Skocz do zawartości
Zoltir

Sempron Czy Celeron?

Rekomendowane odpowiedzi

tylko i wylancznie sempron na s754. nie mna sie nad czy m zastanawiac... wystarczy ptrzeczytac kila artow z egieldy.. http://www.egielda.com.pl/?str=art. semprony s754 bez problemu konkuruja z p4 wiec celinki zostaja daleko w tyle. nie mowie ze to zle procki tylko sepron jest poprostu szybszy :D do takiego sempronka kup dobra plyta i pamieci (dfi, speed premium) i mozesz krecic na maxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure: No tak Chodzi mi o Semprona 3000+ OEM s.754 L1 128 L2 128.

Ale jego częstotliwość takowania 1800 MHz to nie jest troche mało?

Ja mam Athlona Xp 1700+ i 1471 MHz.

Czy ten Sempron nie będzie chodził tak jak mój obecny Athlon (Nie znam się na tym). Ale tak wynika z "danych" :blink:

Pytam bo nie chce wybać czegoś z czego będę załował przez najbliższe 2-3lata :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh sempron bez dwóch zdań!

nie patrz na MHz celeron jest gorszy!!

a co do tego testu http://www.pcper.com/article.php?aid=61&type=expert&pid=1

to na niego nie patrz po na s.754 są duzo mocniejsze semproniki :)

a swoją drogą nie licząc nic nie znaczących testów przepustowości pamięci to sempronik miażdy tego celka!! a Sempron tak jak mówilem na s.754 jest duzo mocniejszy! bez dwóch zdań sempron!!

p.s. no i jezszcze mozesz go psycholowato podkręcic :D

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary jezeli chodzi tu o celerona d z 256L2 to napewno wygra z semptronem dlatego ze semptron ma L2 128 kb.Np semptron 2200+ ma 1,4 ghz taktowanie a celeron d 2,2 ghz wiec jest o duzo lepszy.

1588408[/snapback]

OTO przykład ZNAWCY... dlaczego w polsce najwięcej jest ludzi co "gadają co wiedzą zamiast wiedzieć o czym gadają" ? ? ?

To że INTEL tłucze bezsensownie GHz nie znaczy że niżej taktowane AMD nie jest w rezultacie lepsze....

Bardzo prosty przykład : porównałeś powyżej ciężarówke 18-kołową z 600-set konnym silnikiem do 100 konnego motocykla ważącego 150kg.... JAK MYŚLISZ CO BĘDZIE SZYBSZE ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 

Sempron będzie lepszym rozwiązaniem... celeron D zły nie jest ale Sempron lepszy...

no i maja wręcz chory potencjał OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 3000+ będzie lepszy od słabego Celerona 2,8 które są bardzo powolnymi procesorami i nadają sie tylko do prac biurowych. Ale jesli juz brać AMD Semprona to 3100+ na socket 754 który jest minimalnie wolniejszy od AMD Athlona64 2800+. Od Celerona 2,8 GHz lepszy jest juz nawet AMD Sempron 2800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sempa 2800+ @ Palermo(32bit), proc ma aspiracje bo kręce go do wydajności 3100+ ale dalej płyta nie wyrabia. Moja opinia dot. Sempka 2800+ produkt który ma wydajność p4 2,6(a nawet 2,8) za mniejszą cene :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam najtańszego sempa 2600+ box i mimo,że padaczkowaty racej to te 1.6@2.4 tobi bez problemu.

 

Na twoim miejscu brał bym 2800+ 64 bit. Niewiele droższe od wersji 32 bit a mają pare usprawnień i do tego pewnie bęa sie fajnie kręcić...

 

A taki sempik 2.4 czy 2.6 ghz po wykręceniu to objedzuie każdego celka chocby go wykrcic na 4 ghz.

 

To tak jak 2 kopaczy dołów konkuruje 1 ma duiża łopate ale macha wolniej (sempron)

a 2 zamiata jak głupi tylko że dziocięcą łopatką (celeron). co z tego ze celek sie namacha tymi swoimi ghz ..i tak wydajnosci mu brak i tyle...

 

Ale mi łopatologicze porównaqnie wyszłó :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak 2 kopaczy dołów konkuruje 1 ma duiża łopate ale macha wolniej (sempron)

a 2 zamiata jak głupi tylko że dziocięcą łopatką (celeron). co z tego ze celek sie namacha tymi swoimi ghz ..i tak wydajnosci mu brak i tyle...

Ahahaha Ja juz od pol roku tlumacze tą zależność moim "nieoświeconym" kumplom na bardzo podobnym przykladzie :D Tylko ze z przerzucaniem wegla i duza/mala lopata :lol: :lol:

 

 

Jednak ludzie tempo wierzą w te Ghz ;/

Edytowane przez KamiKaze boski wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OTO przykład ZNAWCY... dlaczego w polsce najwięcej jest ludzi co "gadają co wiedzą zamiast wiedzieć o czym gadają" ? ? ?

To że INTEL tłucze bezsensownie GHz nie znaczy że niżej taktowane AMD nie jest w rezultacie lepsze....

Bardzo prosty przykład : porównałeś powyżej ciężarówke 18-kołową z 600-set konnym silnikiem do 100 konnego motocykla ważącego 150kg.... JAK MYŚLISZ CO BĘDZIE SZYBSZE ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 

Sempron będzie lepszym rozwiązaniem... celeron D zły nie jest ale Sempron lepszy...

no i maja wręcz chory potencjał OC...

1589600[/snapback]

a jak myslisz co bedzie szybsze jak na ton 10 ton załadujesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

nie mogłem sie powstrzymac :lol:

 

mam najtańszego sempa 2600+ box i mimo,że padaczkowaty racej to te 1.6@2.4 tobi bez problemu.

 

Na twoim miejscu brał bym 2800+ 64 bit. Niewiele droższe od wersji 32 bit a mają pare usprawnień i do tego pewnie bęa sie fajnie kręcić...

 

A taki sempik 2.4 czy 2.6 ghz po wykręceniu to objedzuie każdego celka chocby go wykrcic na 4 ghz.

 

To tak jak 2 kopaczy dołów konkuruje 1 ma duiża łopate ale macha wolniej (sempron)

a 2 zamiata jak głupi tylko że dziocięcą łopatką (celeron). co z tego ze celek sie namacha tymi swoimi ghz ..i tak wydajnosci mu brak i tyle...

 

Ale mi łopatologicze porównaqnie wyszłó  :wink:

1590887[/snapback]

to jest genialne poprostu ;)

 

A semp lepszy nie ma co tu duzo gadac. bierz 64 bit i 256 L2, reszta nie wazna ;) bo taktowanie sobie podniesiesz, wiec po co przepałcac, duzo cache sie liczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...