Skocz do zawartości
BENITO

Fanatycy Musclecarów Łączcie Się!

Rekomendowane odpowiedzi

No skoro ktoś odkopał temat to skromnie się spytam znawców, dlaczego w tych paliwożernych amerykańcach w najmocniejszych przeróbkach stosuje się gaźnior ? nie lepiej zasadzić porządny wtrysk ? albo dlaczego te 8 litrowe wozy nie są dieslami tylko benzyniakami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ze tez dopiero teraz zauwazylem ten temat...

Rowniez jestem wielkim fanem muscle carow , moimi faworytami sa Mustang Shelby GT 500/350 Ford Torino , Charger , Challenger , Pontiac GTO , Chevy Impala 63` oraz wszelakiej masci hot-rody i lowridery.

 

PS, Slyszelsicie kiedys o takiej gierce Mustang Racer? kiedys mi kumpel cos mowil ale jeszcze nigdy tego tytulu nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW CSL 3.0 mógłby niektórym modelom dokopać z powodu różnycy w wadze. Na V-max nie, ale na przyspieszenie ma szanse.

 

Osobiście podoba mi się Pontiac Trans Am:

Dołączona grafika

i ten:

Dołączona grafika

Ostatecznie ten:

Dołączona grafika

 

Ten znają chyba wszyscy:

Dołączona grafika

 

Najnowszy model:

Dołączona grafika

 

Więcej tutaj:

http://images.google.pl/images?svnum=10&am...amp;btnG=Szukaj

i tutaj:

http://images.google.pl/images?svnum=10&am...amp;btnG=Szukaj

 

Generalnie są to bliźniacze samochody, przez niektórych traktowane jako jeden model.

 

Edit:

Co powiecie na to:

http://galeria.neart.pl/main.php?g2_view=c..._serialNumber=2 ?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudne filmiki , ten dzwiek V8 (jak go puszcza z obrotow) ehh..

Zadam troche dziwne pytanie , jak spalic w ten sposob laczki w aucie? tj tak dlugo w miejscu - dusi rownoczesnie gaz i troche hamulec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finowie maja hopla na punkcie amerykanow :-D

 

Patrzcie, niby tam zimno caly czas, maly kraj z glownie jeziorami i lasami i jeszcze zaraz przy bylym zsrr a ludzi stac zeby miec muscle i inne amerykance, a po drogi maja tak dobre ze moga jezdzic ciezarowki 62 tony (na filmiku widac jedna - z naczepa i przyczepa). Dziwne, no nie?

 

A co do stricte filmiku: Jak on nie lubi niskich obrotow :) Takich emocji nie da zadna kobieta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podoba mi się Pontiac Trans Am:

 

i ten:

Nawet Amerykanie nie chca tym jezdzic ze wzgledow ekonomicznych ;) Co do "i ten" to sam szukam Camaro w dobrym stanie tyle, ze wersji Targa.

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o znajomego, ktory majac pelny bak w Trans Am'ie mogl przejechac na nim droge do pracy i z powrotem ;) Ale to w sumie nie samochod do dojezdzania do pracy.

 

btw. dzieki za link!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy dla kogo - nie do pracy... ja nim [ mimo iż ma 5 litrów ] jeżdże codziennie do pracy, sklepu, na wycieczki po miescie i poza miasto, samochód pali mniej niż bmw 2.5 w okolicach 10 litrow w trasie...i 15 w miescie... tzw. fbody nigdy niebyły zaliczane do samochodów ekonomicznych... to samochody dla ludzi z fantazją i fanatyków takich samochodów gdzie przyjemność z jazdy stawiają ponad to "o kurde ile to pali"... ;)

 

Murcielago, Veyrona czy F50 tez niekupują ludzie których nie stać na benzyne na nie ;)

Zgadzam sie z tym. Znajomy poniekad rowniez. Jednak wszystko zalezy wlasnie od spalania i pokonywanych dziennie tras, majac do przejechania codziennie ponad 200km nawet ktos kogo stac na benzyne wybierze do tego celu 4 litrowego Camaro anizeli 6.5 litrowergoo Trans Am'a ktory z moich obliczen na trasie palil kolo 25l/100 ;)

 

Murcielago, Veyrona czy F50 to juz jednak inna liga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadąc w "daleeekie" podróże napewno niejechałbym samochodem , wole poleciec samolotem albo przejechać się pociągiem ;)

a ...na poważnie kto normalny kupuje camaro/firebirda do pokonywania dziennie dalekich tras - nieznam osobiscie takiej "pie**d**nietej" osoby - wiadomo do tego celu kupuje sie dupowoza... proste ...najlepiej 1 litrowego i walnac mu jeszcze gaz B-) najlepiej z paką... bo codziennie pokonywac dalekie trasy w "te i spowrotem" kojarzy mi sie raczej z "pracą/interesem" anijezeli dobrowlna przyjemnością...

inna liga pod względem czego? może spalania? palą tyle samo co fbody jak nie więcej ;) może osiągów? niejedno fbody przewyższa mocą stockowe murcielago czy F50 ;) nie wiem dokładnie o co chodziło o tą inną ligę...

Po prostu niezrozumielismy sie. Zaczelo sie od "Amerykanow". Na przykladzie znajomego "murzynka" podalem, iz musial on pokonywac dziennie 200km - "do" i "z" pracy. Wiec wybieral (dosc logiczne) 4l Camaro a nie 6.5l Trans Am'a. Nie chodzilo o sam fakt, iz Trans Am duzo pali - gdyby mu to przeszkadzalo raczej by go nie kupowal. Ciagnac dalej watek US raczej ciezko tam o 1 litrowego dupowoza tymbardziej na gaz (nawet lanosy maja tam silniki 2l) ;)

 

Z liga chodzilo mi o ceny, chociaz szczerze mowiac nie wiem jak ksztaltuja sie ceny fbodow w porownaniu do wczesniej wspomnianych furek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale Ci sie nie dziwie. Ja ogolnie, dostosowywujac swoja chorobe do polskich warunkow, choruje na amerykanska V8 w starym 'opakowaniu'. Tak ogolnie, bo zeby trafic specyficzny model to wiadomo..

 

[edit]

 

wiem ze to nie klasyk, tylko remake, ale... :)

http://www.topgear.com/content/news/stories/1286/

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego extreme tuningu da się wycisnąć z 700bhp. Wystarczy odetkać wydech, zaaplikować lepszy gaźnik i dolot i wmontować inne świece i wzmacniacz iskry. Te silniki mają takie rezerwy mocy, że przyrosty są bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bardzo latwo da sie wycisnac tyle,

Roush do mustanga nowego oferuje cały 'kit' sprezarki 'typu roots' do zamontowania w 8 godzin ktory daje 200 koni kopa. A to i tak nie jest wszystko :)

http://www.moddedmustangs.com/roush-offers...500-owners.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...