Skocz do zawartości
xpektor

Bilard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak sie patrze i zadnego topicu o Bilardzie nie ma. Nie wróże mu dobrej przyszłosci ale moze komus przydzadza sie informacje tu zawarte (jesli jakies beda ofkoz ;)).

 

Zastanawiam sie jakis stoł do domu kupic. Nie chce jakiegos malego tylko o normalnych wymiarach, tzn. o tym najpopularniejszym rozmiarze. Sam nie wiem jaki to jest. Moze 8ft? Cena nie powinna przekroczyc 2500zł, z akcesoriami, jednak w razie potrzeby mozna troszke naciagnac tą sume :P I musi wygladac jakos ladnie, poniewaz mama by sie zgodzila na jakies hobo w pokoju.

 

Na allegro wadl mi w oko ten stół (Lazar 8 ft:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59914674

Jednak nic o nim nie wiem. Moze w tej cenie znajde cos ciekawszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sie zagrywalem w bilard poniewaz byl swietny klub w Żorach w Abasadzie starej.

Tak sie jaralem, ze kupiles sobie kij skrecany - do dzis go mam.

Kilka sztuczek sie poznalo.

Ale teraz wogole juz nie potrafie grac.

I gdyby u nas w miescie cos powstalo ma miare tamtego to pewnie powrocilbym do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grywam w pobliskim barze, jednak jakosc stolow jakie tam posaiadaja jest zenujaco niska. Gdy z kumplem zagralismy na w miare normalnym stole, po kilkutygodniowej grze "u lidy" prawie dostalem zawalu. Bile ganialy jak oszalale, a sila uderzenia musiala byc sporo mniejsza. Roznica byla ogromna...

 

Przez neta tez gralem, ale to nie jest to samo co gra przy piwko z kumplami i kumpelami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koles co na allegro sprzedaje napisal że za 2400zł jest bez kammiennej płyty. Dodatek ten kosztuje 950zł :]

Chyba do kolesia podskocze, bo mieszka nidealeko mnie.

 

Warto doplacic i miec ta kamienna plyte???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi powiesz co to jest kamienna plyta, to Ci powiem :) . Mnie najbardziej w bilardach takich barowych wkurzalo to, ze biala bila byla ciezsza, zeby nie zatrzymywala sie w automacie i dlatego fizyka gry byla zaburzona. Poprawcie mnie jesli sie myle, ale wszystkie bile powinny miec ta sama mase, natomiast w powyzszym przypadaku biala jest ciezsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie... to jest ta plyta, ona musi byc prosta, bo jak nie jest to lipa. Bile nie lataja tak jakbysmy sobie tego zyczyli.

 

Ja slyszalem ze bila biala jest ciezsza niz pozostale... tak mi sie wydaje. Odkad pamietam byla ciezsza chyba ze w barach jest specialnie taka by zawsze wypadala. Sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamienna plyta sluzy komfortowi grania, po prostu daje trwalosc , masz pewnosc ze jest prosto (szlifowane ;]) stół jest masywny i dobrze sie gra. Jezeli chcesz kupic cos porzadnego to musisz miec ta płytke ;p. Bilard jest ok, ale sam chcialbym pograc w snookera, ciekawsze toto i mozna podejsc strategicznie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie... to jest ta plyta, ona musi byc prosta, bo jak nie jest to lipa. Bile nie lataja tak jakbysmy sobie tego zyczyli.

Kamienna plyta nie jest konieczna. Zwieksza ona zywotnosc stolu i odwleka chwile w ktorej na stole wytworza sie mikroskopijne rowki wzdloz band. Powoduja one iz latwiej jest "przykleic" bile grana do bandy. Podejrzewam jednak, ze zanim rozegrasz tyle partii, aby stol ulegl deformacji minie sporo czasu. Nie wspominajac juz o ilosci gier, ktore musisz rozegrac aby te deformacje Ci przeszkadzaly. Przede wszystkim musisz wiedziec, czy chcesz stol niski, czy tez wysoki, tzw. techniczny. Ja osobiscie nigdy nie odnajdowalem sie w klubach w ktorych bylo szybkie plotno i niskie stoly, wiec najpierw pograj troche zeby wiedziec czego szukasz. Za tyle kasy nie warto kupic stolu, z ktorego nie bedziesz korzystal. Rownowartosc plyty lepiej wpakowac w wyzszej jakosci bile, a po pewnym czasie zainwestowac w kij.

Bilard to zajebisty sport, tylko ciezko go uprawiac w polsce (pisownia celowa). Zawsze trzeba wyczekiwac na moment, az otworza nowy klub i przez pierwsze miesiace sprzet bedzie sie nadawal do uzytku. Pozniej wlasciciele zapominaja o inwestycjach i gra przestaje sprawiac przyjemnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki...niski...

Ale gdzie jest jakas granica:>

Ja chce normalny stol dla rozrywki. Nie bede na nim nonstop ciupał zeby jakies rowki wydrzec ;) Chyba ze strasznie mnie to wciagnie. Kupuje po to by czasami pyknac partyjke, sprosic kumpli, i potrenowac przed wyjsciem do baru :P

Wiec chyba ten z allegro za 2400zł powinien styknac. Do tego wyglada wmiare, choc stol wyladuje na strychu, z powodu braku miejsca w innych pomieszczeniach, a raczej z braku checi rozstawania sie rodzicow z meblami :P Jakos bedzie, jednak wole sie upewnic czy dobrze wydam ta kase :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro niegrales to ci powiem ze to co umiesz po necie nie ma zadnego zastosowania do rzeczywistosci ;p na dziendobry sam chwyt kija sprawia problemy i musisz wybrac najstabilniejszy dla ciebie, a potem to juz z gorki. U mnie to jest tak , pierwsze 3-4 gry celnosc ala snajper, nastepne 3 to miernota ;p, a potem juz do konca snajper ;] (i nie pijcie przy grze bo pod koniec okazuje sie ze nie mozecie trafic bili po drugiej stronie stolu tak jak byscie chcieli ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam ;) Najgorzej jak sie o piwka gra... pozniej to zadne bile wpasc nie chca...

 

Zgadam sie na wp.pl - zero realnosci...samo rozbijanie bil <lol> Smych... ale powyglupiac sie mozna...

 

Wlasnie, jaki macie chwyt kija, znaczy jak paluchy ustawiacie... Bo kurde probuje i probuje roznych sposobow, i ciagle szukam lepszyc...

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żeś to opisał, ze nie wiem o co Ci biega;] Robisz tak: łaczysz 3 palce (mały, serdeczny i środkowy), a wskazujacy rozstawiasz i wkladasz pod kciuka. Kciuk opierasz na wskazujacym i sie tworzy rowek, w ktory wkladasz kij. Oczywiście ustawienie dłoni to jest sprawa indywidualna - to, ze mi tak pasuje to nie znaczy, ze Tobie rowniez;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem zem lol jest :P

 

poprostu musze sprobowac, jak bija inni ;P moze akurat mi spasi :> kto wie ;P

Wzrokowcem jestem i musze wszystko ladnie sobie w glowce poukladac i zobaczyc, ale fotka by stykla ;)

 

Ja swojego czasu robilem dziurke w ktora wkladalem kij z palca wskazujacego i kciuka <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to zaczynaja wszyscy, ale mi sie nie podoba ten chwyt bo kij jest niestabilny (to zwieksz mu vcore ;p), na poczatku bedziesz miec problem ze stabilnoscia polaczenia palcow, ale z czasem sie wyrobia wskazujacy z kciukiem musza byc polaczone sztywno wiec zawsze musisz przylozyc jakas sile do kciuka i na odwrot. ale gdy juz to wycwiczysz zobaczysz jak swietnie sie gra w takim chwycie, mozesz regulowac wysokosc kija (czyli wybrac dowolny pkt bialej do trafienia, rotacja wsteczna, postepujaca, lewa,prawa; dzieki temu mozna wyjsc z wielu snookerow), pozatym gdy masz bile tuz przy bandzie to taki chwyt da ci pewny mocny strzal. koniec zachwalania, ty sie UCZ ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...