Skocz do zawartości
Joker_king

Epox 8rda3+ Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Hmm... sciągasz radiator i nakładasz nową warstwę pasty termicznej (nie jakiś shit tylko np. arctic ceramique) i spr. temp. jakie są w idle i pod obciążeniem.

Jeśli się zawiesił to tak jak inni pisali memtestem potraktuj pamięć.

Jakie chłodzenie na karcie graficznej? pasywne czy aktywne jeśli masz pasywne wrzuć jakiś wentylator 80x80 na 5V

Jakie napięcia podaje zasilacz - pomiarów dokonujemy miernikiem i według sposobu podanego w F.A.Q

Rzuć okiem również na płytę główną czy z nią wszystko wpożo (głównie patrz na kondensatory czy nie są napuchniete/wylane).

Edytowane przez tech.tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w biosie napięcie dla proca, albo spod windy w jakims evereście czy speedfanie... ja kiedys miałem na pare dni bartona 2500+ któremu biosik dawał domyslnie napięcie 1,85V; jądro było uwalone co prawda, może o to biegało... u ciebie z jądrem ok? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość obibok1

60 st to faktycznie dużo, sproboj zmienic wentylator.

1583553[/snapback]

W nowszych procach (3000 i powyzej) jest niskie FSB ale temperature maja wysoka, bo jest duzo elektroniki. Mysle ze to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak przyjżałem się jeszcze raz twojemu konfigowi; i myślę, że można by spróbować sprawdzić zasilanie; zwłaszcza, że 6600 są bardzo wymagające: zapotrzebowanie na "prąd", he, he;

 

można by zaryzykować fortron 350 ( 52zeta ), na takim pracuję, ale więcej niż fsb 215 nie pojedzie; i twojej grafy, może nie pociągnąć; no to następny w kolejce chiftec410 ( 175zeta );

ale najlepiej mieć możliwość przetestowania przed zakupem;

 

dzisiaj gadałem o tym w innym miejscu, wątek "zasilacz czy grafa" http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=148793&hl=

 

pozdrawiam

Edytowane przez seiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie kombinowanie z chłodzeniem budy to by było ok, jak chciałbys obnizyc temperature np przy 50'C w stresie... Jak ci cpu odstawia cyrki z 70'C w stresie to raczej to nie jest zła cyrkulacja w budzie. To ze ci do windy wyskakiwał to inna sprawa, bo gdyby chodziło o przegrzanie to by restarcik był... Zasiłka na wymianę, zważywszy na grafę, ale wątpie zeby zasilacz powodował wzrost temperatury... Kumpel ma 2600+ - nie kręcony, zasilacz codegen co prawda, ale nowy, napięcia trzyma elegancko, temperatura proca w stresie dochodziła do 80'C, czasami pewnie więcej bo restarciki były... sprawdziłem wszystko, napięcia na płycie, jądro proca, chłodzenie (nie najlepsze, szitowe bym rzekł, ale spoko owinno sobie poradziś z takim amdekiem)... po prostu niewiadoma! temperatura była rzeczywista, nie jakieś przekłamania, bo przez 3 dni miałem bąbel na palcu... jak dotknąłem nb! mobo ecs'a... nikt problemu nie rozwiązał, w serwisie przyznali się że: "tak, tak, sie przegrzewa, ale juz dobrze, dobrze powinno być"... taaa... na mój gust mobo sie rozjechało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor_ew, ale on napisał, ze już wszedł w "faze" restartów. Zmieniłbym ten zasilacz jednak na chiefteca 410 - zapłacisz raz, a przy zmianie sprzętu będziesz mógł go sobie zostawić. Temperatury podaj jakie teraz masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procku nie ma boxa tylko Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Revision 2 ale nie miedziany był od początku zamątowałem nowego wentyla na tył i kupie jeszcze na przód jutro.Po mątarzu na tył temp spadłą o 5 stopni.Nie mam miernika. :mur:

Edytowane przez Joker_king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna sytuacje

 

kiedy podkrecalem cpu system mi sie wieszal kiedy robilem standardowe

ustawienia CPU tez wywalalo mi z gier do windy

glowilem sie sprawdzalem ram grafe i wszystko po kolei i nic

wkoncu sie wkuzyle i kupilem wentyla na CPU

niebylem pewien czy pomoze wiec nieszalalem z kasa

wydalem 30zl na colmastera :-P

 

pomoglo 1800@2400 chodzi bez zadnych zwiechow

z grami tez niemam problemow

 

a colmaster chodzi do teraz i nienazekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...