Jump to content
Sign in to follow this  
misiek_szczepan

Komp Się Wyłącza(płyta Ecs K7vta3)

Recommended Posts

Cześć

 

Bardzo rzadko zaglądam na to forum aczkolwiek żałuje bo naprawdę to jest kopalnia wiedzy. No ale coż jak się zaglądnie to jest problem :(

 

Otóż mam problem z komputerem. MIanowicie kumpel przywiózł mi kompa i chce żeby coś poradzić. A porblem jest taki . Mówi że podczas używania komputera(winda 98 do tej pory) komputer sie potrafi wyłączyć.

 

Wziąłem zformatowałem twardziela(od dwóch lat nei ruszany) !!! co mnie zdziwiło przy foramtowaniu pod(RANISHEM) wywalał mi jakiś błąd czerwony akran ale trudno cokolwiek było odczytać bo literki były pomieszane, a było bardzo dużo w tym będzie głównie cyferek i dwa razy mi zawiesił go podczas foramtowania pod RANISHEM.

 

ALe jakoś poszło i zacząłęm instalacje XP i co wyłączył się podczas początkowej fazy instalacji (jeszcze w DOSIE). No i nie wiem co mam robić wiem że jest to wina sprzęt. RAczej nie dysku bo włożyłem mój i też siępowiesił podaczas foratowania.

 

Płyta główna w tym kompie to ECS K7VTA3 czy to możliwe że jest wina tej płytki (przez dwa lata nie było porblemów).Procek to ATHLON 1700+ i 256 ramu.

 

Bardzo porszęo pomoc. Czego to wina płyty głównej ?? (kumpel drugi też miał ECS i mówi że to na 100 %płyta. A co wysądzicie)

 

Z góry dziękuję za wszą pomoc.

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moga byc ramy i dlatego masz takiego zonka bo w windows 98 uszkodzone ramy nie przeszkadazaja i win xp juz tak. spróbuj pozycyc kosc 256 ram i wtedy spróbuj zainstalowac windowsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy po przetestowaniu pamięci gold memory i jeżeli nie będzie błędów można wywalić pamięć z podejrzeń. CO do wyłączania sie to on nie robi tego często ale to jest bardzo uiciążliwe.

 

Proszę pomóżcie mi.

Edited by misiek_szczepan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czasem nie zasiłka?? Podłącz inną/swoją i wtedy sprawdź...mi samoistne wyłączanie kompa zawsze kojaży sie z zasilaczem...jestem po przejściach...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamięć to napewno nie jest ale dla pewności możesz ją sprawdzić memtestem najlepiej linuxowym np. z jakiegoś liva (polecam mepis). Komp może się przegrzewać sprawdz temp oraz na ile ustawione jest w biosie zabezpieczenie przd przegrzaniem. Jak kręcą się wiatraczki, czy jest może funmate? Inna możliwość to zasilacz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie ja widzę tylko dwie możliwości, zasilacz albo poprostu chłodzenie przestało działać tak jak powinni z powodu zakurzenia :/ ja miałem tą płytę i mi się dobrze sprawowała, nie miałem z nią żadnych problemów, no oprócz prawie zerowych możliwości o/c ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.