Skocz do zawartości
misiek_szczepan

Komp Się Wyłącza(płyta Ecs K7vta3)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Bardzo rzadko zaglądam na to forum aczkolwiek żałuje bo naprawdę to jest kopalnia wiedzy. No ale coż jak się zaglądnie to jest problem :(

 

Otóż mam problem z komputerem. MIanowicie kumpel przywiózł mi kompa i chce żeby coś poradzić. A porblem jest taki . Mówi że podczas używania komputera(winda 98 do tej pory) komputer sie potrafi wyłączyć.

 

Wziąłem zformatowałem twardziela(od dwóch lat nei ruszany) !!! co mnie zdziwiło przy foramtowaniu pod(RANISHEM) wywalał mi jakiś błąd czerwony akran ale trudno cokolwiek było odczytać bo literki były pomieszane, a było bardzo dużo w tym będzie głównie cyferek i dwa razy mi zawiesił go podczas foramtowania pod RANISHEM.

 

ALe jakoś poszło i zacząłęm instalacje XP i co wyłączył się podczas początkowej fazy instalacji (jeszcze w DOSIE). No i nie wiem co mam robić wiem że jest to wina sprzęt. RAczej nie dysku bo włożyłem mój i też siępowiesił podaczas foratowania.

 

Płyta główna w tym kompie to ECS K7VTA3 czy to możliwe że jest wina tej płytki (przez dwa lata nie było porblemów).Procek to ATHLON 1700+ i 256 ramu.

 

Bardzo porszęo pomoc. Czego to wina płyty głównej ?? (kumpel drugi też miał ECS i mówi że to na 100 %płyta. A co wysądzicie)

 

Z góry dziękuję za wszą pomoc.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moga byc ramy i dlatego masz takiego zonka bo w windows 98 uszkodzone ramy nie przeszkadazaja i win xp juz tak. spróbuj pozycyc kosc 256 ram i wtedy spróbuj zainstalowac windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po przetestowaniu pamięci gold memory i jeżeli nie będzie błędów można wywalić pamięć z podejrzeń. CO do wyłączania sie to on nie robi tego często ale to jest bardzo uiciążliwe.

 

Proszę pomóżcie mi.

Edytowane przez misiek_szczepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć to napewno nie jest ale dla pewności możesz ją sprawdzić memtestem najlepiej linuxowym np. z jakiegoś liva (polecam mepis). Komp może się przegrzewać sprawdz temp oraz na ile ustawione jest w biosie zabezpieczenie przd przegrzaniem. Jak kręcą się wiatraczki, czy jest może funmate? Inna możliwość to zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja widzę tylko dwie możliwości, zasilacz albo poprostu chłodzenie przestało działać tak jak powinni z powodu zakurzenia :/ ja miałem tą płytę i mi się dobrze sprawowała, nie miałem z nią żadnych problemów, no oprócz prawie zerowych możliwości o/c ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...