Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzieki a teraz pytanko na moim dysku jest oki wykres, ale mam 2 dysk 80 na serwerze i jego też przeleciałem Hdtech i na nim wykres jest nieciekawy załamuje sie do 20 mb z 6 takich załamań mam oddać go na gwarancje ? czy tak może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na dysku ktory sprawdzasz HDtech masz plik wymiany to wykres bedzie bardzo poszarpamy tym bardziej im mniej pamieci RAM masz i im czesciej system musi cos grzebac w wirtualnej albo jak nie ma tam pliku wymiany moze byc to wina np skanera antywirusowego albo czegos co w tym momecie robi cos na dysku

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, ale wiesz ... ten dysk z którego wykres wkleiłem wcześniej jest jedynym dyskiem w komputerze :zonk:

 

PS. Edytuj posty, nie pisz jeden pod drugim.

1589935[/snapback]

no i czego to ma dowiesc chyba tego ze masz nieco wypaczony sposob myslenia a obrazek ktory wkleiłes potwierdza prawdziwosci tego co napisałem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz, i tyle.

Czerwona linia na drugim wykresie jest z badanego dysku, żadnych "pooszarpań" na niej nie widać. Może chcesz mi wmówić że komputer z 256MB RAM nie używa pliku wymiany? :lol:

jak na dysku ktory sprawdzasz HDtech masz plik wymiany to wykres bedzie bardzo poszarpamy tym bardziej im mniej pamieci RAM masz i im czesciej system musi cos grzebac w wirtualnej albo jak nie ma tam pliku wymiany moze byc to wina np skanera antywirusowego albo czegos co w tym momecie robi cos na dysku

1589644[/snapback]

Na kompie zainstalowany i uruchomiomy NIS, w tle ściąganie (emule) i winamp. A wykres prawie prosty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz, i tyle.

Czerwona linia na drugim wykresie jest z badanego dysku, żadnych "pooszarpań" na niej nie widać. Może chcesz mi wmówić że komputer z 256MB RAM nie używa pliku wymiany? :lol:

 

Na kompie zainstalowany i uruchomiomy NIS, w tle ściąganie (emule) i winamp. A wykres prawie prosty :P

1589992[/snapback]

wez lepiej nic nie mów, jeden przypadek/wypadek taki jak twoj nie tworzy reguły

wykres niebieski pokazuje dysk nie używany linja czerwona pokazuje wynik dysku na ktorym odczyt/zapis jest prowadzony bez przerwy i to widac w wykresie sa to dwa niezalerzne dyski, modelowe warunki itd....

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki w dół na wykresie HDtach świadczą o trzech [dwóch] rzeczach:

 

1) zły stan systemu (sterownki "nie takie", duża fragmentacja plików i /lub wiele programów działających w tle) :arrow: to te wachnięcia w dół o 5-10MB/s

 

2) realokowane sektory :arrow: spadki nawet o 50%, ale dużo krótsze niż spowodowane pracą systemu

 

3) uszkodzona taśma :arrow: szczególnie te "gęste" (80żyłowe) są wrażliwe na zginanie i częste wyciąganie, czasem już po 2-3 zmianach dysku zaczynaja powodować błędy CRC (czyli spadki na wykresie). Tego typu uszkodzenia czasem można wyłapać robiąc test HDtach kilka razy jeden po drugim - wykresy będą załamane w różnych miejscach bo błąd CRC nie zależy od pozycji głowicy. Nie jest to 100% metoda ponieważ wibracje dysku w czasie testu powodują że czasem spadek występuje prawie dokładnie w tym samym miejscu ... zdarza się, i to wcale nie tak rzadko jak by się mogło wydawać.

 

Jeśli dysk nie ma realokowanych sektorów i obciążenie systemu jest małe to wykres będzie prawie płaski. W przeciwnym wypadku będa mniejsze lub większe spadki na prędkości. Żadnej tajemnicy w tym nie ma, to wszystko było wiele razy opisywane. Dlatego napisałem że wykres nie jest podstawą do reklamacji, ALE czasem jego wygląd powinien nam dać do myślenia ;)

 

Ty piszesz że spadki krzywej można tłumaczyć "działaniem systemu", co nie do końca i nie zawsze jest prawdą (patrz p.2). Dlatego zawsze lepiej jest sprawdzić czy przypadkiem nie ma jakiegos czynnika - poza obciążeniem dysku - powodujacego "dziwne" odczyty HDtach.

Teraz lepiej?

 

[EDIT] Jak zwykle skleroza i szybkie pisanie dały niewłaściwe efekty. Soften miał problem ze sterownikami i/lub taśmą, o czym wcześniej zapomniałem napisać. A było w topicu, post zgf1. Wyedytowałem posta żeby było na przyszłość, łatwiej podac link niż pisać od początku ;)

Edytowane przez IchBinIdiot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...