Skocz do zawartości
meeron

Po Formacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W koncu przyszedl czas na formacik,

i tak sie zastanawiam, co zrobic zeby systemik chodzil szybko i pierwsze co na mysl mi przychodzi to pozbycie sie ty "ciękich" antywirusow i firewalli

i tu mam pytania

- jaki antywir polecacie zjadajacy malo zasobow kompa

- jaki firewall polecacie zjadajacy malo zasobow kompa

Juz do szalu mnie doprowadza jak po wlaczeniu kompa musze swoje odczekac zanim mi poodpalaja sie tez programy zabezpieczajace i bede mogl spokojnie pracowac.

Przyznam sie po cichu ze zastanawiam sie nad calkowitym zrezygnowaniem z firewalla ale to dosc ryzykowne i chyba jednak cos zainstaluje.

Celowo nie pisze jakiego uzywam anty i fire zeby nic nie sugerowac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Norton Internet Security i Spyware Doctor'a ale mam dużo pamięci RAM (1024 MB i 2.8GH at Pentium 4) a komp uruchamia mi się poniżej jednej minuty (48 - 54 sekundy) razem z Emule i kilkoma jeszcze usługami w tle. Polecam wyłączenie zbędnych składników systemu. I podkręcenie Windy zgodnie ze wskazówkami w dziale Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myśle ze wymienianie który jest najlepszy jest bezsensu. Ja ci powiem jedno . Musisz popróbowac sam a jeśli ci sie nie che zrób tak jak ja. Po formacie instaluje jednie sp2 (mam XP ) i śmiga cycuś. Żadnych trojanów ani nic. Żadnego antywirusa i tylko sam firewall systemowy i mówie ci jest naprawde dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIS jest "bardzo dobry"...

Ostatnia jego instalacja skończyłą się u mnie formatem. I ten "bardzo konfigurowalny" firewall.....

1588856[/snapback]

Ty też?

:lol:

... myślałem że tylko ja jestem niekompatybilny z tym wspaniałym programem ;)

 

W temacie:

Avast! + Kerio + aktualizacje i komp jest w 90% zabezpieczony. Jak przestaniesz używać IE/OE to nawet w 99% ;)

W przypadku XP SP2 wbudowana "zapora połączenia" + aktualizacje + M$ Antyspyware jest dość "mocnym" zabezpieczeniem, ale to rozwiązenie ma jeden poważny minus ... prawie wszystkie wirusy są robione pod kątem tych właśnie "typowych" zabezpieczeń, i jest tylko kwestią czasu kiedy załapiesz wirusa / trojana / robala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jaki antywir polecacie zjadajacy malo zasobow kompa

- jaki firewall polecacie zjadajacy malo zasobow kompa

Juz do szalu mnie doprowadza jak po wlaczeniu kompa musze swoje odczekac zanim mi poodpalaja sie tez programy zabezpieczajace i bede mogl spokojnie pracowac.

Przyznam sie po cichu ze zastanawiam sie nad calkowitym zrezygnowaniem z firewalla ale to dosc ryzykowne i chyba jednak cos zainstaluje.

Firewall: Tiny Personall Firewall (darmowy w wersji 2.0.15 bodajże) - zjada od 3 do 7 MB, zależnie od ruchu.

Żadnego aktywnego antywira, bo to zasoby zjada.

 

Prędzej zrezygnuj z antywirusa, niż firewalla ;)

 

Nortony to kobyły, więc chyba nie za bardzo .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W koncu przyszedl czas na formacik,

i tak sie zastanawiam, co zrobic zeby systemik chodzil szybko i pierwsze co na mysl mi przychodzi to pozbycie sie ty "ciękich" antywirusow i firewalli

i tu mam pytania

- jaki antywir polecacie zjadajacy malo zasobow kompa

- jaki firewall polecacie zjadajacy malo zasobow kompa

Juz do szalu mnie doprowadza jak po wlaczeniu kompa musze swoje odczekac zanim mi poodpalaja sie tez programy zabezpieczajace i bede mogl spokojnie pracowac.

Przyznam sie po cichu ze zastanawiam sie nad calkowitym zrezygnowaniem z firewalla ale to dosc ryzykowne i chyba jednak cos zainstaluje.

Celowo nie pisze jakiego uzywam anty i fire zeby nic nie sugerowac.

Pozdrawiam

1588791[/snapback]

 

a wyszukiwarki uzywac nie umiemy?

antyvirus NOD32 lub Antivir personal

firewall ZoneAlarm lub ten wbudowany w windowsa (ten w win2003 nadwyraz dobrze wszystko blokuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam NAV2004 i najlepszym sposobem zeby przyspieszyc start komputer jest wylaczenie autoprotect'a, tak zeby ladowal przy starcie ikonke NAV ale nie wlanczal pracy w tle, bo to i tak nie jest potrzebne, mejle jak sie sprawdza jakims programem to i tak sprawdzi a wirusa jak zalapiesz to norton ani zaden inny nic nie da bo tylko powie ze wirus jest a usunac go zaden nie potrafi potem, (nie wiem po co to badziewie robia wogule, hyba tylko wlasnie po to zeby bylo wiadomo kiedy trzeba formata zrobic), tylko z mejlami sobie radza, firewalla mam zonealarm'a i jak dla mnie to sprawuje sie dobrze wiec polecam

 

ale fajnie by bylo jak by nie trzeba bylo wlanczac tych wszystkich glupich "zabezpieczen", szkoda ze linux sux :angry: , nie ma innego wyjscia, jak by nie win to nie bylo by poco kompa kupowac B)

Edytowane przez thocmaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szybko?

 

1. Firewall systemowy

2. MS AntiSpyware

3. No AntyVir

 

Masz szybko - i jesli zainstalujesz od razu po instalce systemu - naprawde bezpiecznie. Ja tak jade - i jak czasem zrobie skan antywirusowy - to jest ZERO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam NAV2004 i najlepszym sposobem zeby przyspieszyc start komputer jest wylaczenie autoprotect'a, tak zeby ladowal przy starcie ikonke NAV ale nie wlanczal pracy w tle, bo to i tak nie jest potrzebne, mejle jak sie sprawdza jakims programem to i tak sprawdzi a wirusa jak zalapiesz to norton ani zaden inny nic nie da bo tylko powie ze wirus jest a usunac go zaden nie potrafi potem, (nie wiem po co to badziewie robia wogule, hyba tylko wlasnie po to zeby bylo wiadomo kiedy trzeba formata zrobic), tylko z mejlami sobie radza, firewalla mam zonealarm'a i jak dla mnie to sprawuje sie dobrze wiec polecam

 

ale fajnie by bylo jak by nie trzeba bylo wlanczac tych wszystkich glupich "zabezpieczen", szkoda ze linux sux  :angry: , nie ma innego wyjscia, jak by nie win to nie bylo by poco kompa kupowac  B)

1603102[/snapback]

 

to po co wogole instalowac tego nav? :mur:

dlatego osobiscie nie mam antyvira + opera 8 + etrust patrol + microsoft antispyware + adaware + firewall systemowy.... zero problemow

z antywirusow jak napisalem polecam nod32 i antyvir personal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma mozliwość niech sobie porówna szybkośc dzialania, uzycie cpu i uzycie ramu w NAV i Symantec Antyvirus.

 

Działanie tego drugiego jest praktycznie niezauwazalne.

1603219[/snapback]

a NAV (norton antyvirus) to nie to samo co Symantec Antyvirus ? ...

 

dzilanie jest zauwazlane zwlaszcza przy kopiowaniu, defragmetowaniu, i wogule przy kazdym dostepie do dysku bo noroton wszystko sprawdza co jest czytane i zapisywane, dlatego wlasnie nie laduje autoprotecta, a w systrayu siedzi tylko po to zeby mejle sprawdzal i czasem recznie jakis sciagniety plik/archiwum (przynajmniej umnie widac roznice na laptopie z dyskiem starej generacji, czyli tym 4k obrotow, na stacjonarnym nie wiem jak jest, ale domyslam sie ze pewnie tez byla by roznica)

 

a zreszta jak ktos chce miec szybki start to po to jest hibernacja, raz zaladowane i spokoj na jakis czas, ja np ostatni start xp mialem 16dni temu, zamiast wylaczac to go zawsze hibernuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja powiem, sav ma silnik wykupiony od jednej ze spolek zaleznych od ibm, nav ma silnik nortona. sav jest dobry, nav nie.

 

nav jest z kazdym rokiem gorszy, sav jeszcze troche bedzie dobry a potem norton zacznie w nim grzebac

 

ps. nazwa nic nie znaczy, nie spodziewalem sie, ze ktos w dobie sztucznego poszerzania oferty przez tworzenie sztucznych tworow, bedzie przytaczal nazwe jako argument

Edytowane przez -Sid-The-Rat=>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co kombinować. Wystarczy wgrać SP2, wrzucić wszystki łatki z Windows Update i do tego Microsoft AntiSpyware. Wszystko działa elegancko i szybciutko.

Polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...