Skocz do zawartości
raqs

Aida32 - Anomalia ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam dosc dla mnie dziwny problem

 

najpier moze specyfikacja

amd xp 1800+ (default wszystko = 1544 mhz)

plyta: soltek drv5 (dokladnie to sl-75drv5 na kt333)

win xp pro sp1 pl

 

bawilem sie softem do sprawdzania temperatury, w cpucool zgodnie z tym co pokazuje to temp1 wynosi 47 C (rozumowalem ze to temp procesora) i wszystko niby ok

jednak zainstalowalem sobie Aida32 (wczesniej everesta - to samo co aida praktycznie) i tutaj o dziwo zgodnie z tym co odczytuje w czujnikach to temp procesora wynosi ~70C :| no to troche sie zdziwilem bo w cpucool nigdzie tak wysokiem temp nie bylo i teraz nie wiem czemu tutaj wierzyc :/

 

troche to aida32 dla mnie oszukane bo w opcjach biosa mam ustawione warning temp na 60 C a wylaczanie na 66 C wiec jakim cudem mam 70 C na procu w idle ?

 

w biosie jednak mam tez takie cos (to dzieki plycie) jak ABS2 (Anti Burning Shield) co niby pomaga przegrzaniu proca i tutaj to oscyluje w granicach 69 C i ustawione zeby dzialalo przy temp 80C czyli wylaczalo tez

 

a wiec pobawilem sie prime95 zeby zobaczyc co sie stanie, no i zgodnie z aida32 temp 'proca' rosla rosla az nagle bylo 79 i nagle PUCH reset :) czyli zadzialalo ABS prawdopodobnie

 

wszystko ok, jednak czemu wg Aidy32 to to jest temp proca ? wina softu czy co ?

fakt faktem soft jest troche dziwny bo ta temp proca zgodnie z tym co pokazuje fajnie skacze :) ale ogolnie to oscyluje w tych granicach co podawalem

 

i czemu tu wierzyc ? bo ja juz osobiscie mam sajgon w mózgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zainstalować SpeedFana i Motherboard Monitor i sprawdź temperaturki proca. Wtedy bedziesz miał najbardziej wiarygodny wynik.

 

Programy dostępne na mojej stronce (link w podpisie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Płyty Solteka odczytuja temperaturę z diody procesora i ABS 2 to właśnie ta temperatura. Natomiast ta druga (nizsza) teperatura procesora to odczyt z socketu.

Na mojej płycie Slotek SL-75FRN2-L teperatury te wynoszą w idle ok:

42*C- odczyt z socketu (AIDA32 okresla to jako procesor)

48*C- ABSII (AIDA32 okresla to jako CPU Diode).

Moim zdaniem masz źle zamontowane chłodzenie procesora, bo tak dużej różnicy między tymi temperaturami nie powinno być.

U mnie kiedys te teperatury tez sie znacznie różniły(około 20*C), lecz okazało się ze dałem za dużo pasty na proca.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...