Skocz do zawartości
axl2000

Absolutne 0 Mozliwosci Oc, Co Jest?!

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzet jak w temacie, wchodze z biosa, zmieniam FSB procesora na 210Mhz lajckowo i czarny ekran...i UWAGA, dalej juz pomaga tylko FORMAT...po zresetowaniu biosu nie ma zmiluj sie, windows XP zaczyna sie wieszac albo wogole sie nie wlaczac a format na moim komputerze nie wchodzi w gre bo podczas bootowania z CD sie wiesza albo pojawia sie czarny ekran, musze formatoweac caly dysk na innym kompie i na czystym dysku od nowa instalowac XPka....1 raz w zyciu widze cos takiego :|Jaknie @ to wszystko jest idealnie, moge sobie radka kręcić a proca nie :| kiszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W topicu o tej płycie podałem ustawienie w biosie zakładka Cell Menu link(post 157)

Oczywiście HTT(fsb) ustaw niżej np 210 i później zwiększaj.

 

Najpierw zaktualizuj bios do najnowszego 1.7 .MSI udostepnia dobre narzędzie do aktualizacji biosu samo przygotuje dyskietkę.(update MSI 3 czy jakoś tak jest na płycie inst mobo)

Pozdr :)

 

Edit:

Napisz jeszcze jaki masz zasilacz.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom ISO-450 350W PFC...

 

dysk WD 80GB ATA...

 

z @ pomajstruje jak już bede miał drugiego kompa w zapasie na potencjalny kolejny format nie chce ryzykować, narazie wydajność kompa z podpisu mi wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom ISO-450 350W PFC...

 

dysk WD 80GB ATA...

 

z @ pomajstruje jak już bede miał drugiego kompa w zapasie na potencjalny kolejny format nie chce ryzykować, narazie wydajność kompa z podpisu mi wystarczy :)

1586142[/snapback]

Mam to co w podpisie i najpierw miałem chiefa 360 i jak "lepiej" podkręcałem to zasilacz nie dawał rady, zmieniłem na 460W i mam spokój.

Ty masz mocniejszą grafę więc wnioski wyciąg sam.(ta konfiguracja potrzebuje więcej mocy niż Venice+ do kompletu,a popatrz jakie userzy tam mają zasiłki)

Nie piszesz co z biosem na którym jedziesz?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to co w podpisie i najpierw miałem chiefa 360 i jak "lepiej" podkręcałem to zasilacz nie dawał rady, zmieniłem na 460W i mam spokój.

Ty masz mocniejszą grafę więc wnioski wyciąg sam.(ta konfiguracja potrzebuje więcej mocy niż Venice+ do kompletu,a popatrz jakie userzy tam mają zasiłki)

Nie piszesz co z biosem na którym jedziesz?

1586166[/snapback]

Bios najnowszy przez MSI Update sciagniety :)

 

DObra kupie CHiefteca 420 i bedzie spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz zasilacz i poza tym że wydasz pieniądze nic się nie zmieni… takie jest moje zdanie.

1587286[/snapback]

1.Na pewno zmieni się to że bedzie miał mocniejszy zasilacz.

2.Może 350W wystarcza ,ale na pewno nie każdy egzemplarz(rózne linie 12V ,a w tej konfiguracji linia 12 V musi być mocna).

3.Lepiej jest jeżeli zasilacz pracuje na 70% mocy znamionowej niz 95%,poza tym moc swoją drogą a linia 12V musi obsłuzyć zapotrzebowanie wzrastające przy oc.

4.Nowe markowe zasilacze mają wszelkie zabezpieczena,co powoduje że pozostały sprzęt jest bezpieczny.

5.Przy dobrym zasilaczu napiecia są stabilne i od strony zasilania żadna zwiecha nie grozi.

6.Podsumowując dobry zasilacz jest niezbędny jeżeli user myśli o oc.( nie na zasadzie,ze każde 350W wystarczy, a jak sfajczy sie już pół budy to wtedy jest płacz).

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z każdym punktem, ale w tym przypadku raczej nic nie wskazuje na to że problem leży po stronie zasilacza.

1587401[/snapback]

Moje propozycje były:

1 Zaktualizować bios.

2.Podałem link do swojego ustawienia biosu na tej płycie.

3.Sprawdzić zasiłkę podałem przykład z zasiłką którą osobiście przerabiałem wybór pozostawiłem userowi.

 

Jakie są Twoje propozycje?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje były:

1 Zaktualizować bios.

2.Podałem  link do swojego ustawienia biosu na tej płycie.

3.Sprawdzić zasiłkę podałem przykład z zasiłką którą osobiście przerabiałem wybór pozostawiłem userowi.

 

Jakie są Twoje propozycje?

1587416[/snapback]

Na razie żadne, co ważniejsze rzeczy Ty wymieniłeś. Póki twórca tego tematu nie powie czy jego sytuacja się zmieniła czy nie (choćby po dokładnej analizie wszystkich ustawień biosa) niema co snuć teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...