Skocz do zawartości
lisz55

Mac Karty Sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

szukałem i jest podany sposób że w opcjach karty sieciowej idzie ale ja nie mam tam żadnej takiej opcji, próbowałem też jakieś 2 programy ale jeden nie działa a drugi to demo i nie moge zmienić na mac taki jaki bym chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj tak:

1. Uruchamiasz kompa z dzialajacym internetem na dzialajacej sieciowce.

2. Start->uruchom->"cmd"->enter

3."ipconfig /all"->enter

4. Szukasz pozycji "adres fizyczny"

5. Znajdziesz tam MAC w postaci np. "00-C0-F0-54-5B-F3"

6. Spisujesz ten 12 cyfrowy numerek ale zamiast 00-C0-F0-54-5B-F3 ma byc 00C0F0545BF3 czyli bez myslnikow

7. Uruchamiasz ponownie kompa (tego czy innego) tym razem z ta sieciowka na ktorej chcesz dzialac.

8. Otwierasz "moje miejsca sieciowe"

9. "wyswietl polaczenia sieciowe"

10. Prawym na polaczenie lokalne i wybierasz wlasciwosci

11. Wybierasz przycisk "konfiguruj"

12. "zaawansowane"

13. "network address" z wartosci nieobecna zmieniasz na to 2 pole

14. Wklejasz tu tego mac bez myslnikow co miales wczesniej.

15. "ok" i powinno dzialac ale lepiej jeszcze zresetuj kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sieci np. przy podłączaniu neta instalują ci kartę (za którą płacisz kaucje). W razie zmiany karty musisz zadzwonić do dostawcy i przyjedzie koleś który spisze adres MAC i skasuje 50PLN. Obłęd. Przecież to można przez telefon zrobić. Ja mam na płycie karty sieciowe zintegrowane więc nie widziałem sensu trzymania jeszcze tego ich zdechlaka. A płacić za taką usługę również nie zamierzam. Nie ma o tym mowy w umowie więc zakazane nie jest. A co nie jest zakazane ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...