Skocz do zawartości
math

Hp Nx6110 Model Pg841es

Rekomendowane odpowiedzi

CZy ktos z forumowiczów kożystał może z HP nx6110 model PG841ES z Intel Pentium M 730 (1,6 GHz) z 2MB cache'u? czy warto sie pakować w ten sprzet? Parametry ma zachecajace ale nie mam bladego pojecia jak sie sprawia w praktyce.

Notebooka oprócz typowych zastosowań/biuro multimedia/ bede potrzebował do obslugi Photoshopa czy Corela i czasami do obliczen zmniennoprzecinkowych i wizualizacji danych pod openGL przewaznie w srodowisku Linuxowskim. Aha potrzebuje zainstalowac 2 systemy /niestety/ na notebooku.

 

Czy może lepszym wyborem jest TOSHIBA M40X-105 oparta na Celeronie M 370 (1.5 GHZ) ale 1 MB cache'u

 

Oba sa w podobnej cenie tzn ...okolo 3400.

 

Czy moze lepiej dodac 500 PLN i zakupic ASUS'a A3520NB z Pentium M 725 (1,6 GHz) 2 MB cache'u?

 

Do wszystkich nalezaloby dokupic extra RAM'u. Powiedzmy ze mam do dyspozycji 3500 PLN , a ASUS juz wykracza nieco poza ta cene nie wliczajac dodatkowej 256 Mb kosci czyli dodatkowe 200 PLN

 

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktos z forumowiczów kożystał może z HP nx6110 model PG841ES z Intel Pentium M 730 (1,6 GHz) z 2MB cache'u? czy warto sie pakować w ten sprzet?

1585483[/snapback]

zapoznaj się z testem tego laptopa w serwisie www.benchmark.pl

jest tam co prawda test laptopa z procesorem Celeron M 350, ale wiadome, że jeśli zamienisz ten procesor na Pentium M to będzie konfiguracja bardziej wydajniejsza.

Druga sprawa to recka użytkownika z tego forum: [recka] Hp/compaq Nx6110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapoznaj się z testem tego laptopa w serwisie 1585547[/snapback]

test czytalem niestety dotyczy nieco innego modelu ale w tej samej serii/...patrzac na forum widzialem dziesiatki opini na temat HP...niestety roznych i praktycznie niewiele rzetelnych a raczej wzmankowych lub na zasadzie HP jest do bani...bo tak!

 

szukam opini ludzi ktorzy pracuja/ pracowali na danych modelach - jakie sa za i jakie przeciw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój model to: hp nx6110 pg840es.

Na mnie ten model zrobił naprawdę duże wrażenie !

Właśnie zainstalowałem sobie sieć i sobie na nim pracuje- poważnie nie ma nic lepszego- starsze modele hp compaq nie były najlepsze- stąd takie nie rzetelne opinie. Raczej recenzji nie będę pisał bo już wszytsko zostało napisane.

 

Trudno tu szukać jakiś minusów, wad. Ale na upartego można przyczepić się do braku tv-out i małej ilości wejść usb (2). Niby można kupić przejściówkę na tv-out- sam się nad tym zastanawiam, może ktoś prędzej sprawdzi czy działa ? :) (allegro).

 

Jeśli chodzi o solidność wykonania, rozmieszczenie itp. to jest perfekt !!

 

Ja dałem za nówkę ze wszystkim jak od pożądnego producenta 2100 zł więc tutaj o opłacalności nie ma co spekulować :D , ale jeśli chodzi o płacenie za ten model co mówisz 3500 zł to nie wiem czy nie znalazłbyś czegoś lepiej wyposażonego.

Słyszałem taką opinię, że w porównaniu z konkurencją modele z tej serii są w stosunku do ceny słabo wyposażone- co nie wiele równa się z prawdą :wink: kiedy tak sobie oglądam dział notebooki na sklep.komputronik.pl

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój model to: hp nx6110 pg840es.

Na mnie ten model zrobił naprawdę duże wrażenie !

Właśnie zainstalowałem sobie sieć i sobie na nim pracuje- poważnie nie ma nic lepszego- starsze modele hp compaq nie były najlepsze- stąd takie nie rzetelne opinie. Raczej recenzji nie będę pisał bo już wszytsko zostało napisane.

 

Trudno tu szukać jakiś minusów, wad. Ale na upartego można przyczepić się do braku tv-out i małej ilości wejść usb (2). Niby można kupić przejściówkę na tv-out- sam się nad tym zastanawiam, może ktoś prędzej sprawdzi czy działa ? :) (allegro).

 

Jeśli chodzi o solidność wykonania, rozmieszczenie itp. to jest perfekt !!

 

Ja dałem za nówkę ze wszystkim jak od pożądnego producenta 2100 zł więc tutaj o opłacalności nie ma co spekulować  :D  , ale jeśli chodzi o płacenie za ten model co mówisz 3500 zł to nie wiem czy nie znalazłbyś czegoś lepiej wyposażonego.

Słyszałem taką opinię, że w porównaniu z konkurencją modele z tej serii są w stosunku do ceny słabo wyposażone- co nie wiele równa się z prawdą  :wink:  kiedy tak sobie oglądam dział notebooki na sklep.komputronik.pl

1585663[/snapback]

no wlasnie..poza tym ma Pentiumke M (sonome) a nie celerona M. Ja szukam czegoś do pracy a nie do zabawy w gry czy cuś /do gier mam pct'a w domu wiec nie ma o czym mowic/. no i ta bateria...3H a nie 1,5 jak w Acer'ach. Miales jakies problemy z doinstalowaniem sterownikow bo z tego co sie orientuje takowych HP nie dostarcza do notebooka? Byly jakies problemy z instalacja Windozy i oprogramowania na Twoim modelu? Linuxa pewnie nie instalowałes ?

acha on 3500 bedzie kosztowal z dodatkowym 256 ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów ze sterownikami nie ma żadnych- wszystko jest ładnie posegregowane na stronie hp w dziale sterowniki. Ja na płytce dostałem tylko obszerną instrukcję w kilkunastu językach- w tym polski oczywiście.

Nie ma problemów z oprogramowaniem :)- ale rzeczywiście na jednej kości 256 to się pracować nie da. Te dodatkowe 256 to minimum.

 

Ja muszę dokupić jutro jeszcze pamięć 512, myszkę i torbe.

Broń Boże :mellow: Linuxa oczywiście nie instalowałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie ten model(co prawda dopiero od jakiegos tygodnia, ale chyba moge conieco na jego temat juz powiedziec)

 

nie jest to centrino jak w niektorych sklepach mozna przeczytac bo wifi tp broadcom, co wcale nie przeszkadza temu notebookowi pracowac ok 4-4:30 na bateriach...

katy widzenia matrycy sa dosyc male co na poczatku troche przeszkadza, ale mozna sie przyzwyczaic po kilu dniach. Wiatrak wlacza sie przy 45 stopniach i mieli az do zejscia do 40 czyli wlasciwie pracuje wiekszosc czasu gdy sie na nim cos robi(a dzwiek ma taki srednio przyjemny nawet na tych nizszych obrotach), zobaczymy jak bedzie gdy sie trcche ochlodzi...

Co do steroenikow to na stronie hp jest wszystko i z niczym problemow nie ma...

Z linuxem sa drobne problemy..tzn nie ma natywnych sterownnikow dla karty wifi i mimo ze jest wersja ubuntu dedykowana dla hp to ta karta trzeba zajac sie samemu(uzyywajac ndiswrapera i sterownikow windowsowych, wszystko jest ladnie opisane).

Porty USB troche nieszczesliwie ustawione(tylko 2, jeden nad drugim) i jak wepne odbiornik myszki(ms wireless notebook optical) to pendrive'a pod spod juz trzeba troche na sile wpychac

Klawiatura wygodna, touchpad pod steorwnikiem windowsowymm troche zbyt malo czuly jak dla mnie ale gdy sie zainstaluje sterownik synapticsa to mozna sobie ustawic, bardzo fajny pomysl z ta powierzchnia do scrollowania.

Co do wydajnosci to wlasciiwe nie odbiega od tego czego mozna by sie spodziewac po tym procesorze, grafika bardziej wydajna niz sie spodziewalem(w 3dmark2k1 troche ponad 3600pkt).

Naped optyczny pieknie czyta nawet porysowane plytki(to jakis sony, a one zawsze dobrze radzily sobie z uszkodzonymi plytkami).

Po dorzuceniu dodatkowych 512MB ramu komputer chodzi rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Rowniez posiadam dokladnie ten sam model ale dopiero od 2 dni.

Jestem do tej pory 100% zadowolony z zakupu. Nie mialem okazji go jeszcze gruntownie przetestowac ale w tej chwili nie ma czegos do czego moglbym sie przyczepic. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktos z forumowiczów kożystał może z HP nx6110 model PG841ES z Intel Pentium M 730 (1,6 GHz) z 2MB cache'u? czy warto sie pakować w ten sprzet? Parametry ma zachecajace ale nie mam bladego pojecia jak sie sprawia w praktyce.

 

1585483[/snapback]

 

Zakupilem HP nx6110 z PentiumM Centrino 1.6GHz; 512MB ramu; 60GB dysk; DVDRW dual naped. Mam go od kilku dni i jak narazie jestem zadowolony. CHodzi codziennie po 10 godzin. Narazie nie mam zbytnio czasu aby oisywac go ale krotko.

Chlodzenie:

Wentylator wlacza sie na wstepie a pozniej w zaleznosci od obciazenia systemy. Sluchac lekki szum, ale nie derwuje to w czasie pracy.

 

Wyglad:

W necie jest sporo zdjec. jak widac wyglad nie zaskakuje, ale trzeba sie zastanowic czy kupujemy choinke czy sprzet ktory ma najpotrzebniejsze porty, podzespoly potrzebne nam do pracy

 

Sprzecik jest szybki ale z penoscia nie dla gracza!!

Wiecej napisze cos jak go jeszcze przetestuje

 

 

Polecam ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzecik jest szybki ale z penoscia nie dla gracza!!

1611401[/snapback]

Nie dla gracza???? Przecierz to chyba jedyna alternatywa w tej klasie cenowej( i powiedzialbym duzo wyzszej) dla osob co poza praca chca sobie jakas gierke odpalic. Nawet o wiele drzosze lapki sa wyposazone w starszy chipset intela 85X co sie nie umywa do 9XX i ma dwukrtonie nizsza wydajnosc 3d. Testy na siriusie bardzo wyraznie pokazuja ze nowy chipset intela to juz naprawde udana konstrukcja, jesli ktos czasem zechce odpalic jakas gre.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...