Skocz do zawartości
Torwald

Chieftec Dragon W Aluminium ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzilem ze moj chief wyglada zbyt pospolicie i czeka go modding...

Bedzie caly oklejony blacha aluminiowa (najprawdopodonie 1mm) i w zwiazku z tym "urodzilo sie" kilka pytan i watpliwosci:

 

1. Czym kleic aluminium do obudowy ? Pierwszy pomysl to silikon do szyb i luster, powinien zapewnic dobre polaczenie. Ostatecznie wzmocnie polaczenie nitami.

 

2. W bokach budy beda okna (niestandardowe...) wiec powstaje problem polaczenia plexy, stali i sluminium.

Okna beda robione w nast. sposob:

- wyciety otwor w stali sporo wiekszy niz docelowe okno

- naklejone aluminium na bok budy z wycietym ostatecznym wzorem okna

- od srodka do aluminium przyklejona plexa

Tak wiec plexa bedzie trzymala sie tylko na 1mm blasze aluminiuwej, a z kolei ta dopiero bedzie przymocowana do boku budy.

Zastanawiam sie tylko czy bok budy bedzie wystarczajaco sztywny po wycieciu otworu (mam nadzieje ze przyklejone i ew. znitowane aluminium da rade...)

 

3. Jak rowno zagiac na dlugosci ok. 50cm 1mm blache aluminiowa ? Chce dokladnie dopasowac blache tak, zebym nie musial przyklejac tylko plaskich kawalkow alu. Jednym slowem chce zrobic aluminuiwe odpowiedniki zewnetrznej "powloki" budy.

 

4. Czy oplaca sie klasc ( i ew. jaki ?) bezbarwny lakier na aluminium ? Jak kazdy wie aluminium latwo sie rysuje i brudzi ew. przedmioty.

 

Alu. bedzie albo "drapane" wlasnorecznie przeze mnie, albo polerowane na wysoki polysk.

 

 

Mam nadzieje ze jest ktos kto pracowal z aluminium i udzieli mi wyjasnien w w/w kwestiach technicznych ;] (np. Radek_BVB :P )

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolege wiertarke i jego znajomych śruby ^_^ Jak chcesz to zapoznam cię jeszcze z niciarką i kolegami nitami :rolleyes:

Kleić blache... to tak jakbyś chciał przykleić sobie nowy błotnik w samochodzie do starego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdanie mozna kleic tym bardzej jezeli komus zalezy na "clean look"

:)

Mozna sprobowac silikonem, albo klejem poliuretanowym "szewskim" a moze budziol wystarczy - ogolnie trzeba poprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blache do blachy kleić oczywiście można... tylko że klej takowy kosztuje dośc dużo, co przy powierzchni jaką chcesz okleić jest bezsensu.

 

czy to nie łatwiej wyszlifowac poprostu to co jest? po co sie bawić w oklejanie tym samym materiałem? zapewniam że blacha z której jest zrobiona twoje obudowa jest srebrna pod lakierem....

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrna niech sobie bedzie, ma byc aluminiowa ;]

A jak ktos nie rozumie po co ma byc klejona a nie skrecana, to polecam przeczytac ze zrozumieniem to co napisalem.

Na tym przyklejonym aluminium ma sie trzymac plexa, wiec o skrecaniu nie ma mowy (testowalem to przy poprzedniej budzie i nie podobal mi sie efekt koncowy...).

 

PS. Jak mi juz Tepsa przepnie net do nowego domu to zdam relacje z prac ;] W piatek kupuje blache i zaczynam zabawe...

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam juz obmyslone, tylko to zaginanie aluminium mnie martwi. O ile jeszcze zgiecie tylu bocznego panelu jakos przezyje, to pozaginanie blachy co do 0,5mm na gore budy moze stanowic maly problem ;]

Moze gosc ktory sprzedaje ta blache mi to pozgina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tribaloverkiller (czy jak mu tam) w modzie do którego link jest w temacie 'No normalnie nienormalny facet' zaginał to na rurkach... Ty możesz w imadło zamiast rurek wsadzić kątownik a pod kątownik cegłówke czy coś i też się ładnie zagnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takich od *** (wiecie czego) za przeproszeniem :P Kompa z nich składam ;)

Ym... I czekaj bo nie doczytałem, po co ty chcesz to zaginać? Żeby wszystko w siebie włożyć jak we fabrycznych budach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zalozyc to na oryginalne blachy, tak zeby dobrze przylegalo. A jak wiadomo panele sa zagiete z tylu zeby sie trzymaly budy. I dokladnie tak samo chce zagiac aluminium, rowniez dora budy bedzie tak zrobiona. Przedni panel bede juz robil na wyczucie ;]

 

PS. Jak ktos chce ciac blache alu szlifierka katowa, to szczerze odradzam ;] No chyba ze jest w tym naprawde dobry. Tylko dzieki temu ze zostawilem sobie 2cm margines bledu uratowalem 0,5m^2 blachy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do warsztatu samochodowego, jak bedą mieć starą zaginarke do blachy to Cie do niej puszczą może nawet samego, dziecinna zabawa :D i nie powinno to dużo kosztować, starszy płacił 10zł od zagięcia wszystkich boków arkuszy 2m^2, tak żeby nie przeciać sie na nich, tylko że takich arkuszy miał ok 5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie taka gietarke w domu zrobilem jak gialem blachy do pure metal

 

wystarczy tylko jakis stol, i deska przykrecona do niego za pomoca dwoch imadel

miedzy blaty wkladasz blache, dokrecasz imadla zeby nic sie nie ruszalo i zaginasz ;]

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1mx2m niestety... Nie wiem skad oni te ceny wzieli, ale taniej nie znalazlem :/ No ale trudno sie mowi, stac mnie bylo to wzialem (pchnalem stara grafike i troche grosza wpadlo). Czego sie nie robi dla swojego hobby ;]

 

Projekt okna juz opracowany, teraz tylko musze skolowac sobie stalowy katownik i pozaginac blache.

Nie bede robil worklog'a, ew. zrobie foty i umieszcze dopiero jak mod bedzie skonczony.

Czasu niestety nie mam za wiele bo 19 wrzesnia zaczyna mi sie sesja poprawkowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo sylikon do klejenia budy troche nedzny jest. szukaj jakiegos pozadnego kleju do metali. kiedys (nie jestem pewien czy na tym forum) byla dyskusja o kleju bo wyszlo ze chyba mate klejil bloczki gdy nie bylo akrylowych topow . ewentualnie znajdz zaklad i niech ci pospawaja tigiem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przykleić/przyspawać a potem mieć możliwość zdjęcia? O.o

To się tylko na śrubki raczej da... Bo jak ty to sobie wybrażasz? Przykleisz, potem odkleisz/otworzysz i jak to z powrotem zamkniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przykleić/przyspawać a potem mieć możliwość zdjęcia? O.o

To się tylko na śrubki raczej da... Bo jak ty to sobie wybrażasz? Przykleisz, potem odkleisz/otworzysz i jak to z powrotem zamkniesz?

1600297[/snapback]

Nie chodzi mi o zdejmowanie tego co 2 dni, tylko o ew. mozliwosc zdemontowania. Dlatego sprobuje z sylikonem, jak to nie wypali, to bede szukal czegos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dumam nad ksztaltem okna...

Oto efekt 10 min grzebania w Fireworks'ie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co wy na to ? Bo jestem raczej srednio zadowolony, ale wymyslec cos nowatorskiego jest raczej trudno. Zwlaszcza ze chce jeszcze dac wentyl na wysokosci karty graficznej.

 

A to moj nowy nabytek ;]

 

Dołączona grafika

 

Gware ma na 2 lata, mam nadzieje ze tyle wytrzyma ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj nowy nabytek ;]

 

:arrow: ImaGE[/]

 

Gware ma na 2 lata, mam nadzieje ze tyle wytrzyma ;]

1609347[/snapback]

Ja i tak jestem zdecydowanie za tym, aby w szybie dlubac pilniczkiem :wink: Jakos tak ostatnio probowalem nawet to wychodzi B) A i wieksza satysfakcja :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiszlifierka jest jednej z najwiekszych i najlepszych firm produkujacych sprzet tego typy - Budget :lol:

 

A co do wycinania otworu na wentyl - cial bede tym czym mi bedzie najlepiej szlo ;] A pilnikiem napewno bede wykanczal otwor, potem polerka.

 

A co do samego moda:

jesli ktos nigdy nie pracowal z aluminium i nie ma do tego warunkow, to szczerze radze - zaplaccie te 10zl i niech wam przytna,wygna to fachowcy ;] Ja jestem po wyginaniu jednego panelu bocznego i juz mam dosyc...

Nie dosc ze to chole****o ciezko sie wygina, to jeszcze latwo to porysowac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że w makro się nic nie kupuje ;p Mój ojciec swego czasu handlował dokładnie takimi wiertarkami ( teraz już tylko tytanowymi frezami z powłoką jonową ) firmy Top Craft, Dremmel i coś z niemiec czego nie kojarze :) Drogie jak w morde strzelił bo ponad 100zł ale się nie psuje i tnie wszystko :D:D

 

A gdzie ty nosisz blachy do cięcia i wyginania ? BTW to gdzie można kupić plexe, ja nigdzie nie moge wyszukać przyzwoitej o grubości ponad 3mm O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...