywam na walke konna, albo piesza... ;)

 

A tak nawiasem - chyba juz byl gdzeis watek o musclecarach, bo jakos mam solidne de-ja-vu... Xpector- mysmy chyba juz kiedys dyskutowali o wyzszosci 1-szej nad 2-ga generacji Camaro i odwrotnie... hmm...

 

EDIT: dobra, znalazlem - jednak to nie z Toba 'dyskutowalem' wtedy... :)

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wlasnie mysle i mysle... ale nic takowego sobie nie przypomnialem :] Ale do walki pieszej bym stanal, bo 2nd generacja jest obrzydliwa. Ma całkowicie innego stajla od 1st. Jak w ciagu roku mozna bylo tak autko skopac :[

Kwestia gustu. Mysle jednak ze "codzienny" to ostatecznosc w Twojej mniemaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wymarzony a zarazem ulubiony samochód to oczywiście Ford Mustang Shelby GT500 `67 lub `68

 

A zdjęcia tutaj

 

PS jak była podana ta stronka to sory ale nie miałem czasu na czytanie całego tematu bo pisze z kafeji nad morzem

 

PPS Pozdrówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia 1585368[/snapback]

Co za debil wymyslil dzwieki na stronach www i to szczegolnie takie.

 

Kurde wieza na maxa prawie rozkrecona, muzyczka z ghost in the shell 2 leci sobie wchodze i te pisk :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to że w takim mocnym aucie jak shelby gt500 '67 dali tylko 4 stopniową skrzynię biegów

1585435[/snapback]

Hhehe sorki a dlaczego mieliby dac wyzsza niz 4 ??? zawsze mozna bylo wybrac wersje z 3 stopniowym automatem ;)

 

W tamtych czasach silniki byly tak mocne, ze nie potrzebowaly wyzszych przelozen. 5 bieg dodano dopiero jak sie zaczal krysys paliwowy w celu zredukowania spalania przy wyzszych predkosciach itp. Stad tez jakis czas tamu zaczeto dodawac 6 bieg...

 

Pozatym im mniej mechanizow tym mniej rzeczy mogacych sie sypnac :)

 

Co do gazu w takim autku. To zadna profanacja, widzialem duzo autek amerykanskich na zlotach z bardzo dobrymi, amreykanski instalacjami gdzie osiagi byly na porownywalnym poziomie co benzynka. A instalacja tak schowana ze poki nie walnac sie na glebe i zajerz podspod nie zauwarzylo by sie jej....

Na pikniku country 4lata temy byl gosciu orginalnym mustangiem gt500, zolciultki. z tego co mowil to wachy przy spokojnej jezdzie pali 10/100 a gazu kolo 20 :) hehe ale co tam i tak taniej wychodzi niz za PB...

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno temu zakochalem sie w camaro iroc z28 ale jak zobaczyłem wnetrze to az mnie odrzucilo.... :(

no ale tu juz widzialem lineczki szczegolnie ten z biłą skórą w srodku i powoli wraca mi wiara w te furki....:)

 

choc camaro 4 generacji tez mi sie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wlasnie mysle i mysle... ale nic takowego sobie nie przypomnialem :] Ale do walki pieszej bym stanal, bo 2nd generacja jest obrzydliwa. Ma całkowicie innego stajla od 1st. Jak w ciagu roku mozna bylo tak autko skopac :[

Kwestia gustu. Mysle jednak ze "codzienny" to ostatecznosc w Twojej mniemaniu ;)

1585362[/snapback]

Trzymajcie mnie, bo nie zdzierze... dajcie mi zbroje i konia, KONIA, KROLESTWO ZA KONIA !

:)

Nie tylko nie jest obrzydliwy, ale jest piekny ! Pierwsza generacja tyz je pikna, i nie wzgardzil bym zadnym z nich :)

 

Co do gazowania - to ja bym do takiego wrzucil naped elektryczny - tak z 30KM + akumulatory, zeby byl ekonomiczny i nie zanieczyszczal srodowiska. A spiewanie oryginalnej V8 puszczalbym z plyty CD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pfff

tez bym nie wzgardzil zadnym camaro... Jesli bylby inny niz 1st generacja, to bym go sprzedal, dolozyl i kupil z najwspanialszej serii ;)

 

Wierzchowiec nawet nie pomorze :P

 

No wiesz elektryki obcnie to bardzo mocne jednostki ;) w sam raz dla takiego camaro czy mustanga. Do tego ten dziki ryk z pod maski... ;)

 

Wiecie cos moze o jakis zlotach musclerow w Polsce:>? Gdyby byl blisko z checia bym sie przejechal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno raczej o zloty muscle car w naszym kraju, ale za to sa organizowane zloty samochodow amerykanskich. Organizacja takich zlotow zajmuje sie www.flamingwheels.pl

Trzeba przyznac, ze mozna tam zobaczyc kilka muscle carow. Zreszta zdjecia wyzej pokazane przez Abrama pochodza wlasnie z takiego zlotu, ktory sie odbywal w Radomiu (nie pierwszy raz), wiec Ty masz troszke daleko do Radomia :P Ale za to ja Cie tam spokojnie moge godnie zastapic ;] Bylem na jednym z takich zlotow (wlasnie tam widzialem to Camaro do ktorego umiescilem linki na 1 stronie) i musze pzyznac, ze jest na co poaptrzec. Chociaz wiekszosc samochodw, jest z lat '80 i '90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlukaj na ebay.com ... tam to sa furki. Niektore klasyki, nie w idealnym stanie, ale bryczki 1st klasa!

Ten nawet fajny, ale nie ten rocznik ;)

 

Ile kosztuje przywoz takiego autka z USA. Czysto hipotetycznie, bo zaniedlugo kolejne podwyzki napoju dla furek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle.... Jerzy Dziewulski jeśli już...znalazłem potem...niestety fotek jego piękności nie widać.

1583711[/snapback]

Jak ktos chce to moge odkopac archiwum MotoMagazynu (gdzies na posterze byl plakat Giant)

 

ew. odsprzedac :>

 

______________________

edit:

 

CLICK!

 

z tego co pamietam to corvette'a Dziewulskiego to samochod z roku 86 w wersji PACECAR (powyzej zdjecie)

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ze ma 1500 z nitro :D A tak to tylko "1000" kucykow.

Jednak lata doswiadczenia procentuja, amerykanie sie na drag racingu dobrze znaja.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...